REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Leasing, Dofinansowanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie są zasady działania Programu „Uczenie się przez całe życie” ?

Jednym z priorytetów Unii Europejskiej na lata 2007-2013 jest zagwarantowanie powszechnego systemu edukacji i szkoleń. Projekty odnoszące się do kształcenia ustawicznego realizowane są m.in. w ramach kilku Działań Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, tj.: ,,Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego’’ oraz ,,Upowszechnienie uczenia się przez całe życie’’. Podobne cele mogą być realizowane m.in. w programie „Uczenie się przez całe życie”, czyli Lifelong Learnig Experience Programme (LLP).

Jakie są prognozy dla rynku nieruchomości na rok 2011?

W najbliższym roku nominalne ceny mieszkań mogą wzrosnąć o 1,7%. W obliczu dwa razy wyższej inflacji, przewidywanej na rok 2011, w największym miastach Polski może nastąpić realny spadek cen mieszkań. Spodziewa się go 35% doradców nieruchomości.

Jakie skutki wywołuje rezygnacja z umowy leasingu?

Umowa leasingu z zasady zawierana jest na określony czas. Jej cel, zarówno prawny jak i ekonomiczny, zakłada że będzie ona trwała przez okres, na który została ustanowiona. Z tego też powodu może zostać rozwiązana tylko w szczególnych przypadkach.

Jak Unia Europejska wspiera przedsiębiorczych Warszawiaków

Jeśli jesteś absolwentem szkoły zawodowej lub uczniem ostatniej klasy takiej szkoły, mieszkasz w Warszawie i myślisz o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej – aplikuj już teraz o przyznanie unijnej dotacji w ramach projektu „Lepszy start dla zawodowca”. Dzięki udziałowi w projekcie oprócz wiedzy z zakresu przedsiębiorczości możesz otrzymać także wsparcie finansowe w wysokości do 40 tys. złotych.

REKLAMA

Kiedy leasing będzie dostawą towarów?

Dzisiejszy przedsiębiorca, korzystający z leasingu, musi liczyć się z koniecznością płacenia podatku VAT. Wynika to m.in. z faktu, że niektóre czynności wykonywane w ramach umowy leasingu są traktowane przez ustawodawcę jako dostawa towarów.

Kolejna pomoc Unii Europejskiej dla powodzian

Zapadła długo oczekiwana przez polski rząd decyzja w sprawie przyznania środków finansowych na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku tegorocznych powodzi. Dodatkowa pula środków w wysokości ponad 100 mln euro będzie pochodzić z Funduszu Solidarności.

Czy można zbyć pojazd będący przedmiotem leasingu?

Obecnie mam pojazd, który jest leasingowany. Chcę go sprzedać. Czy w związku z tym grożą mi jakieś konsekwencje?

Na co zwracać uwagę w OWUL?

Zamierzam skorzystać z leasingu. Czy powinienem zwrócić szczególna uwagę na tzw. OWUL (Ogólne Warunki Umowy Leasingowej)? Co jest w nich charakterystycznego?

REKLAMA

Czy warto przejąć leasing?

Na portalu aukcyjnym znalazłem interesujące ogłoszenie o możliwości przejęcia leasingu. Czy warto się tym zainteresować? Na co uważać?

Czy wpłacać zaliczkę sprzedawcy samochodu, który ma być leasingowany?

Firma, która sprzedaje mi samochód domaga się zaliczki. Czy powinienem ją wpłacić? Jeżeli tak, to w jakiej wysokości i co się z nią stanie przy leasingu (kredycie)?

Wycena pojazdu używanego – kiedy jest wymagana?

Firmy leasingowe stawiają wymóg wyceny pojazdu , który jest używany. Czy jest to niezbędne? Czy trzeba korzystać z usług niezależnego rzeczoznawcy majątkowego?

Czy leasing w jenach jest opłacalny?

Czy bardziej opłacalny jest leasing w złotówkach, czy jenach? Ekspert odpowiada na pytania czytelników.

Co zrobić w razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego auta w leasingu?

Co należy zrobić w sytuacji, gdy policja zabrała mi dowód rejestracyjny leasingowanego samochodu? Ekspert odpowiada na pytanie czytelnika.

Jak poprawnie rozliczyć dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

Wszystkie osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie „Kierunek – Własna Firma”, po pomyślnym ukończeniu etapu szkoleniowego, mają szansę otrzymać unijną dotację na założenie własnego biznesu. Wydatkowanie środków przyznanych w ramach dotacji musi jednak przebiegać zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji konkursowej.

Co z VAT-em przy leasingu?

Jak rozliczany jest VAT przy leasingu samochodów osobowych oraz ciężarowych "z kratką"? Ekspert wyjaśnia jakie zasady rządzą rozliczaniem VAT-u przy autach osobowych i "z kratką".

Czym jest wysoki wykup w leasingu?

Na czym polega wysoki wykup w leasingu oraz jak można wykorzystać odliczenie 6 tys. zł VAT-u?

Czy warto leasingować używane auto?

Decydując się na zakup używanego samochodu, spotkałem się z propozycją leasingu jako metody finansowania. Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Jaka faktura przy sprzedaży poleasingowego auta?

Wykupiłem auto po leasingu. Obecnie chciałbym je sprzedać. Z jakim VAT-em muszę w takiej sytuacji wystawić fakturę?

Jakie trudność napotka w wydziale komunikacyjnym leasingobiorca?

Zakupiłem auto na kredyt. Teraz muszę wybrać się do wydziału komunikacji. Czy mam w związku z tym jakieś ograniczenia? Jak to jest w przypadku leasingu?

Do kiedy firma odliczy VAT od samochodu z kratką

Odliczenie VAT-u od wydatków połączonych z zakupem, wynajmem i leasingiem samochodów z kratką będzie możliwe tylko do końca 2010 r. Dotyczy to także zakupionego do aut paliwa. Wprowadzone zmiany będą obowiązywały od 1 stycznia 2011 r. do końca 2012 r.

Dlaczego opłaca się przekształcić prawo do użytkowania gruntu we własność?

Od nowego roku użytkownicy wieczyści będą musieli zapłacić nawet 2400% za użytkowany grunt. Przed podwyżkami można bronić się, zgłaszając sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Czym jest leasing zwrotny samochodów?

Leasing zwrotny samochodów czyli tzw. sale and lease back to rodzaj umownego stosunku cywilnoprawnego. Polega on na tym, że klient firmy leasingowej uprzednio sprzedaje jej swoje samochody firmowe, a następnie przystępuje do umowy leasingowej, na podstawie której nadal korzysta z tych samochodów.

Jak nawiązać współpracę zagraniczną dzięki unijnym dotacjom?

Udział w międzynarodowych targach i misjach gospodarczych może przyczynić się do nawiązania współpracy z zagranicznymi partnerami, a tym samym rozwoju naszej firmy. Z takiej możliwości mogą skorzystać przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego w ramach ogłoszonego dla nich konkursu. Do podziału pomiędzy mazowieckich przedsiębiorców jest kwota 2,5 mln euro.

Kolejny nabór wniosków do Działania 1.4 „Wsparcie projektów celowych”

29 października 2010 roku PARP zamknęła I nabór wniosków o dofinansowanie do Działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W ramach naboru wpłynęło aż 619 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę dofinansowania wynoszącą 1 971 231 133,71 PLN. Mimo, iż trwa jeszcze ocena tych wniosków, to już mówi się o kolejnym naborze do tego działania w roku 2011.

Jak przygotować się na zmiany w odliczaniu VAT od samochodów z kratką

Wraz z początkiem nowego roku planowane są ograniczenia w odliczaniu VAT przy leasingu aut. Kolejne czekają nas w latach 2012 i 2013. Jak przedsiębiorcy mogą się do nich przygotować?

Jakie dokumenty potrzebne są do zawarcia umowy leasingowej

Jednym z kluczowych atutów leasingu – szczególnie w porównaniu z kredytem bankowym – jest ograniczenie formalności do jedynie niezbędnych. W praktyce oznacza to minimalną wymaganą liczbę dokumentów potrzebną do rozpatrzenia wniosku i podpisania umowy.

Jak kontrolowane są koszty przy wynajmie długoterminowy

Korzystając z outsourcingu usług zarządzania flotą, firmy otrzymują pełną informację o kosztach, które są usystematyzowane według z góry uzgodnionych zestawień i raportów. Ich przejrzystość ma ogromne znaczenie praktyczne.

Czym się charakteryzuje niepełny wynajem

Przez lata przyjęło się, że wynajem długoterminowy to usługa stworzona dla dużych korporacji, których floty samochodowe liczą dziesiątki czy setki aut. Tymczasem w ostatnim czasie w portfelu leasingodawców pojawiają się coraz częściej mniejsze floty, które finansowane są dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Czym kieruje się menedżer przy wyborze auta

Zakup samochodu dla menedżera często odbywa się według innych zasad, niż kupno kolejnego samochodu firmowego dla szeregowego pracownika.

Jak zwiększyć bezpieczeństwo flot?

Flota samochodowa to w większości przedsiębiorstw jedno z kluczowych narzędzi pracy. Intensywność eksploatacji samochodu w firmie jest 3-4 razy większa niż przeciętnego pojazdu prywatnego. Takie auta przejeżdżają rocznie od 30 do nawet 90 - 100 tys. kilometrów rocznie. Kierujący samochodami służbowymi, stanowią ok. 8% wszystkich użytkowników dróg, ale… powodują ponad 30% wypadków.

Czym jest wynajem średnioterminowy

Wynajem średnioterminowy samochodów (Medium Term Rental) to produkt pośredni między klasycznym wynajmem długoterminowym (FSL), a wypożyczeniem samochodu z firmy świadczącej usługi typu Rent a Car (wynajem krótkoterminowy). Czym się wyróżnia?

Gdzie najszybciej można dostać kredyt na mieszkanie?

Zależy Ci na tym, żeby jeszcze w tym roku kupić mieszkanie? Liczysz na kredyt hipoteczny z rządową dopłatą? Niektóre banki są w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom w ciągu dwóch tygodni. Kwota, którą przyznają, może być warta świeczki.

Niezapłacona rata leasingowa i co dalej

Sprawy związane z zaległościami uregulowane są zawsze w ogólnych warunkach umowy leasingu (OWUL). Za opóźnienia naliczane są odsetki karne, których wysokość nie może przekroczyć czterokrotności stopy kredytu lombardowego. Firma leasingowa wysyła również monit/wezwanie do zapłaty, za które pobiera opłatę wymienioną w Tabeli Opłat i Prowizji.

Kim jest fleet manager

Fleet manager, czy administrator/opiekun floty firmowych samochodów to osoba, która powinna efektywnie zarządzać parkiem samochodów, co jest możliwe przy głębokim poznaniu potrzeb firmy i realiów rynku.

Wkład własny czy lokata – co jest korzystniejsze dla beneficjentów programu „Rodzina na Swoim”?

Korzystając z programu „Rodzina na Swoim” można zaoszczędzić do 6,9 tys. zł. Warunkiem jest brak wkładu własnego. Najwięcej mogą zaoszczędzić osoby, kupujące małe mieszkania. Wraz ze wzrostem metrażu maleją oszczędności. Dzieje się tak dlatego, że tylko wybrane banki dopasowują ofertę wysokości wnoszonego wkładu.

Dlaczego najtrudniej jest spłacić kredyt konsumpcyjny?

Z badań statystycznych wynika, że łatwiej jest spłacić kredyt na mieszkanie niż kredyt konsumpcyjny. W zeszłym roku co dziesiąty Polak nie uregulował kredytu konsumpcyjnego, podczas kiedy tylko 1,8 proc. kredytobiorców miało problem ze spłaceniem kredytu mieszkaniowego – ostrzega Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

Jak otrzymać dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

W czasach spowolnienia gospodarczego założenie własnego biznesu może być jedyną szansą na wyjście z bezrobocia. Dzisiaj taką szansę finansuje Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czym jest opłata leasingowa

Leasing jest jedną z wygodniejszych form pożyczki, ale jak każda pożyczka nieodzownie wiąże się z kosztami. Dlatego przed podpisaniem umowy leasingowej, przedsiębiorca powinien zapoznać się z opłatami jej towarzyszącymi. Czym zatem jest opłata leasingowa, a właściwie czym są opłaty leasingowe? Bo jak się okazuje w praktyce koszty leasingu składają się z kilku części.

Co leasingobiorca powinien wiedzieć przed zawarciem umowy

Wybierając określoną formę finansowania musimy przeanalizować szereg czynników. Po pierwsze powinniśmy określić aktualne możliwości finansowe oraz przewidywane potrzeby czyli wielkość zaangażowania kapitałowego.

Kiedy należy składać wnioski o płatność?

Wypłata przyznanej dotacji następuje na podstawie składanych przez beneficjenta projektu wniosków o płatność. Zasady wypłaty środków unijnych są szczegółowo określone w postanowieniach umowy o dofinansowanie projektu unijnego.

Jaka jest różnica pomiędzy rzeczowym, a finansowym zakończeniem realizacji projektu?

Zobowiązanie do zakończenia realizacji projektu wynika z postanowień umowy o dofinansowanie projektu. Przez pojęcie zakończenia realizacji projektu rozumie się zarówno jego zakończenie pod względem finansowym jak i rzeczowym.

Jak zdobyć dotacje na ekoinnowacje?

W obliczu globalnego ocieplenia Unia Europejska wspiera działania zmierzające do ograniczenia negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Jednym z takich działań są projekty ekoinnowacyjne realizowane w ramach Programu Ramowego na rzecz Przedsiębiorczości i Innowacji, z budżetem wynoszącym prawie 200 mln euro. Warto zatem powalczyć o dotacje.

Zabezpieczenie realizacji umowy o dofinansowanie w mazowieckich projektach

Po podpisaniu umowy o dofinansowanie na beneficjencie projektu unijnego spoczywa obowiązek należytego zabezpieczenia jego realizacji. Zabezpieczenie ustanowione i wniesione przez beneficjenta ma na celu zapobiec nieuczciwemu wykorzystaniu środków unijnych.

Jak skorzystać z programu „Rodzina na Swoim”, żeby dostać więcej?

Dead-line na składanie wniosków o udział w programie „Rodzina na Swoim” zbliża się nieubłaganie i coraz więcej młodych rodzin odlicza dni, które pozostały im na zaciągnięcie kredytu. Niektórzy zostali już skreśleni z listy, np. Warszawiacy, którzy nie wyrobili się ze z zawarciem związku małżeńskiego. W warszawskim USC nie ma już wolnych terminów na śluby w tym roku.

Nieruchomość a koszt kredytu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając mieszkanie, kierujemy się przede wszystkim jego ceną, powierzchnią czy lokalizacją. Nie zastanawiamy się jednak nad tym, jaki wpływ na nasz zakup ma przyszły koszt kredytu, który musimy ponieść, żeby zdobyć środki na mieszkanie.

Czym różni się leasing operacyjny od najmu długoterminowego

Gdy przedsiębiorca słyszy słowo leasing, jego pierwsze skojarzenie to wynajem samochodu. Dzieje się tak, ponieważ w kategorii działalności gospodarczej częstym zabiegiem racjonalizacji kosztów, stosowanym przez przedsiębiorców, jest właśnie branie samochodu w leasing. Nie jest to jednak jedyny wariant, bowiem alternatywnym rozwiązaniem wobec leasingu jest najem długoterminowy. Która opcja jest lepsza? Jakie są różnice?

Kiedy aneksować umowy o dofinansowanie mazowieckich projektów

Umowa o dofinansowanie określa wzajemne zobowiązanie stron do realizacji projektu oraz zasady wypłaty środków unijnych. Podczas realizacji projektu mogą wystąpić okoliczności zmuszające którąś ze stron do zmiany jej postanowień. Wprowadzenie zmian do umowy o dofinansowanie jest możliwe pod warunkiem zachowania pewnych zasad.

Irlandia otrzyma wsparcie od UE

Dzięki pomocy przyznanej Irlandii poprawił się kurs euro. Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się przy niewielkiej zmienności złotego. Notowania EUR/PLN oscylują wokół wartości 3,9300, znajdując się od początku sierpnia w połowie kanału spadkowego.

Jak powinna wyglądać umowa partnerska w projektach realizowanych na Mazowszu

Projekty unijne mogą być realizowane w partnerstwie z innymi podmiotami. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na taką współpracę są zobowiązani do zawarcia umowy partnerskiej. Umowa taka określa wzajemne zobowiązania stron oraz odpowiedzialność podczas realizacji projektu.

Dlaczego zaciągamy coraz więcej kredytów hipotecznych?

W III kwartale br. zaciągnęliśmy o 62 tys. więcej kredytów hipotecznych niż rok temu, co stanowi 28,32 proc. ilości kredytów, zaciągniętych w analogicznych okresie w zeszłym roku. W 19 bankach sprzedano łącznie ponad 165 tys. kredytów.

REKLAMA