REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wady i zalety samochodu służbowego

Katarzyna Gara
Wady i zalety samochodu służbowego
Wady i zalety samochodu służbowego

REKLAMA

REKLAMA

W dzisiejszych czasach samochód służbowy jest takim samym narzędziem pracy jak telefon czy komputer. Jakie posiada wady i zalety? Przeczytaj.

Pracownik posiadający samochód firmowy siłą rzeczy jest bardziej dyspozycyjny i bardziej lojalny w stosunku do swojego pracodawcy. Największą wadą takiego auta jest wysoki koszt zarówno samego zakupu jak i utrzymania. Dużym wyzwaniem dla pracodawców jest również przekonanie użytkownika do bezpiecznej jazdy i dbałości o powierzony mu pojazd.

REKLAMA

Właściwe użytkowanie samochodu – jak tego dopilnować?

REKLAMA

Pracownicy korzystający z samochodów firmowych bardzo często nie przywiązują wagi do dbałości o czystość czy bezpieczną jazdę. Aby wymusić na pracowniku właściwe korzystanie z samochodu należy w swojej firmie wprowadzić politykę samochodową – czyli jasne i klarowne zasady którymi użytkownicy mają się kierować.

W PS określa się zasady przekazania samochodu pracownikowi, kiedy i gdzie może on być tankowany i parkowany, na kim spoczywa obowiązek przeglądów i napraw, jak ma zachować się kierowca w razie wypadku itp. W dokumencie tym powinien znajdować się również taryfikator kar i nagród dla pracowników. Inną metodą, która w doskonały sposób motywuje do szanowania służbowego samochodu jest zaoferowanie pracownikowi możliwość odkupienia auta po okresie eksploatacji.

Polecamy: Pracodawca odzyska wartość utraconego samochodu służbowego

Samochód jako koszt

Utrzymanie floty samochodowej jest dla każdej firmy nie lada wydatkiem. Ich zakup wiąże się z jednorazowym wydatkiem rzędu kilkuset tysięcy złotych, nie wspominając już o późniejszym utrzymaniu pojazdów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Każdy przedsiębiorca stara się niwelować koszty poprzez rozpatrywanie alternatyw finansowych, takich jak: leasing, wynajem długoterminowy, kredyt, gotówka. Szuka również oszczędności uzyskanych dzięki kartom paliwowym czy umowom z sieciami serwisowymi.

Samochód jako wizytówka

REKLAMA

Jeśli przedsiębiorca przestanie patrzeć na samochody służbowe jedynie z perspektywy ponoszonych kosztów, może okazać się, że taki pojazd ma wartość również niematerialną. Wówczas może on stać się na przykład wizytówką firmy lub kartą przetargową w walce o najlepszych pracowników na rynku pracy. Najlepsi pracownicy muszą być nieustannie motywowani i nagradzani, aby wyrażali chęć ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i osiągania coraz lepszych wyników. Odpowiedni samochód firmowy jest znakiem prestiżu danej firmy, wyposażając swoich pracowników w służbowe auta wysyłamy sygnał o wysokiej jakości naszego przedsiębiorstwa.

Dodatkową możliwością wykorzystania samochodu służbowego jest umieszczenie reklamą na jego masce. Nazwa czy logo firmy widniejąca w odpowiednim miejscu będzie ruchomą reklamą. Dzięki temu nasza marka powinna stawać się coraz bardziej rozpoznawalna.

Polecamy: Masz samochód służbowy - uważaj na zmiany w przepisach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

REKLAMA

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA