Delegowanie zadań - czyli jak przydzielać nowe obowiązki
REKLAMA
REKLAMA
Delegowanie zadań- to nie tylko prośba o pomoc
Delegowanie zadań to kolejne ważne narzędzie, które odgrywa zasadniczą rolę w sprawnym zarządzaniu Twoim zespołem.
REKLAMA
Nie jest to sprawa prosta dla osoby, która jeszcze nie posiada większego doświadczenia w tej kwestii, ale w miarę zdobywania praktyki delegowanie staje się coraz łatwiejsze i znacznie wspomaga sprawną realizację projektu.
Podstawowe reguły warto przypomnieć już teraz:
Polecamy: Relacje między szefem a podwładnym
- Wybieraj najbardziej kompetentną osobę do wykonania danego zadania. W zależności od charakteru pracy, który należy wykonać, nie zawsze musisz delegować w dół - dzielić się obowiązkami z podwładnymi z zespołu; możesz także delegować w górę, prosząc o pomoc przełożonego, bądź „równolegle”, korzystając z pomocy kolegi.
- Zakomunikuj wyraźnie osobie, która będzie Ci pomagać kiedy i jakich rezultatów oczekujesz - niech nie będzie żadnych wątpliwości w stosunku do tego, co zostało ustalone.
- Rozbijaj większe zadania na serię mniejszych i łatwiejszych do wykonania czynności oraz wyznaczaj terminy zakończenia pracy na danym etapie, tak aby dana osoba mogła przedstawić Ci stosowny raport i poinformować czy wszystko przebiega zgodnie z planem.
- Zadbaj o odpowiednią dokumentację, tak abyś wiedział jakie zadania oddelegowałeś i kto ma je wykonać.
Polecamy: Przekazywanie złych wiadomości
Artykuł jest fragmentem książki „Zarządzanie zespołami”, autor: Ewelina Krok, wydawnictwo Onepress.pl
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.