| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Pytania i odpowiedzi > Co zrobić w razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego auta w leasingu?

Co zrobić w razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego auta w leasingu?

Co należy zrobić w sytuacji, gdy policja zabrała mi dowód rejestracyjny leasingowanego samochodu? Ekspert odpowiada na pytanie czytelnika.

Po odebraniu dowodu rejestracyjnego policja przesyła go do właściwego wydziału komunikacji. Do jego późniejszego odbioru potrzebny będzie oryginał pokwitowania jego zatrzymania wystawiony przez policjanta oraz oryginał badania technicznego sporządzony przez okręgową stację diagnostyczną w zakresie czynności sprawdzających określonych w pokwitowaniu policyjnym.

Polecamy: Czy warto leasingować używane auto

Dokumenty wysyłasz lub dostarczasz do oddziału firmy leasingowej, który dokonywał rejestracji Twojego pojazdu i na tej podstawie odebrany dowód rejestracyjny jest Ci zwracany. Wszystkich czynności w wydziale komunikacji dokonuje pracownik firmy leasingowej.

Najlepiej wcześniej skontaktować się z oddziałem, podać nr rejestracyjny wraz z numerem umowy leasingowej i poprosić by odpowiedni pracownik sprawdził w wydziale komunikacji czy dowód rejestracyjny już dotarł oraz czy jest możliwość jego odebrania.

Polecamy: Czas trwania umowy leasingu

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Stowarzyszenie polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »