| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Czy wiesz jak stworzyć skuteczną reklamę dla małej firmy?

Czy wiesz jak stworzyć skuteczną reklamę dla małej firmy?

Niewielki budżet na marketing to dla właściciela małego biznesu nie lada wyzwanie. Nie staraj się walczyć z konkurencją na billboardy i inne tradycyjne formy reklamy - wybierz marketing szeptany.

Na początku postaraj się poznać istotę buzz marketingu, bo o tym tu mowa. Zasady są stosunkowo "luźne" - nie ma ustalonych technik, narzędzi ani reguł prowadzenia takich kampanii. Wszystko skupia się na tym, aby klienci wyrażali pozytywne opinie o użytkowanym produkcie. Według różnych badań metoda "z polecenia" jest jedną z najskuteczniejszych form reklamy, więc warto się nią zainteresować.

Kolejnym etapem jest "burza mózgów" i zebranie pomysłów na to, jak takie pozytywne opinie zbierać i gdzie je publikować. Ostatnim wielkim odkryciem marketerów są w tej dziedzinie social media, czyli miejsce, gdzie użytkownicy - a więc nasi klienci - odtwarzają swoje realne znajomości. W takim miejscu łatwo zbierać pozytywne komentarze, które automatycznie pojawiają się w miejscach widocznych dla znajomych komentującego.

Zanim założymy swoje konto firmowe w social media, trzeba rozpoznać konkurencję. Nie robimy tego po to, by się na niej wzorować - wręcz przeciwnie; należy dokładnie przeanalizować funkcjonowanie profili innych firm po to, by nie popełnić ich błędów oraz by stworzyć coś innowacyjnego. Na tej podstawie można już tworzyć strategię, jaka pomoże nam angażować i zdobywać nowych klientów.

Polecamy: Dobre obyczaje w reklamie - porada

Następnym krokiem jest wreszcie założenie profilu firmy w social media. Najlepiej użyć do tego oficjalnego logo, znaków towarowych i kolorystyki. W profilu firmy można i trzeba umieścić szczegółowe informacje o jej działalności oraz dane kontaktowe.

Kiedy mamy już konto, możemy zapraszać do znajomości innych użytkowników. Na początku powinni to być nasi prawdziwi znajomi. Po jakimś czasie - jeśli zdołamy ich zaangażować w naszą działalność - użytkowników zacznie przybywać. Metody na wywołanie interakcji są różne - czasami wystarczy, że ktoś skomentuje nasze wpisy czy zdjęcia. Można się również wspomagać reklamą płatną lub organizować konkursy z nagrodami. Tutaj nie liczy się duży budżet, ale dobre i oryginalne pomysły.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wiesz jak stworzyć skuteczną reklamę dla małej firmy?
Czy wiesz jak stworzyć skuteczną reklamę dla małej firmy?

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Włodzimierz Głowacki i Wspólnicy

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »