REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Samochód w firmie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Na czym polega ecodriving w trasie

Ekodriving to bardzo ceniona umiejętność w dzisiejszych czasach. Nie dość, że pozwala oszczędzać paliwo, to zmniejsza również niekorzystny wpływ silników spalinowych na środowisko. Odpowiadamy więc, jak jeździć oszczędnie i ekologicznie.

Samochód służbowy w oczach użytkownika

Samochód służbowy może być przekonującym argumentem dla przyciągnięcia do firmy pożądanych pracowników. Marka i model auta świadczą o zasobności firmy oraz o kompetencjach i pozycji pracownika. Co więc o autach służbowych sądzą sami zainteresowani czyli ich użytkownicy?

Jaką funkcje spełnia GPS w zarządzaniu flotą

Technologia GPS ma duże znaczenie dla flot. Pozwala im między innymi zwiększyć bezpieczeństwo jak i ograniczyć koszty związane z zapewnieniem ochrony assistance. Ale jak to realnie przekłada na zarządzanie flotą?

Wady i zalety samochodu służbowego

W dzisiejszych czasach samochód służbowy jest takim samym narzędziem pracy jak telefon czy komputer. Jakie posiada wady i zalety? Przeczytaj.

REKLAMA

Komu jakie auto w firmie

Każdy na pierwszy rzut oka zauważa, że rozkład marek samochodów do stanowisk w firmie ma niewiele wspólnego z przypadkiem. Wręcz przeciwnie, kiedy przyjrzeć się bliżej odnaleźć można żelazne reguły rządzące tą, zdawałoby się błahą, sprawą.

Jakie korzyści dają karty paliwowe

Decydując się na wynajem długoterminowy otrzymasz propozycję korzystania z karty paliwowej. Czemu taka karta służy? Przeczytaj.

Czy warto inwestować w auta pokontraktowe

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i szukasz możliwości zakupu sprawdzonego auta powinieneś zwracać uwagę na kilka możliwych źródeł potencjalnego zakupu. Jednym z nich jest nabycie auta poleasingowego od firmy leasingowej.

Masz samochód służbowy - uważaj na zmiany w przepisach

Nieprawidłowe parkowanie pod blokiem, jazda bez zapiętych pasów po osiedlu, przekroczenie 50 km/h na parkingu pod supermarketem. Za te czynności można dostać mandat, i to niemały. Jakie jeszcze zmiany czekają kierowców?

REKLAMA

Czy assistance komunikacyjne będą się rozwijać

Usługi pomocowe świadczone jako dodatkowe do klasycznych ubezpieczeń AC i OC nie tylko stają się bardziej popularne, ale również częściej wykorzystywane w praktyce przez klientów. W jakim kierunku zmierza ich rozwój i czy będą przydatne dla sektora Car Fleet Management (CFM) i firm leasingowych?

Czy zawsze jest konieczna tzw. kilometrówka

Generalną zasadą jest, że jeżeli samochód osobowy nie jest własnością podatnika, to wydatki związane z używaniem tego samochodu do celów działalności gospodarczej – jeżeli przekraczają limit „kilometrówki” (czyli przemnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu pojazdu dla celów podatnika oraz stawki za jeden kilometr) – nie stanowią kosztów uzyskania przychodów (art. 16 ust 1 pkt 51 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o pdop – Dz.U. z 2000r , nr 54, poz. 654 z późn. zm.).

Leasing a koszty ubezpieczenia pojazdów osobowych

Jeżeli prowadzisz firmę i zastanawiasz się nad leasingiem samochodów warto jest sprawdzić i porównać cenę ubezpieczenia tych pojazdów, a także dowiedzieć się jakie są koszty likwidacji szkód komunikacyjnych.

Na czym polega wybór firmy flotowej

Wybierając firmę flotową trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które pozwolą firmie na czerpanie rzeczywistych korzyści z wynajmu aut. Eksperci zaznaczają, że jednym z nich są kwestie finansowe. przeczytaj, jak skutecznie wybrać leasingodawcę.

Ożywienie na rynku leasingu samochodów

Do firm wynajmu wpływa wiele nowych zapytań ofertowych, a potencjalni klienci częściej niż w ubiegłym roku ogłaszają przetargi. Instytucje finansowe przychylniej patrzą na klientów, którzy szukają środki na pokrycie kosztów leasingu.

Firmy powinny postawić na samochody o niższej emisji spalin

Powszechnie jest wiadomo, że samochody przyjazne środowisku są wciąż wyjątkiem w polskich flotach. Zdaniem ekspertów KBC Autolease, zmiany w tym obszarze mogą wymusić regulacje podatkowe wspierające pojazdy o niższej emisji spalin, rozwój technologii i odpowiednia polityka cenowa producentów.

Zanim wyruszysz w delegację sprawdź stan techniczny samochodu

Drobna usterka samochodu w podróży może zepsuć zarówno służbowy, jak i prywatny. Ponadto uszczupli to portfel właściciela. Czy wiesz, że na przegląd auta przed dłuższą drogą wystarczy jedna godzina?

