REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Co to jest weksel trasowany poręczony?

Weksel trasowany to taki weksel, który stanowi pisemne polecenie zapłaty wystawcy skierowane do trasata, które dotyczy bezwarunkowej zapłaty na rzecz remitenta określonej sumy pieniężnej.

Na czym polega umowa poręczenia?

Umowa poręczenia należy do kategorii umów regulowanych przez kodeks cywilny, a co za tym idzie umów nazwanych. Poręczenie pozwala na zabezpieczenie długu przyszłego.

Co powinna zawierać deklaracja wekslowa?

Deklaracja wekslowa pozwala na określenie zasad wypełnienia weksla. Stanowi ona porozumienie wystawcy weksla i osoby, której jest on pierwotnie wręczany.

Czym jest weksel własny?

Weksel własny, określany też mianem prostego lub suchego, to taki weksel, w którym sam wystawca przyrzeka bezwarunkową zapłatę oznaczonej sumy pieniężnej na rzecz lub na zlecenie wskazanej osoby (poprzez nazwisko). W przypadku weksla własnego głównym dłużnikiem jest sam wystawca.

REKLAMA

Umowa użyczenia lokalu

Umowa użyczenia to jedna z umów nazwanych, która posiada niezaprzeczalne znaczenie o charakterze praktycznym. Może znaleźć zastosowanie do użyczenia lokalu.

Na czym polega umowa pożyczki?

Umowa pożyczki stanowi jedną z umów nazwanych i jest uregulowana przepisami zawartymi w kodeksie cywilnym. Stanowi jedną z konkurencyjnych instytucji rynkowych dla kredytu.

Czym jest umowa przewozu?

Umowa przewozu należy do grupy umów cywilnoprawnych wchodzących w zbiór umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Jak zawrzeć umowę zamiany samochodu?

Umowa zamiany jest umową cywilnoprawną zbliżoną w treści do umowy sprzedaży. Jej istotą jest jednoczesne przeniesienie własności dokonywane przez dwa podmioty względem siebie.

REKLAMA

Umowa użyczenia samochodu

Umowa użyczenia to jedna z umów nazwanych, która posiada niezaprzeczalne znaczenie o charakterze praktycznym. Może znaleźć zastosowanie do samochodu i obsługi.

Umowa najmu samochodu

Kategoria umów nazwanych obejmuje swym zakresem umowę najmu, która umożliwia użytkowanie rzeczy stanowiących własność innego podmiotu. Przedmiotem najmu może być samochód. Koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem.

Czym jest umowa użyczenia samochodu?

Umowa użyczenia to jedna z umów nazwanych, która posiada niezaprzeczalne znaczenie o charakterze praktycznym. Może znaleźć zastosowanie do samochodu i obsługi.

Na czym polega umowa najmu miejsca garażowego?

Należąca do umów nazwanych umowa najmu pozwala na użytkowanie rzeczy cudzych. Może służyć do regulacji stosunku prawnego, którego przedmiotem jest miejsce garażowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak zawrzeć umowę na miejsce garażowe, koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem.

Umowa najmu samochodu wraz z obsługą

Zaliczana do grupy umów nazwanych umowa najmu umożliwia użytkowanie rzeczy cudzych. Najem służy także do regulacji stosunku prawnego, którego przedmiotem jest samochód z obsługą.

Czy wiesz jak zrobić dobrą reklamę?

Dlaczego jest tak, że niektóre reklamy przyciągają jak magnes, a innych po prostu nie znosimy? To proste. Ważny jest dobór słów i dobry pomysł.

Zarejestrujesz spółkę z o.o. w 24 godziny

Od lipcu Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomi pierwsze urządzenie, które umożliwi dokonanie opłat sądowych i wydrukowanie urzędowych formularzy.

Umowa darowizny samochodu

Celem umowy darowizny samochodu jest nieodpłatne przysporzenie obdarowanego o samochód z jednoczesnym uszczupleniem majątku darczyńcy.

Umowa ustanawiająca zastaw

Zastaw jest ograniczonym prawem rzeczowym pozwalającym na zabezpieczenie wierzytelności. Przedmiotem zastawu mogą być zarówno rzeczy ruchome, jak też na niektóre prawa zbywalne.

Umowa zastawu

Zastaw jest ograniczonym prawem rzeczowym pozwalającym na zabezpieczenie wierzytelności. Zastaw może być ustanowiony zarówno na rzeczach ruchomych, jak też na niektórych prawach zbywalnych (m.in. akcje, obligacje).

Na czym polega umowa komisu?

Umowa komisu jest jedną z umów cywilnoprawnych należących do kategorii umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Jak zawrzeć umowę sprzedaży samochodu?

Umowa sprzedaży samochodu to umowa cywilnoprawna zaliczana do grupy umów sprzedaży. Jej celem jest przeniesienie własności samochodu w zamian za zapłatę określonej sumy pieniężnej.

Biznesplan - krok piąty – plan finansowy

Ostatnim krokiem w przygotowaniu biznesplanu, ale zarazem najważniejszym dającym kropkę nad i, to plan inwestycyjny firmy. Obejmuje informacje dotyczące: przychodów ze sprzedaży, kosztów, płynności finansowej i zapotrzebowania na środki pieniężne.

Biznesplan - krok czwarty – personel

Jednym z ważnych elementów biznesplanu jet pokazanie struktury zatrudnienia oraz sposobu gromadzenia oraz wykorzystania zasobów ludzkich. W tej części planu należy pokazać schemat organizacyjny firmy lub funkcje, stosunki podległości i nadzoru wszystkich pracowników oraz liczbę zatrudnionych wraz z kosztami zatrudnienia.

Biznesplan - krok trzeci – plan marketingowy

To jeden z najtrudniejszych kroków w przygotowaniu biznesplanu . Zależy od rodzaju przedsięwzięcia, albowiem na tym etapie przedsiębiorca opisuje swoją strategię marketingową. Tutaj odbiorca poznaje świadomość inicjatora biznesplanu: na temat tego, jak zamierza zdobyć klienta oraz jaką wybierze drogę, czyli kanał dystrybucji.

Biznesplan - krok drugi – planowana inwestycja

W tej części biznesplanu przedsiębiorca szczegółowo opisuje, na czym polega inwestycja, czyli jego przedsięwzięcie.
Powinien podać przedmiotowy zakres rozwoju wraz z ewentualną listą dostawców i wykonawców.

Biznesplan - krok pierwszy – informacje ogólne o przedsiębiorstwie

Przygotowując biznesplan w pierwszym punkcie przedsiębiorca powinien zamieścić podstawowe informacje dotyczące firmy, jej historii oraz dane dotyczące oferowanych przez firmę usług bądź produktów. W tej części biznesplanu zamieszcza się również kontakty handlowe, doświadczenie w branży, a więc atuty firmy. Nie powinno się zapomnieć o charakterystyce branży i konkurentach funkcjonujących na tym samym rynku.

Jak go stworzyć – zasady konstruowania biznesplanu

Wszystkie biznesplany buduje się według określonego schematu, natomiast ich struktura zależy od celu, w jakim są tworzone. Odbiorca tego dokumentu, w zależności czy to będzie inwestor czy kredytodawca, może określić wymogi co do informacji, jakie mają się znaleźć w biznesplanie.

Czy jest potrzebny – podstawowe zastosowanie oraz rola biznesplanu

Podstawowym celem sporządzania biznesplanu jest pozyskanie partnerów do współpracy i udziału w finansowaniu planowanego przedsięwzięcia oraz uzyskanie informacji co do opłacalności planowanego projektu inwestycji. Zatem biznesplan warto napisać dla samego siebie, by jeszcze raz zastanowić się, czy mamy dobry pomysł na biznes i lepiej przemyśleć plan działania.

Kasy fiskalne przy sprzedaży na rzecz pracowników

Jeżeli podatnik już rozpoczął ewidencjonowanie sprzedaży na rzecz swoich pracowników przy zastosowaniu kasy rejestrującej, to nie może korzystać ze zwolnienia z obowiązku w tym zakresie.

Czy odszkodowanie za wywłaszczenie jest zwolnione z PIT

Odszkodowanie z tytułu wywłaszczenia nieruchomości pod drogę gminną korzysta ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 29 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

GUS: bezrobocie nadal maleje

Stopa bezrobocia zmalała w maju do 11,9 proc., czyli nieco mocniej, niż się spodziewano. To już trzeci miesiąc poprawy na naszym rynku pracy. Miłą niespodziankę sprawiła też sprzedaż detaliczna, która zwiększyła się o 4,3 proc.

Pierwsze kroki po unijne pieniądze – część II

W części I artykułu poznaliśmy możliwości jakie naszemu biznesmanowi oraz wszystkim mikroprzedsiębiorcom z pomysłem na e-usługę daje działanie 8.1 PO IG. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi możliwościami jakie dają: działanie 6.1 PO IG oraz Programy Regionalne.

Pierwsze kroki po unijne pieniądze – część I

Coraz częściej studenci oraz osoby będące po studiach myślą o własnej działalności. Bardzo często przedsiębiorcy, zwłaszcza początkujący, nie wiedzą, że mogą ubiegać się o pieniądze unijne. W tym artykule postaramy się Wam poszerzyć wiedzę w tym zakresie.

Ocena wniosku o dofinansowanie na inwestycje dla firm w województwie opolskim – część II

Konkurs dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą w województwie opolskim cieszył się sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych beneficjentów. Złożone wnioski podlegają obecnie ocenie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nawet podczas oceny wniosków istnieje możliwość ich poprawy. Jest to jednak podyktowane pewnymi warunkami.

Ocena wniosku o dofinansowanie na inwestycje dla firm w województwie opolskim – część I

Został zakończony nabór wniosków o dofinansowanie w konkursie dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą w województwie opolskim (tzw. start-up). Złożona dokumentacja zostanie teraz poddana ocenie pod kątem wielu kryteriów. Od wyników tej oceny może zależeć przyznanie unijnej dotacji.

Załączniki do wniosku o dofinansowanie mikroprzedsiębiorców w województwie dolnośląskim

Skuteczne aplikowanie o środki unijne wiąże się z koniecznością złożenia pełnej dokumentacji aplikacyjnej. Będzie ona weryfikowana podczas oceny wniosku o dofinansowanie.

Dzień Wolności Podatkowej 2010

Dziś (23 czerwca 2010 r.) przypada Dzień Wolności Podatkowej według obliczeń Centrum im. Adama Smitha. To symboliczny koniec pracy obywatela na wszelkie obciążenia podatkowe i parapodatkowe (np. składki na ubezpieczenia społeczne) i zarazem początek zarabiania wyłącznie na siebie. Można więc dziś na tą okoliczność otworzyć sobie szampana, pamiętając jednakowoż, że w cenie szampana spory procent stanowią podatki.

Nie daj się oszukać nieuczciwym kontrahentom

Prowadzisz firmę remontowo-budowlaną? A może remontujesz mieszkanie i szukasz firmy, która wykona dla ciebie prace. Jeśli tak, nie daj się oszukać nieuczciwym kontrahentom! Sprawdź czy ich dane nie znajdują się w BIG.

Wydatki kwalifikowane w projektach mikroprzedsiębiorców w województwie dolnośląskim – część II

Rozwój mikroprzedsiębiorstw w województwie dolnośląskim ma szansę nabrać tempa. Wszystko dzięki unijnym dotacjom inwestycyjnym. Pamiętajmy, jednak, że nie wszystkie wydatki ponoszone przez nas w trakcie realizacji projektu będą mogły zostać objęte wsparciem.

Wydatki kwalifikowane w projektach mikroprzedsiębiorców w województwie dolnośląskim – część I

Wydatki kwalifikowane, czyli wydatki, które mogą być przedmiotem dofinansowania unijnego zostały szczegółowo określone w dokumentacji dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Przedsiębiorco popełnisz błąd, czeka Cię kara

Firmy mają być karane za najmniejsze błędy przy rozliczaniu unijnych dotacji - postanowiło Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Urzędnicy mogą nawet wstrzymać wypłatę pieniędzy. Co najgorsze, przedsiębiorcy nie mają możliwości odwołania się od ich decyzji.

Firmowy hosting

Pozyskanie serwera jest jednym z pierwszych kroków do budowy profesjonalnego serwisu WWW przedsiębiorstwa. Jego zamawianie nie jest skomplikowane, jednak warto wiedzieć, jak zrobić to prawidłowo.

Wypowiedzenie umowy dzierżawy przez wydzierżawiającego

Umowa dzierżawy stanowi umowę nazwaną, uregulowaną przepisami kodeksu cywilnego, która może zostać rozwiązany na podstawie wypowiedzenia złożonego przez wydzierżawiającego z zachowaniem oznaczonych terminów.

Wypowiedzenie umowy dzierżawy przez dzierżawcę

Stosunek prawny umowy dzierżawy może zostać rozwiązany na podstawie wypowiedzenia złożonego przez dzierżawcę z zachowaniem oznaczonych terminów.

Jak wypowiedzieć umowę najmu?

Umowa najmu należy do grupy umów o charakterze nazwanym, które zostały uregulowane w kodeksie cywilny. Może zostać wypowiedziana w przewidzianych przez ustawę przypadkach, chyba że umowa stanowi inaczej.

Umowa dzierżawy lokalu użytkowego

Umowa dzierżawy jako typ umowy najmu jest wykorzystywana przez przedsiębiorców w odniesieniu do umożliwienia korzystania z lokalu użytkowego.

Na czym polega umowa najmu lokalu użytkowego?

Najem jest umową nazwaną uregulowana w kodeksie cywilnym. Umożliwia ona przedsiębiorcom m.in. korzystanie z lokali użytkowych.

Umowa najmu lokalu użytkowego na czas nieoznaczony

Umowa najmu lokalu użytkowego umożliwia przedsiębiorcom użytkowanie cudzych lokali. Może ona zostać zawarta na czas nieoznaczony.

Na czym polega umowa najmu miejsca garażowego?

Należąca do umów nazwanych umowa najmu pozwala na użytkowanie rzeczy cudzych. Może służyć do regulacji stosunku prawnego, którego przedmiotem jest miejsce garażowe.

Na czym polega umowa dzierżawy?

Dzierżawa jest umową nazwaną, która uregulowana została przepisami kodeksu cywilnego. Jest ona także traktowana jako odmiana umowy najmu.

Unijne dotacje bardziej przyjazne

Już za dwa lata dostęp do funduszy unijnych może być łatwiejszy. Bruksela przedstawiła właśnie projekt rozporządzenia finansowego, które określa podstawowe zasady rządzące budżetem UE.

REKLAMA