REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jaką funkcje spełnia GPS w zarządzaniu flotą

Jaką funkcje spełnia GPS w zarządzaniu flotą?
Jaką funkcje spełnia GPS w zarządzaniu flotą?

REKLAMA

REKLAMA

Technologia GPS ma duże znaczenie dla flot. Pozwala im między innymi zwiększyć bezpieczeństwo jak i ograniczyć koszty związane z zapewnieniem ochrony assistance. Ale jak to realnie przekłada na zarządzanie flotą?

Technologia GPS to już nie tylko luksus ale również część ekonomicznego zarządzania flotą. Oprócz standardowych korzyści, jak nawigacja satelitarna czy telefonia komórkowa, daje ona narzędzia znacząco wpływające na działalność przedsiębiorstwa. W kontekście assistance warto zwrócić uwagę na dwa aspekty tej sprawy – redukcję kosztów ubezpieczenia oraz bezpieczeństwo i mobilność pojazdów i kierowców.

REKLAMA

„Wyposażenie parku samochodowego w urządzenia GPS, monitorujące flotę, wzmacnia pozycję negocjacyjną przedsiębiorstwa podczas ustalania wysokości składki assistance. Profesjonalnie kontrolując lokalizację swoich aut, czy przestrzeganie przepisów przez kierowców, firmy stają się bardziej wiarygodnym partnerem, generującym mniejsze ryzyko ubezpieczeniowe.” – mówi Jacek Konieczny, Dyrektor Departamentu Handlowego w Inter Partner Assistance.

Przeczytaj również: Masz samochód służbowy - uważaj na zmiany w przepisach

REKLAMA

Technologie satelitarne umożliwiają również zapewnienie kierowcom flot szybszej pomocy - zarówno w razie wypadku, jak i wszelkich innych utrudnień w podróży. Dzięki urządzeniom dla flot wykorzystującym technologie satelitarne, telefony komórkowe z GPS i specjalistyczne urządzenia wbudowane w pojeździe, firma assistance ma z jednej strony możliwość szybszego zlokalizowania auta, a z drugiej – zdiagnozowania, jakiej pomocy potrzebuje jego kierowca.

 - W pojeździe możliwe jest zainstalowanie specjalnych czujników i urządzeń, które w razie wypadku automatycznie wyślą sygnał zgłoszeniowy, pozwolą ocenić siłę uderzenia i nawiązać kontakt głosowy z poszkodowanym. Dzięki temu firma assistance będzie w stanie szybciej ocenić, czy zlokalizowany wcześniej kierowca potrzebuje wsparcia ratowników lub innych specjalistów.” - mówi Jacek Konieczny, Dyrektor Departamentu Handlowego w Inter Partner Assistance.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy Samochód a pracownik

Dostęp do pomocy podczas podróży gwarantują również proste aplikacje, które można zainstalować na większości telefonów komórkowych. W tym przypadku kierowca musi sam wezwać pomoc, jednak oprócz wsparcia ratowników, wybierając odpowiednią opcję w menu telefonu, zyskuje ułatwiony dostęp do innych świadczeń assistance, które zapewnia jego ubezpieczenie – np. pomocy technicznej, informacyjnej, organizację noclegu czy zastępczego kierowcy. W przypadku telefonów z modułem GPS geolokalizacja będzie bardzo dokładna, w przypadku modeli bez tej funkcjonalności - mniej dokładna, jednak wciąż możliwa. Technologie satelitarne zwiększają więc zarówno bezpieczeństwo pracowników, jak i pozwalają szybciej uzyskać wsparcie gwarantujące im stałą mobilność i umożliwiające płynną działalność firmy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA