REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wady i zalety samochodu służbowego

Katarzyna Gara
Wady i zalety samochodu służbowego
Wady i zalety samochodu służbowego

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach samochód służbowy jest takim samym narzędziem pracy jak telefon czy komputer. Jakie posiada wady i zalety? Przeczytaj.

Pracownik posiadający samochód firmowy siłą rzeczy jest bardziej dyspozycyjny i bardziej lojalny w stosunku do swojego pracodawcy. Największą wadą takiego auta jest wysoki koszt zarówno samego zakupu jak i utrzymania. Dużym wyzwaniem dla pracodawców jest również przekonanie użytkownika do bezpiecznej jazdy i dbałości o powierzony mu pojazd.

REKLAMA

Właściwe użytkowanie samochodu – jak tego dopilnować?

REKLAMA

Pracownicy korzystający z samochodów firmowych bardzo często nie przywiązują wagi do dbałości o czystość czy bezpieczną jazdę. Aby wymusić na pracowniku właściwe korzystanie z samochodu należy w swojej firmie wprowadzić politykę samochodową – czyli jasne i klarowne zasady którymi użytkownicy mają się kierować.

W PS określa się zasady przekazania samochodu pracownikowi, kiedy i gdzie może on być tankowany i parkowany, na kim spoczywa obowiązek przeglądów i napraw, jak ma zachować się kierowca w razie wypadku itp. W dokumencie tym powinien znajdować się również taryfikator kar i nagród dla pracowników. Inną metodą, która w doskonały sposób motywuje do szanowania służbowego samochodu jest zaoferowanie pracownikowi możliwość odkupienia auta po okresie eksploatacji.

Polecamy: Pracodawca odzyska wartość utraconego samochodu służbowego

Samochód jako koszt

Utrzymanie floty samochodowej jest dla każdej firmy nie lada wydatkiem. Ich zakup wiąże się z jednorazowym wydatkiem rzędu kilkuset tysięcy złotych, nie wspominając już o późniejszym utrzymaniu pojazdów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Każdy przedsiębiorca stara się niwelować koszty poprzez rozpatrywanie alternatyw finansowych, takich jak: leasing, wynajem długoterminowy, kredyt, gotówka. Szuka również oszczędności uzyskanych dzięki kartom paliwowym czy umowom z sieciami serwisowymi.

Samochód jako wizytówka

REKLAMA

Jeśli przedsiębiorca przestanie patrzeć na samochody służbowe jedynie z perspektywy ponoszonych kosztów, może okazać się, że taki pojazd ma wartość również niematerialną. Wówczas może on stać się na przykład wizytówką firmy lub kartą przetargową w walce o najlepszych pracowników na rynku pracy. Najlepsi pracownicy muszą być nieustannie motywowani i nagradzani, aby wyrażali chęć ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i osiągania coraz lepszych wyników. Odpowiedni samochód firmowy jest znakiem prestiżu danej firmy, wyposażając swoich pracowników w służbowe auta wysyłamy sygnał o wysokiej jakości naszego przedsiębiorstwa.

Dodatkową możliwością wykorzystania samochodu służbowego jest umieszczenie reklamą na jego masce. Nazwa czy logo firmy widniejąca w odpowiednim miejscu będzie ruchomą reklamą. Dzięki temu nasza marka powinna stawać się coraz bardziej rozpoznawalna.

Polecamy: Masz samochód służbowy - uważaj na zmiany w przepisach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

REKLAMA

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

REKLAMA

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA