reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

e-Firma

Słownik

Czym jest S.M.A.R.T.?

Praktycznie wszystkie współczesne płyty główne umożliwiają korzystanie z technologii S.M.A.R.T. W rozwinięciu skrótu jest to Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology, czyli system monitorowania i powiadamiania o błędach twardego dysku. Po aktywacji tego systemu twardy dysk na bieżąco sprawdza swój stan. Pozwala to wykryć nieprawidłowości w jego działaniu, a dzięki temu przewidzieć awarię i uchronić się przed utratą danych. »

Jak zmienia się zaangażowanie uczestników Instagrama?

Aktualizacja: 15.04.2021

Jakie posty na Instagramie były najpopularniejsze? Jak wielkość profilu wpływała na zasięgi? Jaki content najbardziej angażował odbiorców? »

Sztuczna inteligencja w Polsce - czy ma przed sobą świetlaną przyszłość?

Aktualizacja: 13.04.2021

Big Data, sztuczna inteligencja, inżynieria genetyczna – to tylko niektóre z technologii, które zdaniem Organizacji Narodów Zjednoczonych wkrótce nam spowszednieją. Jednak cyfrowa rewolucja nie rozleje się po świecie w równym stopniu. »

Gartner: cyfryzacja z powodu pandemii zwalnia

Aktualizacja: 12.04.2021

Dane Gartnera mówią jasno: cyfryzacja z powodu pandemii zwolniła. W obliczu niepewnej sytuacji, firmy zaciskały pasa, co wpłynęło na wyniki sprzedaży dostawców technologii. »

Polskie firmy wydają najmniej na cyfryzację

Aktualizacja: 09.04.2021

Co czwarta polska firma rezygnuje z inwestycji w nowoczesne technologie. Powód? COVID-19. Czy takie decyzje są trafione? Jak firmy powinny wykorzystać cyfrową rewolucję? »

Jak wprowadzić robota do firmy?

Aktualizacja: 08.04.2021

Roboty mogą wesprzeć w pracy pracowników praktycznie w każdej branży, przejmując powtarzalne, monotonne czynności, „odblokowując” w ten sposób ich czas na działania wymagające ich wiedzy oraz kompetencji. »

Startupy częściej niż młode firmy identyfikują się z trendami technologicznymi

Aktualizacja: 07.04.2021

Startupy zdecydowanie częściej zauważają potrzebę podążania za trendami technologicznymi, które w ciągu kilku najbliższych lat będą powszechne na rynku. A co z młodymi firmami? Jakie są różnice? »

Jak zrobić kopię zapasową i chronić dane firmy?

Aktualizacja: 31.03.2021

Czym jest kopia zapasowa? Jak przygotować kopię zapasową i nie stracić dokumentów na komputerze lub telefonie firmowym? Wyjaśniamy krok po kroku. »

Dlaczego cyfryzacja w firmach zatrzymuje się na początkowym etapie?

Aktualizacja: 30.03.2021

Pandemia w początkowym etapie przyspieszyła cyfryzację, lecz dzisiaj zainteresowanie pozostaje na stałym, choć nierosnącym poziomie. Firmy, bardziej niż pełnego przejścia do chmury, szukają rozwiązań cyfrowych gwarantujących bezpieczeństwo danych. »

Tylko 7% firm jest gotowych na przyszłość [BADANIE]

Aktualizacja: 25.03.2021

Cyfryzacja firm to wyzwanie. Przy aktualnej, niestabilnej sytuacji gospodarczej, tylko około 7% badanych firm osiągnęło niemal dwukrotnie wyższą wydajność i trzykrotnie wyższą rentowność. »

Paulina Woźniak: Czy rozmowy biznesowe mogą być podsłuchiwane? [PODCAST]

Aktualizacja: 26.03.2021

W czasie pandemii spotkania zespołowe oraz biznesowe przeniosły się do świata online. Używamy różnych dostępnych aplikacji w trakcie spotkań, nie zdając sobie sprawy, że możemy być podsłuchiwani – mówi Paulina Woźniak. Zapraszamy do wysłuchania podcastu. »

Ustawa o cyberbezpieczeństwie nie obciąży najmniejszych firm telekomunikacyjnych

Aktualizacja: 23.03.2021

Są uwagi do ustawy o cyberbezpieczeństwie. Mali i średni przedsiębiorcy będą musieli wycofać sprzęt lub oprogramowanie dostawcy wysokiego ryzyka z użycia zasadniczo w ciągu 7 lat, ale tylko w określonych przypadkach. »

Stare już nie wróci. Ile potrwa transformacja cyfrowa firm?

Aktualizacja: 22.03.2021

Biznes w 2021 będzie cyfryzować się na potęgę, wynika z raportu TEKsystems. Firmy zainwestują w zbieranie i przetwarzanie informacji oraz w analitykę. Cel, wygrać z kryzysem i konkurencją. »

Bartosz Tomczyk: Kto będzie liderem branży fintech?

Aktualizacja: 22.03.2021

Londyn traci tytuł lidera, a centrum europejskich finansów przesuwa się na kontynent. Co z fintechem w Warszawie? »

Dlaczego przyszłość rynku zależy od graczy ze świata finansów i technologii?

Aktualizacja: 16.03.2021

Doświadczenia pandemii to nie tylko zapaść w wielu obszarach gospodarki, ale również bardzo poważna próba dla branż przyszłości. Taką też jest krajowy fintech, który bardzo dokładnie odrobił lockdownową lekcję. »

Automatyzacja - 100 mln pracowników przegra z robotami

Aktualizacja: 15.03.2021

Roboty w hotelach, kasy samoobsługowe w sklepach, księgowi zastąpieni przez boty – firmy optymalizują koszty stawiając na automatyzację. Wszystko wskazuje na to, że pandemia trwale zmieniła krajobraz rynku pracy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama