reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Roaming w UE nie będzie droższy

Roaming w UE nie będzie droższy

Wspólnota Europejska miała prawo ustanowić limity opłat pobieranych przez operatorów telefonii komórkowej za połączenia roamingowe – orzekł wczoraj Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu.

Chcąc chronić interesy konsumentów, Parlament Europejski i Rada wydały rozporządzenie nr 717/2007 dotyczące roamingu, które tworzy wspólne ramy prawne dla sieci i usług łączności elektronicznej. Skutkiem tego do 30 czerwca 2012 r. obowiązuje w UE limit cen na SMS-y i transmisję danych. Taki stan rzeczy nie zadowala jednak operatorów.

Dlatego czterech z nich, działających przede wszystkim na rynku brytyjskim i w UE (Vodafone Ltd, Telefónica O2 Europe plc, T Mobile International AG, Orange Personal Communications Services Ltd) złożyło w sporze z angielskim sekretarzem stanu w dziedzinie gospodarki, przedsiębiorstw i reformy regulacji wniosek o stwierdzenie nieważności rozporządzenia WE 717/2007, a co za tym idzie – także przepisów wykonawczych obowiązujących w Zjednoczonym Królestwie i w Irlandii Północnej.

Rozpatrujący sprawę High Court of Justice England & Wales zwrócił się więc o ocenę tej kwestii do luksemburskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Więcej: Roaming w UE nie zdrożeje

Polecamy: Konsument i umowy Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Miśkiewicz

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama