Kategorie

Wynajem samochodu może być tańszy

Wynajem samochodu może być tańszy
Wynajem samochodu może być tańszy
Fotolia
Fotolia
Rynek krótkoterminowego wynajmu pojazdów reaguje na zmiany, które kryzys gospodarczy wywołał w branży. W czasie ożywienia turystycznego firmy wabią klientów tańszymi kosztami.

Nowe ceny wynajmu oraz szereg udogodnień dla klientów wprowadza do oferty sieciowa wypożyczalnia samochodów Express. Przedstawiciele wypożyczalni twierdzą, że wdrażane zmiany to prawdziwa rewolucja na polskim rynku krótkoterminowego wynajmu pojazdów.

Od kilku już miesięcy wypożyczalnia Express Rent a Car bardzo aktywnie przygotowuje się do obsługi sezonu, w którym popyt na usługi wynajmu samochodów jest największy.

Dla branży wynajmu to pora ożywienia turystycznego, przypadająca w naszym kraju zwykle na czas od maja do września. Nadchodzące miesiące sprzyjają również częstszym podróżom biznesowym z wykorzystaniem samochodu, jako środka transportu.

Polecamy: Opodatkowanie akcyzą pojazdów mechanicznych

Nowe ceny oraz udogodnienia dla klientów wynajmujących samochody w Polsce są odpowiedzią na oczekiwania konsumentów i dotychczasowych nabywców tej usługi oraz tempo wzrostu zainteresowania wynajmem w naszym kraju – podkreśla Piotr Groński, Wiceprezes Zarządu w firmie Express odpowiedzialny za projekty rozwojowe spółki.

Nowy cennik

Skonstruowano na nowo cennik wynajmu samochodów. Prezentacja cen odbywa się w prosty i czytelny dla klientów sposób. Przygotowano cennik liniowy, w którym stawka wynajmu samochodu jest stała bez względu na czas trwania wynajmu. Cena wynajmu samochodów uwzględnia nielimitowany przebieg, a pojazdy objęte są pełnym ubezpieczeniem.

Z myślą o rozwoju rynku stworzono także specjalne oferty, których głównym atutem jest niska cena. Oferty promocyjne przygotowane zostały w najczęściej wynajmowanych klasach modelowych. W klasie A popularny model Fiat Panda dostępny jest w cenie 70 zł za dobę. W klasie C reprezentowanej np. przez Skodę Octavię Tour, cena za jedną dobę wynajmu wynosi tylko 99 zł. Wszystkie ceny wynajmu prezentowane są w wartościach brutto oraz dla klientów zagranicznych, w przeliczeniu na wartość w euro.

Nowości w klasach modelowych

W związku ze szczególnym zainteresowaniem klientów pojazdami z napędem na cztery koła, wyodrębniono nową klasę modelową – SUV. Wśród modeli dostępnych w tej klasie znajduje się obecnie Nissan Qashqai i Nissan X-Trail oraz Ford Kuga i Ford Ranger. Warto podkreślić atrakcyjną cenę wynajmu tych samochodów – 185 zł brutto za dobę.

Wyposażenie dodatkowe ubrane w pakiety

Poszczególne elementy wyposażenia dodatkowego, które zwykle klienci zamawiają, jak np. fotelik dla dziecka, nawigacja GPS czy bagażnik dachowy – zostały połączone w specjalne pakiety.

Korzyść dla klienta z zamówienia pakietu zamiast pojedynczych elementów wyposażenia, jest przede wszystkim – finansowa. Przykładowo koszt wynajmu pakietu „Bezpieczne Dziecko” to kwota 40 zł. Kalkulując wynajem każdego z elementów wyposażenia osobno, kwota wyniesie 55 zł. Korzyść dla Klienta to wartość 15 zł za każdy dzień wynajmu.

Pakietem szczególnie polecanym przy wynajmie najmniejszych, miejskich samochodów w klasie A jest „Pakiet Klimatyzacja”. Dostępność klimatyzacji w tej klasie modelowej za dopłatą 10 zł brutto dziennie, zdecydowanie podnosi użyteczność i jest istotnym udogodnieniem dla klientów podczas jazdy.

Polecamy: Umowa przedwstępna sprzedaży samochodu

Komfort dla klienta

Nowością jest także obniżenie dodatkowej opłaty za zwrot auta w innym mieście. Sieciowa struktura wypożyczalni pozwala obniżyć do minimum koszty zwrotu pojazdu w innym oddziale. Dopłata nie jest już wyliczana według stawki kilometrowej, lecz została ustalona w takiej samej, stałej wysokości, bez względu na lokalizację. Obecnie, jeżeli klient wynajmie samochód np. w Warszawie, a będzie chciał zwrócić go w oddziale wypożyczalni w Szczecinie, opłata jest stała i wynosi 85 zł brutto. Korzyść dla klienta wynosi kilkaset złotych. To znaczne udogodnienie dla wszystkich, którzy szukają najtańszych rozwiązań komunikacyjnych. To korzyść także dla przylatujących do Polski na wypoczynek i wracających z innego miasta czy lotniska.

Prosta rezerwacja

Rezerwacja samochodu możliwa jest na trzy sposoby. Najprościej, bezpośrednio przez stronę internetową www.express.pl lub telefonicznie dzwoniąc pod specjalny, ogólnopolski numer (+4812)19779, lub osobiście w jednym z dziesięciu oddziałów wypożyczalni.

Rezerwując samochód poprzez formularz na stronie internetowej od razu widoczne są poszczególne składniki kosztowe. System automatycznie naliczy cenę wynajmu z uwzględnieniem wszystkich promocji i ewentualnych kosztów dodatkowych. W całym procesie rezerwacji samochodu uczestniczy także platforma systemu płatności elektronicznych obsługująca płatności kartami kredytowymi i ePrzelewami. Dlatego ten sposób rezerwacji, on-line, rekomendowany jest przez Express, jako najwygodniejszy dla klienta.

Wypożyczalnia Express od kilku lat konsekwentnie inwestuje w rozwój technologii opartych o Internet, w celu udostępnienia klientom jak największej i dogodnej gamy usług.

Polecamy: Zakup samochodów oraz paliwa a prawo do odliczenia VAT 2012

Express Rent a Car dysponuje największą flotą samochodów wśród wszystkich wypożyczalni w Polsce. W zależności od potrzeb, można wybrać małe miejskie auto, kompaktowy samochód klasy średniej, wersję kombi, limuzynę, samochód terenowy lub dostawczy.

Aby przygotować się do nadchodzącego sezonu, Express Rent a Car rozbudowuje flotę pojazdów o dodatkowe 300 nowych samochodów w różnych klasach.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po nasze publikacje
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
Tylko teraz
99,00 zł
119,70
Przejdź do sklepu
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  27 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Rynek najmu (wrzesień/październik 2021 r.) - ceny, oferty, trendy

  Na rynku najmu ożywienie. Ofert mieszkań i pokoi na wynajem ubyło, a stawki pną się w górę i to już od kilku miesięcy. Jest to efekt odbudowy gospodarki, powrotu studentów na uczelnie oraz rosnących kosztów utrzymania mieszkań.

  Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości w Polsce przez osobę mieszkającą za granicą

  Sprzedaż odziedziczonej nieruchomości. Jakich formalności trzeba dopełnić, gdy osoba mieszkająca za granicą odziedziczyła nieruchomość położoną w Polsce i chce ją sprzedać? Jakie dokumenty będą potrzebne do sprzedaży tej nieruchomości? Wyjaśnia Agata Stradomska, menedżer agencji nieruchomości.

  Zasady etykietowania żywności

  Sprzedawcy żywności i napojów, muszą podawać niezbędne informacje o produktach w swojej ofercie, aby konsument końcowy mógł podjąć świadomą decyzję o ich zakupie.

  Obowiązki w zakresie postępowania z odpadami WEEE

  Produkcja, dystrybucja lub sprzedaż sprzętu elektrycznego i elektronicznego, takiego jak komputery, lodówki, telefony komórkowe, na mocy unijnych i krajowych przepisów oznacza obowiązek producenta, aby sprzęt ten był właściwe utylizowany i przetwarzany.

  Ubezpieczenia dla rolników z dopłatami z budżetu państwa

  Ubezpieczenia dla rolników z dopłatami. Poczta Polska rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych objętych dopłatami z budżetu państwa. Ubezpieczenia rolne "Bezpieczne Uprawy' i "Bezpieczne Zwierzęta" oferowane przez Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych są sprzedawane w placówkach Poczty Polskiej. Producenci rolni mogą liczyć na dopłaty do 65 proc. składki ubezpieczeniowej z budżetu państwa.

  Kredyty hipoteczne z opcją "klucz za dług"

  Kredyty hipoteczne - "klucz za dług". Żaden bank nie wprowadził do swojej oferty kredytu hipotecznego z opcją "klucz za dług" – wynika z informacji Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

  Uniwersalna ładowarka do urządzeń elektronicznych

  Uniwersalna ładowarka do urządzeń elektronicznych to mniej elektroodpadów i frustracji konsumentów. Po latach współpracy Komisji Europejskiej z branżą producentów urządzeń elektronicznych liczba ładowarek do telefonów komórkowych zmniejszyła się już z 30 do 3 w ostatniej dekadzie. Celem nowych przepisów jest ustanowienie wspólnego rozwiązania technicznego w zakresie ładowania wszystkich urządzeń.

  Wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich. Kilka dni na złożenie wniosku.

  Koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej na realizację swoich zadań statutowych. Termin na złożenie wniosku mija 30 września.

  Jak zwiększyć wartość firmy

  Firma i marka istnieją dla klientów. To fakt. Inwestorzy stanowią także równie ważną grupę interesariuszy. I jednych, i drugich (a przede wszystkim ich kapitał) przyciągają marki silne, spójne w swej komunikacji i poważane na rynku. Jak zatem zwiększyć wartość firmy i marki, jeśli wciąż jesteśmy na etapie aspiracji do zostania liderem? Odpowiadamy.

  Idealny sprzedawca – 3 kroki do sukcesu

  Idealny sprzedawca jest pożądanym obiektem przez firmy sprzedażowe. Jego największą wartością są umiejętności oraz marka, którą buduje każdego dnia. W obecnych, trudnych czasach, kiedy sprzedaż głównie jest w sieci idealny sprzedawca musi stać się dobrym doradcą. Nie ważny jest produkt, który sprzedajesz. Ważne jest to, że to Ty jesteś sprzedawcą. Co buduje markę idealnego sprzedawcy? Jakie cechy powinien posiadać dobry handlowiec? Czy cena ma znaczenie w handlu?

  Nie budujemy rynku mieszkaniowego, dlatego mieszkania szybko drożeją

  Rynek mieszkaniowy. W sierpniu budowano prawie 252 tys. mieszkań, to najwyższy wynik w historii. Jednak nadal bardzo nam daleko do rozwiązania problemów mieszkaniowych bo nie korzystamy z rozwiązań, które sprawdziły się w wielu krajach.

  Bańka cenowa na rynku nieruchomości. Ceny mieszkań nie spadną dopóki stopy procentowe nie wzrosną

  Ceny mieszkań. Według szacunków, w ciągu ostatnich 2 lat ceny mieszkań wzrosły w wybranych miastach o ok. 1/3 lub więcej. W stolicy od stycznia do lipca tego roku metr kwadratowy podrożał nawet o 1 tys. złotych. Eksperci prognozują, że część metropolii osiągnie do końca br. wynik ponad 20% większy w relacji rocznej. Mimo znacznych wzrostów, nabywców zachęcają tanie kredyty. Ale jeśli te ostatnie podrożeją, to może nastąpić ograniczenie wzrostu cen na rynku nieruchomości, a nawet chwilowy ich spadek.

  Renta dożywotnia - od czego zależy jej wysokość

  Renta dożywotnia. O hipotece odwróconej możemy mówić w dwóch ujęciach: sprzedażowym i kredytowym. Model sprzedażowy to inaczej renta dożywotnia oferowana w Polsce przede wszystkim przez fundusze hipoteczne. W tym wypadku, w zamian za przekazanie prawa własności do nieruchomości, senior otrzymuje świadczenia pieniężne aż do swojej śmierci i może dożywotnio zamieszkiwać swoje lokum. Model kredytowy hipoteki odwróconej niestety nie istnieje w Polsce w praktyce. To usługa, którą mogłyby oferować banki na mocy ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym, ale dotychczas żaden nie zdecydował się na takie rozwiązanie. Od czego zależy wysokość świadczeń w przypadku renty dożywotniej?

  Mój Prąd 3.0 - kończy się budżet, trzeba się spieszyć ze składaniem wniosku

  Mój Prąd 3.0. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że kończy się budżet tegorocznej, trzeciej już edycji programu „Mój Prąd”, który wynosi 534 mln zł. Ta kwota alokacji wystarczy na dofinansowanie maksymalnie 178 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych, a zostało już złożonych ponad 162 tys. wniosków. Osoby chcące skorzystać z dotacji powinny spieszyć się ze złożeniem dokumentów. Już pod koniec września br. nabór może zostać zamknięty z powodu braku środków.

  Gaz SF6 tysiące razy bardziej szkodliwy niż CO2 wciąż stosowany w przemyśle

  Gaz fluorowy (sześciofluorek siarki, SF6) znajduje się na szczycie listy najbardziej szkodliwych gazów o globalnym potencjale cieplarnianym, z wynikiem 23,5 tys. razy wyższym niż CO2. Siedem lat temu Unia Europejska zakazała jego stosowania w produkcji m.in. butów sportowych czy opon samochodowych. Wciąż jednak jest wykorzystywany na dużą skalę w przemyśle. W efekcie jego stężenie w atmosferze w ciągu ostatnich dwudziestu lat wzrosło ponad dwukrotnie (w tym samym czasie ilość CO2 wzrosła o 11%). Komisja Europejska dokonuje obecnie przeglądu rozporządzenia – decyzję o całkowitym zakazie stosowania SF6 odroczyła do września br. Eksperci Eaton ostrzegają, że UE nie osiągnie neutralności klimatycznej bez rozwiązania tego problemu.

  Prototypy samochodów PRL: rewolucyjne i nieodżałowane

  Prototypy samochodów PRL, czyli historia opowiadająca o tym, jak kreatywni byli inżynierowie w czasach Polsku Ludowej. Oto 5 ciekawych konstrukcji.

  Wypłata zaliczek płatności bezpośrednich i niektórych działań obszarowych PROW

  Wypłata zaliczek płatności bezpośrednich i niektórych działań obszarowych PROW. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, rolnicy mogą liczyć na wcześniejsze otrzymanie środków w ramach zaliczek na poczet corocznych dopłat bezpośrednich oraz działań obszarowych PROW - informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Cyfrowa odporność firmy - skąd wziąć szczepionkę?

  Cyfrowa odporność firmy - jak ją uzyskać? Skąd wziąć "szczepionkę"? Oto 7 najważniejszych warunków odporności cyfrowej firmy.

  Jak przygotować firmę na rewolucyjną transformację ZUS? [Webinarium 29 września]

  29 września 2021 r. odbędzie się bezpłatne webinarium „Jak przygotować firmę na rewolucyjną transformację ZUS?”, podczas którego eksperci Fiabilis Consulting Group kompleksowo przedstawią nowe regulacje dotyczące ubezpieczeń społecznych i rozliczeń z ZUS. W trakcie webinarium omówione zostaną m.in. obecne i nadchodzące regulacje w kwestiach takich jak: nowe istotne terminy rozliczeń dla płatników składek, zasiłek chorobowy, składka wypadkowa czy postępowania kontrolne prowadzone przez ZUS. Portal infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

  Mitsubishi Eclipse Cross plug-in: test Outlandera coupe na prąd

  Mitsubishi Eclipse Cross plug-in pożycza świetnie znany napęd hybrydowy w Outlandera i łączy go z dużo ciekawszą stylizacją. Co z tego wyszło?

  Ładowarka USB-C standardem w całej UE

  Ładowarka USB-C standardem w UE. 23 września 2021 r. Komisja Europejska zaproponowała przepisy, które mają ustalić jeden standard portu ładowania i technologii szybkiego ładowania. USB-C ma być standardowym portem wszystkich smartfonów, tabletów, aparatów fotograficznych, słuchawek, przenośnych głośników i konsoli do gier wideo. Ponadto Komisja proponuje rozdzielenie sprzedaży ładowarek od sprzedaży urządzeń elektronicznych.

  Kto ma pierwszeństwo przy zmianie pasa na środkowy?

  Kto ma pierwszeństwo przy zmianie pasa na środkowy? To jedna z wątpliwości, którą mogą mieć kierowcy na drogach wielopasmowych. Rozwiejmy ją.

  Używane pickupy do 50 tys. Oto nasza lista

  Używane pickupy do 50 tys. zł? Na naszej liście pojawia się trzech mocnych graczy. I co ciekawe, jeden z nich nie pochodzi ze Stanów!

  Jak używać sprzęgła przy hamowaniu?

  Jak używać sprzęgła przy hamowaniu? To pytanie, które często zadają sobie nie tylko kursanci... Właśnie dlatego warto poznać odpowiedź na nie.

  Kredyty mieszkaniowe - ponad 8 mld udzielonych kredytów w sierpniu

  Wartość udzielonych kredytów mieszkaniowych w sierpniu była rekordowa, przekroczyła 8,1 mld zł, a miesiąc przyniósł kontynuację hossy w kredytach wysokokwotowych. Jakość portfela kredytów mieszkaniowych w pandemii poprawiła się - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej przekazanej PAP Biznes.