| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Samochód w leasingu > Flotowe programy ubezpieczeniowe dla sektora MŚP

Flotowe programy ubezpieczeniowe dla sektora MŚP

Przyjrzeliśmy się rynkowi pod kątem dostępnych programów ubezpieczeniowych dla flot. Ostatnie kilka lat pokazuje, iż coraz częściej po produkty leasingowe sięgają firmy z sektora MSP i to właśnie te firmy są niezwykle atrakcyjnym segmentem.

Flotowe programy ubezpieczeniowe dla sektora MŚP zyskują na popularności. Na nie otwiera się rynek leasingowy. Z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, wprowadziliśmy na rynek nową jakość w branży ubezpieczeń komunikacyjnych - program kompleksowej obsługi flot posiadających od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pojazdów.

Ich ubezpieczenie w zakresie OC,AC i NNW jest dużym, ale i koniecznym wydatkiem - właściciele wiedzą, że pieniądze wydane na ubezpieczenie floty czyli polisy auto casco, odpowiedzialności cywilnej i następstwa nieszczęśliwych wypadków, to nic innego jak inwestycja w ochronę pracowników i mienia przed zdarzeniami losowymi.

Zaproponowaliśmy więc rozwiązanie, dzięki któremu firmy łatwiej znajdą oszczędności w kosztach eksploatacji taboru pojazdów służbowych. Zaoferowaliśmy m.in. analizę aktualnych umów ubezpieczenia, przygotowanie szytego na miarę kontraktu ubezpieczeniowego, przejęcie procesu likwidacji szkód, monitorowanie szkodowości, doradztwo i wprowadzenie programów naprawczych w celu zminimalizowania kosztów ubezpieczenia pojazdów służbowych. 

Polecamy: Dodatkowe ubezpieczenie flot ciężarowych

Dodatkowo, BIK Brokers oddaje do użytku serwis likwidacji szkód – dotychczas oferowany wyłącznie firmom car fleet management. Oznacza to, że klient flotowy korzysta m.in. z pomocy drogowej z miejsca kolizji do serwisu, zgłoszenia przez brokera szkody do towarzystwa ubezpieczeniowego, przejęcia przez brokera wszelkich kontaktów z zakładami ubezpieczeń, obsługi oględzin pojazdu, koordynacji procesu naprawy pojazdu oraz fachowej obsługi roszczeń finansowych względem towarzystw ubezpieczeniowych.

Dodatkową usługą nowego produktu jest budowanie przez BIK Brokers programów prewencyjnych oraz pozyskiwanie środków z zakładów ubezpieczeń na poprawę bezpieczeństwa kierowców. Dzięki temu, firmy mogą obniżyć wskaźnik szkodowości pojazdów flotowych, a w efekcie zredukować budżety ubezpieczeniowe – mówi Artur Zych, dyrektor handlowy BIK Brokers, gdańskiej spółki brokerskiej specjalizującej się w obsłudze ubezpieczeniowej flot. 

Polecamy: Ubezpieczenie samochodu kosztem uzyskania przychodu

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy

PLISZKA inżyniering przeciwpożarowy od 1989 roku działa na polu zwiększenia świadomości społecznej w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domach, biurach, zakładach przemysłowych itp.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »