REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czym kieruje się menedżer przy wyborze auta

Grzegorz Czarnecki
Dyrektor Ds. Sprzedaży Korporacyjnej Masterlease Polska
Masterlease
Czym kieruje się menedżer przy wyborze auta
Czym kieruje się menedżer przy wyborze auta

REKLAMA

REKLAMA

Zakup samochodu dla menedżera często odbywa się według innych zasad, niż kupno kolejnego samochodu firmowego dla szeregowego pracownika.

Wewnętrzna polityka flotowa firm wyraźnie określa, samochodami jakiej klasy jeżdżą menadżerowie poszczególnych szczebli zarządzania (lista akceptowanych marek, wyposażenie, dopuszczalna cena zakupu samochodu i/lub wysokość miesięcznej raty).

REKLAMA

W wielu wypadkach jednak o wyborze marki, modelu i wyposażeniu auta decydują jedynie miesięczne limity kosztów, określone w wewnętrznych procedurach dotyczących samochodów firmowych, lub sama cena nowego samochodu. Wówczas w zakresie standardu wyposażenia samochodów dla menadżerów pojawia się prosta reguła, zgodnie z którą… brak jest ścisłych reguł.

Wyposażenie każdego samochodu jest bowiem określane bardzo indywidualnie przez jego użytkownika i podyktowane jego stylem życia, stylem jazdy, trybem pracy i częstotliwością odbywania podróży służbowych.

Są osoby preferujące samochody jak najwyższej klasy (podkreślające status kierowcy), często kosztem ich wyposażenia (stąd pojazdy klasy premium, z minimalnym możliwym wyposażeniem, często odbijającym się na komforcie użytkowania). Są też kierowcy wybierający bogactwo wyposażenia, w zamian za akceptację samochodu niższej rangi.

Polecamy: Kim jest fleet manager

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Moim zdaniem, bardziej trafna jest polityka ograniczająca swobodę wyboru – samochody z obu wymienionych wyżej grup (słabo wyposażony – wysokiej klasy, bardzo bogato wyposażony – niższej) są – jako nietypowe – wstrzemięźliwie wyceniane przez rynek (mogą pojawić się kłopoty ze znalezieniem nabywców po okresie kontraktu) i stąd ich niższe wartości rezydualne, skutkujące wyższymi ratami finansowymi w trakcie umowy.

samochodach „z najwyższej półki” automatyczna skrzynia biegów, skórzana tapicerka, czujniki parkowania, podgrzewane fotele czy system nawigacji satelitarnej to w tej chwili powszechnie spotykane wyposażenie. Coraz częściej w autach dla kadry zarządzającej pojawiają się również systemy ISOFIX, odtwarzacze DVD, panoramiczny szklany dach, czujniki deszczu, worki na narty czy kamery cofania.

Najpopularniejsze marki premium, wynajmowane dla menedżerów to Audi, Volvo, Mercedes i BMW. Wśród marek tych coraz częściej pojawiają się modele typu SUV łączące cechy luksusowego samochodu osobowego i terenowego., które doskonale radzą sobie zarówno w mieście, jak i w terenie.

Polecamy: Czym jest wynajem średnioterminowy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni?

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni? Szacuje się, że z tego rozwiązania skorzysta ok. 2,4 mln przedsiębiorców. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji.

Prognozy na 2025 rok: jakie trendy będą kształtować przyszłość biznesu e-commerce?

Jakie trendy ukształtują branżę e-commerce w nadchodzącym 2025 roku? Jakie narzędzia powinny wykorzystać firmy, żeby się rozwijać?

InPost Pay – rewolucyjna usługa dla Twojego e-sklepu

W dobie ogromnej konkurencji na rynku e-commerce kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się i zwiększenie wygody zakupów dla klientów. InPost Pay to rozwiązanie, które może odmienić oblicze Twojego sklepu internetowego, pomagając zwiększyć konwersję dzięki nowoczesnym udogodnieniom. Dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć tę usługę i co możesz dzięki niej zyskać!

Wakacje składkowe 2024 tylko za grudzień. Wniosek trzeba złożyć już w listopadzie

Z wakacji składkowych w 2024 roku można skorzystać już tylko za grudzień. Natomiast wniosek trzeba złożyć już w listopadzie. Państwo opłaci składki za jeden miesiąc za mikroprzedsiębiorców i komorników sądowych. Jakie warunki trzeba spełnić?

REKLAMA

Analiza wpływu ryzyka jako narzędzie zarządzania kryzysowego w firmach produkcyjnych [Poradnik]

Firmy produkcyjne, które operują złożonymi procesami, zaawansowanymi technologiami oraz różnorodnymi materiałami, są szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia kryzysu. Analiza wpływu ryzyka (ang. Risk Impact Analysis) jest narzędziem, które pozwala firmom oszacować, jakie skutki dla organizacji mogą mieć określone zdarzenia i podjąć kroki w celu ich minimalizacji. Jak firmy produkcyjne mogą wykorzystać to narzędzie, aby skuteczniej zarządzać kryzysami?

Współpraca z agencją SEO - przewodnik

Jak wygląda współpraca z agencją SEO? Co obejmuje? Jak jest rozliczana? Oto przewodnik.

ZUS: 717 wniosków o świadczenie interwencyjne. ZUS wypłacił do tej pory ponad 31 mln 350 tys. zł z tego tytułu. Jak i gdzie złożyć wniosek o świadczenie?

ZUS: 717 wniosków o świadczenie interwencyjne. ZUS wypłacił do tej pory ponad 31 mln 350 tys. zł z tego tytułu. Jak i gdzie złożyć wniosek o świadczenie interwencyjne? Kto może ubiegać się o świadczenie interwencyjne? 

Prowadzisz e-commerce? Pozbądź się poniedziałkowego chaosu i poznaj Weekendowe Nadania!
Uniknij poniedziałkowego chaosu w magazynie! Weekendowe Nadania to innowacyjne rozwiązanie, które usprawni logistykę Twojego e-commerce. Dowiedz się, jak szybciej realizować zamówienia, zwiększyć satysfakcję klientów i zyskać przewagę nad konkurencją. Sprawdź, jak to działa!

REKLAMA

Nastroje w branży rolnej - znowu w dół. [Raport] Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Nastroje w branży rolnej - znowu w dół. [Raport] Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Rolnicy wziąć ograniczają swoje inwestycje. Zmalał odsetek przedsiębiorców, którzy przewidują poprawę koniunktury w branży

Indeks Dekarbonizacji Polskiej Gospodarki [odczyt II]: firmy nieprzygotowane na redukcję śladu węglowego, choć odczuwane wsparcie ze strony państwa rośnie

W pierwszym półroczu 2024 r. dekarbonizacja i ochrona środowiska miały rosnące znaczenie w działalności przedsiębiorstw – to wniosek z drugiego odczytu Indeksu Dekarbonizacji Polskiej Gospodarki. Drugi odczyt wskaźnika wskazuje wartość 61 pkt., gdzie 50 pkt. to wynik neutralny, powyżej 50 - pozytywny, a poniżej 50 - negatywny –  i w stosunku do pierwszego odczytu za rok 2023 nie uległ on zmianie. W drugiej odsłonie Indeksu wzięto pod uwagę odpowiedzi udzielone przez 111 polskich przedsiębiorstw. 

REKLAMA