Umowa zamiany samochodu – konsekwencje podatkowe

Wśród wielu ofert kupna-sprzedaży samochodów pojawiają się coraz częściej oferty zamiany jednego samochodu na inny. Ofertę taką najczęściej możemy spotkać w komisach i salonach samochodowych. Osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej może zawrzeć z autoryzowanym dilerem samochodowym umowę zamiany, na podstawie której diler zobowiąże się do przeniesienia własności samochodu osobowego o wartości np. 30 000 zł, natomiast klient – do przeniesienia własności samochodu osobowego o wartości np. 10 000 zł oraz dopłaty z tytułu różnicy wartości pojazdów.

Samochód firmowy nie będący środkiem trwałym

Wielu przedsiębiorcom wydaje się, iż każdy samochód nabyty przez firmę powinien być wprowadzony do ewidencji środków trwałych, a w konsekwencji amortyzowany. Z taką sytuacją mamy do czynienia najczęściej, ale nie zawsze.

Ewidencja wydatków poniesionych na samochód

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić prowadzenie działalności gospodarczej bez wykorzystywania samochodu osobowego. W firmach jednoosobowych najczęściej używany jest prywatny samochód dla celów służbowych, z kolei w większych podmiotach samochód może stanowić majątek firmy albo może być leasingowany lub użytkowany na podstawie innych umów cywilnoprawnych.

Jakie są zalety i wady leasingu auta elektrycznego

Samochody elektryczne rozpoczynają podbój rynku usług leasingowych. Firmy leasingowe uzupełniają swoje oferty, a klienci zacierają ręce na myśl o dużych oszczędnościach w utrzymaniu floty, zarówno z uwagi na serwisowanie, a także źródło energii.

Zmiana składu osobowego wspólników spółki cywilnej, a własność samochodu będącego składnikiem majątku spółki

Jedną z zasad, na których opiera się konstrukcja spółki cywilnej, jest zasada stałości składu osobowego spółki, jako stosunku prawnego opartego na wzajemnym zaufaniu, lojalności i ścisłej współpracy wspólników.

Pracodawca ma nauczyć przełożonych dbać o służbowe auto

Samochód służbowy to dziś narzędzie pracy i benefit. Powierzając samochód pracownikowi przełożony dba także o wizerunek firmy. Dlatego też powinien się skupić na motywowaniu pracowników do bezpiecznej jazdy i nadmiernemu zużyciu samochodów.

Jakie są zalety samochodów poleasingowych

Zawierane przez przedsiębiorców umowy leasingu pozwalają na wykup samochodów stanowiących ich przedmiot bezpośrednio po zakończeniu okresu trwania kontraktu. Wiele z nich trafia na rynek wtórny.

Aukcje samochodów poleasingowych

Zakup samochodu poleasingowego stanowi szansę na duże oszczędności dla małego i średniego przedsiębiorcy. Dokonanie nabycia może nastąpić za pośrednictwem różnych kanałów sprzedaży.

Na czym polega sprzedaż samochodu poleasingowego

Możliwości zakupu aut poleasingowych przez przedsiębiorców powodują, że rynek wtórny dotyczący tych aut jest stosunkowo duży. Podczas sprzedaży samochodów poleasingowych wykorzystywane są trzy podstawowe kanały sprzedażowe.

Nabycie samochodu poleasingowego

Przedsiębiorcy maja możliwość zakupu aut poleasingowych. Występują one w dwóch grupach, które różnią się zarówno stopniem ryzyka zakupu, jak też ogólnym poglądem na stopień eksploatacji samochodów.

Czy zwrot kosztów za wykorzystanie samochodu prywatnego w celach służbowych jest przychodem

Katalog przychodów zwolnionych od podatku dochodowego nie jest tożsamy z wykazem przychodów, które nie stanowią podstawy wymiaru składek ZUS pracowników.

Zwrot kosztów za wykorzystywanie samochodu w celach służbowych

Czy podróż służbową można odbyć prywatnym samochodem? Czy w takim wypadku pracownikowi przysługuje ekwiwalent za zużycie samochodu i zwrot kosztów podróży? W jaki sposób należy liczyć wynagrodzenie z tego tytułu? Szczegóły poniżej.

Sposób obliczania należności z tytułu podróży służbowej

Za odbytą podróż służbową przysługuje nam dieta, pokrycie wydatków stosownie do uzasadnionych potrzeb, a także zwrot kosztów za wykorzystanie samochodu, niebędącego własnością pracodawcy.

Jakie świadczenia przysługują za podróż służbową

Podróże służbowe stanowią coraz bardziej popularny element pracy. Warto zatem wiedzieć co Kodeks Pracy nazywa podróżą służbową, a także jakie świadczenia przysługują nam po powrocie.

Jakie są warunki dopuszczenia do ruchu pojazdów

Musisz wiedzieć, że rejestracji samochodu na terytorium Polski, która jest warunkiem dopuszczenia do ruchu pojazdu, towarzyszą dodatkowe opłaty. Jakie? Czytaj w poniższym artykule.

Opłaty za odprowadzanie spalin

Przedsiębiorca korzystający z samochodu dla celów prowadzonej działalności gospodarczej obowiązany jest do wnoszenia opłat za korzystanie ze środowiska przewidziane w prawie ochrony środowiska.

Czym jest umowa przewozu?

Umowa przewozu należy do grupy umów cywilnoprawnych wchodzących w zbiór umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Jak zawrzeć umowę zamiany samochodu?

Umowa zamiany jest umową cywilnoprawną zbliżoną w treści do umowy sprzedaży. Jej istotą jest jednoczesne przeniesienie własności dokonywane przez dwa podmioty względem siebie.

Umowa użyczenia samochodu

Umowa użyczenia to jedna z umów nazwanych, która posiada niezaprzeczalne znaczenie o charakterze praktycznym. Może znaleźć zastosowanie do samochodu i obsługi.

Umowa najmu samochodu

Kategoria umów nazwanych obejmuje swym zakresem umowę najmu, która umożliwia użytkowanie rzeczy stanowiących własność innego podmiotu. Przedmiotem najmu może być samochód. Koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem.

Umowa najmu samochodu wraz z obsługą

Zaliczana do grupy umów nazwanych umowa najmu umożliwia użytkowanie rzeczy cudzych. Najem służy także do regulacji stosunku prawnego, którego przedmiotem jest samochód z obsługą.

Umowa darowizny samochodu

Celem umowy darowizny samochodu jest nieodpłatne przysporzenie obdarowanego o samochód z jednoczesnym uszczupleniem majątku darczyńcy.

Umowa ustanawiająca zastaw

Zastaw jest ograniczonym prawem rzeczowym pozwalającym na zabezpieczenie wierzytelności. Przedmiotem zastawu mogą być zarówno rzeczy ruchome, jak też na niektóre prawa zbywalne.

Na czym polega umowa komisu?

Umowa komisu jest jedną z umów cywilnoprawnych należących do kategorii umów handlowych, czyli takich, w których co najmniej jedna ze stron jest przedsiębiorcą.

Jak zawrzeć umowę sprzedaży samochodu?

Umowa sprzedaży samochodu to umowa cywilnoprawna zaliczana do grupy umów sprzedaży. Jej celem jest przeniesienie własności samochodu w zamian za zapłatę określonej sumy pieniężnej.

Umowa sprzedaży samochodu

Umowa sprzedaży samochodu jest jedną z cywilnoprawnych umów, która zaliczana jest do szerokiej grupy umów sprzedaży. Zgodnie z regulacjami zawartymi w kodeksie cywilnym przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

Czy koszty ubezpieczenie samochodu są kosztami podatkowymi?

Co do zasady odpowiedź na pytanie tytułowe jest twierdząca. Koszty ubezpieczenia samochodu firmowego przedsiębiorca może wrzucić do kosztów uzyskania przychodu. Są jednak wyjątki od tej zasady.

Pracodawca odzyska wartość utraconego samochodu służbowego

Pracodawcy powszechnie powierzają pracownikom samochody służbowe, gdyż z uwagi na charakter pracy często jest to konieczne. W przypadku utraty takiego samochodu przez pracownika, mają dużą szansę odzyskać jego pełną wartość.

Samochód jako składnik majątku spółki cywilnej

Spółka cywilna jest umownym stosunkiem prawnym (zawartą pomiędzy stronami umową), w ramach którego wspólnicy zobowiązują się dążyć do osiągnięcia wspólnego celu gospodarczego, przez działanie w oznaczony sposób, w szczególności przez wniesienie wkładów.

Dlaczego przedsiębiorcy wolą leasing samochodu?

Pozyskiwanie przez przedsiębiorców samochodów wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej często następuje za pośrednictwem umowy leasingu. Stanowi ona połączenie elementów umowy kredytu i najmu.

Przedsiębiorcy wolą leasing samochodu

Umowy leasingu stanowią bardzo popularny wśród przedsiębiorców sposób pozyskiwania samochodów do korzystania w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Łączą w sobie elementy zarówno umów kredytu, jak i najmu.

Kary za przejazd pojazdem nienormatywnym

Poruszanie się po drogach publicznych pojazdów nienormatywnych, a więc przekraczających ich określone dopuszczalne parametry (np. naciski osi, masę pojazdu lub też jego wymiary) dla danego rodzaju drogi, wymaga uzyskania stosownego zezwolenia.

Zezwolenie na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym

Poruszanie się po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym wymaga uzyskania stosownego zezwolenia.

Wynajem samochodu może być tańszy

Rynek krótkoterminowego wynajmu pojazdów reaguje na zmiany, które kryzys gospodarczy wywołał w branży. W czasie ożywienia turystycznego firmy wabią klientów tańszymi kosztami.

Flotowe programy ubezpieczeniowe dla sektora MŚP

Przyjrzeliśmy się rynkowi pod kątem dostępnych programów ubezpieczeniowych dla flot. Ostatnie kilka lat pokazuje, iż coraz częściej po produkty leasingowe sięgają firmy z sektora MSP i to właśnie te firmy są niezwykle atrakcyjnym segmentem.

REKLAMA