REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zewnętrzna obsługa IT?

Dobrze wynegocjowana usługa zarządzania zewnętrznego sprzętem i infrastrukturą IT może skutkować likwidacją całego działu informatycznego i wymiernymi oszczędnościami w przedsiębiorstwie. Takie rozwiązanie często sprawdza się w średnich firmach, ale nie musi w małych i mikrofirmach.

W lipcu elektroniczny nabór wniosków na e-usługi

15 lipca ogłoszony będzie pierwszy i jedyny w tym roku internetowy nabór wniosków na unijne dofinansowanie e-usług - powiedziała PAP prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak. Nabór rozpocznie się 30 lipca, a zakończy 30 września.

Wykupy menedżerskie i lewarowane

Wykupy lewarowane i menedżerskie to szansa dla wielu przedsiębiorstw, które często są skazywane na przegraną na rynku. Nie jest to tylko szansa na pozyskanie dodatkowego kapitału, ale również na rozwój i wzrost wartości.

Pierwszy klient wygrał bitwę o opcje

O pierwszym wyroku sądu, korzystnym dla ofiary toksycznych opcji walutowych, opierającym się na przesłankach merytorycznych, informuje "Puls Biznesu".

REKLAMA

Rząd proponuje wzrost płacy minimalnej od 2011 r. o 5,2 proc.

Rada Ministrów zgodziła się na podwyższenie od 1 stycznia 2011 r. minimalnego wynagrodzenia za pracę o 5,2 proc. Ma ono wynieść co najmniej 1 tys. 386 zł - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Pilnuj swojej karty płatniczej

Coraz częściej słyszymy o nowych kradzieżach pieniędzy przy pomocy kart płatniczych. Wraz z rozwojem rynku przybywa kartowych przestępców. Expander radzi jak skutecznie zabezpieczyć przed nimi nasze pieniądze.

Roaming w UE nie będzie droższy

Wspólnota Europejska miała prawo ustanowić limity opłat pobieranych przez operatorów telefonii komórkowej za połączenia roamingowe – orzekł wczoraj Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Nie zapominaj o przedłużeniu firmowej domeny


Musisz wiedzieć, że w chwili wygaśnięcia domeny firma traci nie tylko możliwość kontaktu z odbiorcami za pośrednictwem poczty e-mail, prezentowania oferty poprzez stronę WWW, ale także zaufanie w oczach klientów.

REKLAMA

Odpowiedź na pozew w postępowaniu gospodarczym

W sprawach gospodarczych, o ile sprawa nie toczy się według przepisów odrębnych w postępowaniu nakazowym lub upominawczym, pozwany jest obowiązany do wniesienia odpowiedzi na pozew. Ma na to dwa tygodnie.

Eko-kredyty nie dla wszystkich

Ekologiczne kredyty hipoteczne przygotowały Bank BPH i Bank Ochrony Środowiska. Oferta tego drugiego jest mniej dostępna (bank stawia trudniejsze warunki), ale jednocześnie daje rzeczywiste korzyści cenowe.

Kredyt dwuwalutowy a rekomendacja T

Rekomendacja T dotyczy zaciąganych w walutach obcych. Czy kredyt dwuwalutowy zaproponowany przez BNP Paribas Fortis pomoże ominąć restrykcyjne zapisy tej regulacji? Inne banki zastanawiają się nad podobnymi rozwiązaniami.

Cięcia budżetowe w Niemczech nie wpłyną na polski eksport

Niemcy wejdą do grupy krajów wprowadzających plan oszczędnościowy. Planuje się, że do 2014 roku wydatki budżetowe zostaną zmniejszone o 80 mld euro.

Nieuczciwe praktyki rynkowe z zakresu podawania informacji

Praktyki rynkowe są takim działaniem lub zaniechaniem przedsiębiorcy lub sposobem postępowania, oświadczeniem albo informacją handlową, w tym również reklamą i marketingiem, które są bezpośrednio związane z promocją lub nabyciem produktu przez konsumenta.

Niewypłacalność a orzeczenie zakazu prowadzenia działalności

Niewypłacalność może doprowadzić do orzeczenia przez sąd zakazu prowadzenia działalności gospodarczej. Pozbawienie przedsiębiorcy praw może obejmować okres od trzech do dziesięciu lat.

Uchylenie decyzji Prezesa UOKIK w przedmiocie koncentracji

Zgodę na przeprowadzenie koncentracji, w następstwie której konkurencja na rynku nie zostanie istotnie ograniczona, wydaje Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nieuczciwe praktyki rynkowe z zakresu reklamy

Praktyki rynkowe są takim działaniem lub zaniechaniem przedsiębiorcy lub sposobem postępowania, oświadczeniem albo informacją handlową, w tym również reklamą i marketingiem, które są bezpośrednio związane z promocją lub nabyciem produktu przez konsumenta.

Odpowiedzialność karna przedsiębiorcy za nieuczciwe praktyki rynkowe

Przedsiębiorca, który dopuścił się dokonania nieuczciwych praktyk rynkowych ponosi odpowiedzialność cywilną oraz karną.

Odpowiedzialność karna za popełnienie czynu nieuczciwej konkurencji

Dopuszczenie się czynu nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta. Wiąże się ono z odpowiedzialnością karną.

Odpowiedzialność za nieuczciwe kopiowanie postaci produktu i sprzedaż lawinową

Dopuszczenie się czynu nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta. Wiąże się ono z odpowiedzialnością karną.

Odpowiedzialność za rozpowszechnianie nieuczciwych informacji o przedsiębiorcy

Dopuszczenie się czynu nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Odpowiedzialność za wprowadzanie klientów przedsiębiorstwa w błąd

Czyn nieuczciwej konkurencji polega na takim działaniu, które pozostaje w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami,

Coaching - tani sposób na szkolenie pracowników

Obecnie w wielu przedsiębiorstwach dostrzega się wartość coachingu jako jednego z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów rozwijania pracowników.

Organizowanie systemu sprzedaży lawinowej jako czyn nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Oznaczenie przedsiębiorstwa wprowadzające w błąd

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Podobieństwo produktów i systemy promocyjne jako czyny nieuczciwej konkurencji

Praktyki rynkowe są takim działaniem lub zaniechaniem przedsiębiorcy lub sposobem postępowania, oświadczeniem albo informacją handlową,

Podstawy ogłoszenia upadłości

W stosunku do dłużników upadłość ogłaszana jest wówczas, gdy staną się oni niewypłacalni. Oznacza to sytuację, w której nie wykonują swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych.

Porozumienia ograniczające konkurencję

Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów wprowadza zakaz porozumień ograniczających konkurencję. Zasada ta nie ma charakteru bezwzględnego.

Powiatowy rzecznik konsumentów a przedsiębiorcy

Obowiązki samorządu powiatowego z zakresu ochrony praw konsumentów realizuje powiatowy rzecznik konsumentów.

Prawa konsumenta przy nieuczciwych praktykach rynkowych

Przedsiębiorca, który dopuścił się dokonania nieuczciwych praktyk rynkowych ponosi odpowiedzialność cywilną oraz karną. Konsumentowi, który został poszkodowany przysługują określone uprawnienia.

Prezentacja produktu jako czyn nieuczciwej konkurencji

Praktyki rynkowe są takim działaniem lub zaniechaniem przedsiębiorcy lub sposobem postępowania, oświadczeniem albo informacją handlową,

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki

Prowadzenie działalności gospodarczej może wiązać się z założeniem spółki lub jednoosobowym prowadzeniem firmy.

Przedsiębiorca a sprzedaż konsumencka

Umowa sprzedaży konsumenckiej jest najczęściej zawieraną umową w obrocie powszechnym. Jej stronami są przedsiębiorca i konsument.

Przedsiębiorca jednoosobowy

Osoby fizyczne mogą podjąć się prowadzenia działalności gospodarczej jako jednoosobowi przedsiębiorcy. Warunkiem jest wpis do ewidencji.

Spadek bezrobocia dzięki pracom sezonowym

W maju br. stopa bezrobocia spadła do 12 proc., wobec 12,3 proc. w kwietniu. Stało się to przede wszystkim dzięki pracom sezonowym.

Zasady ponoszenia kosztów w postępowaniu sądowym

W postępowaniu sądowym, sąd rozlicza koszty dopiero w wyroku kończącym sprawę w instancji, stosując podstawową zasadę określaną mianem zasady odpowiedzialności za wynik postępowania. Co oznacza ta zasada, co może wpłynąć na modyfikację tej zasady, co gdy w procesie jest kliku przegranych?

3 kroki do uzyskania dotacji w województwie łódzkim – część III

Po analizie dokumentacji programowej i ostatecznym stwierdzeniu, z jakiego źródła istnieje możliwość sfinansowania naszego pomysłu, nadszedł czas na przygotowanie wniosku o dofinansowanie.

Zawód coach

Podobnie jak to jest ze wszystkimi zawodami, ludzie pragną zająć się coachingiem z wielu różnych powodów. Najczęściej wymieniane to poczucie samorealizacji i możliwość pomagania innym.

3 kroki do uzyskania dotacji w województwie łódzkim – część II

Przedsiębiorcy, którzy zamierzają ubiegać się o wsparcie finansowe swoich inwestycji ze środków unijnych powinni zainteresować się możliwościami, jakie oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego. Dotacja unijna może skutecznie zastąpić inne źródła finansowania inwestycji w przedsiębiorstwach.

Co się składa na popularność coachingu?

Od kilku lat obserwujemy znaczący wzrost popularności coachingu. Bez względu na to, jak opiszemy to zjawisko mamy do czynienia z prawdziwym boomem.

3 kroki do uzyskania dotacji w województwie łódzkim - część I

Bezzwrotna pomoc ze środków unijnych może skutecznie pomóc nam w uzyskaniu przewagi nad innymi przedsiębiorstwami z branży. Możliwość skorzystania z dofinansowania unijnego na inwestycje w przedsiębiorstwach oferuje Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego.

Menedżer sprzedaży w roli Coacha

Wiatru nie widać, widać tylko jego efekty. Ta wielka siła może być destruktywna jak zmiatające wszystko z powierzchni ziemi tornada. Może też być wielce pomocna w realizacji pragnień i dążeń wypełniając żagle łodzi i okrętów. Pompatyczne? Może, ale łatwiej dzięki temu zobaczyć jak ważne jest odpowiednie wykorzystanie możliwości wywierania wpływu przez menedżera na swój zespół.

W procesie zmian potrzebne jest wsparcie

Celem coacha nie jest podjęcie decyzji za klienta, coach nie jest ekspertem w każdej dziedzinie, nie jest wyrocznią. Jednym z zadań coacha jest wspomaganie klienta w przejściu z jednego etapu życia do drugiego.

Przejęcie kontroli według ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów zawiera definicje terminu przejęcia kontroli, która jest istotna z punktu widzenia przedsiębiorcy. Podstawą definicji jest rozumienie pojęcia przedsiębiorcy.

Regulamin sprzedaży w internecie

Internet umożliwia zwiększenie rozmiaru sprzedaży prowadzonej trybem stacjonarnym. Rynek umożliwia prowadzenie e-sklepu przy stosunkowo niższych kosztach niż zwykła działalność.

Czy wiesz jak reklama wpływa na funkcjonowanie firmy?

Funkcjonowanie firmy na rynku nie zależy jedynie od jakości usług, jakie oferuje. Przekonać się o tym mogą zwłaszcza ci przedsiębiorcy, którzy dopiero otwierają swoją działalność.

Reklama porównawcza produktów firm a dobre obyczaje

Reklama porównawcza to taka, która umożliwiają bezpośrednio lub pośrednio rozpoznanie konkurenta albo towarów lub usług oferowanych przez konkurenta.

Reklama przedsiębiorstwa a czyn nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta. Reklama może być taki czynem.

Czy wiesz na czym polega reklama szeptana?

Reklama stanowi istotny czynnik działalności przedsiębiorstwa.

Roszczenia przedsiębiorcy w przypadku czynu nieuczciwej konkurencji

Czyn nieuczciwej konkurencji to działanie w sprzeczności z prawem lub dobrymi obyczajami, o ile zagraża albo narusza interes innego przedsiębiorcy czy klienta.

Rozliczanie podatku z reklamy przeglądarek internetowych

Reklamy przeglądarek to serwisy wyświetlające na stronach internetowych złożone reklamy tekstowe, a także bandery i reklamy wideo.

REKLAMA