| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak Unia Europejska wspiera przedsiębiorczych Warszawiaków

Jak Unia Europejska wspiera przedsiębiorczych Warszawiaków

Jeśli jesteś absolwentem szkoły zawodowej lub uczniem ostatniej klasy takiej szkoły, mieszkasz w Warszawie i myślisz o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej – aplikuj już teraz o przyznanie unijnej dotacji w ramach projektu „Lepszy start dla zawodowca”. Dzięki udziałowi w projekcie oprócz wiedzy z zakresu przedsiębiorczości możesz otrzymać także wsparcie finansowe w wysokości do 40 tys. złotych.

Projekt „Lepszy start dla zawodowca” realizowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wspieranie przedsiębiorczości i samozatrudnienia wśród uczniów ostatnich klas i absolwentów z publicznych placówek oświatowych na terenie Warszawy realizujących kształcenie zawodowe.

Osoby uczestniczące w projekcie będą mogły otrzymać pomoc szkoleniowo-doradczą z zakresu zakładania i prowadzenia własnej firmy, rozwinąć swoje zdolności interpersonalne, komunikatywność oraz skłonność do podejmowania decyzji. W ramach projektu wybrani uczestnicy będą mogli skorzystać z bezzwrotnej dotacji na założenie własnego biznesu i wsparcia pomostowego udzielanego przez pierwsze 6 miesięcy funkcjonowania firmy. Przyznane fundusze niewątpliwie pomogą uczestnikom w rozpoczęciu biznesu i jego prowadzeniu w pierwszych miesiącach. W zależności od rodzaju przedsiębiorstwa będą mogły zostać przeznaczone na np. wyposażenie biura czy zakup niezbędnych urządzeń.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Jak zostać uczestnikiem projektu?

Kwalifikacja uczestników projektu następuje na podstawie złożonych formularzy rekrutacyjnych oraz przeprowadzonych rozmów rekrutacyjnych. Przed złożeniem formularza rekrutacyjnego należy sprawdzić czy jesteśmy uprawnieni do udziału w projekcie. Uczestnikami projektu mogą zostać osoby, które spełnią następujące warunki:

  • w momencie przystąpienia do projektu mają ukończone 18 lat
  • zamieszkują na obszarze województwa mazowieckiego z zamiarem stałego pobytu,
  • nie były karane za przestępstwa skarbowe,
  • korzystają z pełni praw publicznych i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
  • zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, której główna siedziba będzie zlokalizowana na terenie m. st. Warszawy,
  • nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 1 roku przed przystąpieniem do projektu, z wyłączeniem osób, które w tym okresie posiadały zarejestrowaną działalność poza granicami Polski,
  • posiadają status osoby bezrobotnej lub nieaktywnej zawodowo.

Grupę docelową, która zostanie wybrana celem realizacji projektu, stanowią absolwenci i uczniowie ostatnich klas publicznych placówek oświatowych realizujących kształcenie zawodowe na terenie Warszawa, zamierzający rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej na obszarze Warszawy.

Ze względu na różnego rodzaje bariery i utrudnienia związane z zaistnieniem na rynku pracy, kryterium formalnym uczestnictwa w projekcie będzie konieczność należenia co najmniej do jednej z następujących grup:

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Olga Borkowska

Aplikant adwokacki, specjalista z zakresu postępowania cywilnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »