REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak Unia Europejska wspiera przedsiębiorczych Warszawiaków

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Unia Europejska dofinansuje przedsiębiorczych Warszawiaków
Unia Europejska dofinansuje przedsiębiorczych Warszawiaków

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli jesteś absolwentem szkoły zawodowej lub uczniem ostatniej klasy takiej szkoły, mieszkasz w Warszawie i myślisz o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej – aplikuj już teraz o przyznanie unijnej dotacji w ramach projektu „Lepszy start dla zawodowca”. Dzięki udziałowi w projekcie oprócz wiedzy z zakresu przedsiębiorczości możesz otrzymać także wsparcie finansowe w wysokości do 40 tys. złotych.

REKLAMA

Projekt „Lepszy start dla zawodowca” realizowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wspieranie przedsiębiorczości i samozatrudnienia wśród uczniów ostatnich klas i absolwentów z publicznych placówek oświatowych na terenie Warszawy realizujących kształcenie zawodowe.

REKLAMA

Osoby uczestniczące w projekcie będą mogły otrzymać pomoc szkoleniowo-doradczą z zakresu zakładania i prowadzenia własnej firmy, rozwinąć swoje zdolności interpersonalne, komunikatywność oraz skłonność do podejmowania decyzji. W ramach projektu wybrani uczestnicy będą mogli skorzystać z bezzwrotnej dotacji na założenie własnego biznesu i wsparcia pomostowego udzielanego przez pierwsze 6 miesięcy funkcjonowania firmy. Przyznane fundusze niewątpliwie pomogą uczestnikom w rozpoczęciu biznesu i jego prowadzeniu w pierwszych miesiącach. W zależności od rodzaju przedsiębiorstwa będą mogły zostać przeznaczone na np. wyposażenie biura czy zakup niezbędnych urządzeń.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Jak zostać uczestnikiem projektu?

Kwalifikacja uczestników projektu następuje na podstawie złożonych formularzy rekrutacyjnych oraz przeprowadzonych rozmów rekrutacyjnych. Przed złożeniem formularza rekrutacyjnego należy sprawdzić czy jesteśmy uprawnieni do udziału w projekcie. Uczestnikami projektu mogą zostać osoby, które spełnią następujące warunki:

  • w momencie przystąpienia do projektu mają ukończone 18 lat
  • zamieszkują na obszarze województwa mazowieckiego z zamiarem stałego pobytu,
  • nie były karane za przestępstwa skarbowe,
  • korzystają z pełni praw publicznych i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych,
  • zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, której główna siedziba będzie zlokalizowana na terenie m. st. Warszawy,
  • nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 1 roku przed przystąpieniem do projektu, z wyłączeniem osób, które w tym okresie posiadały zarejestrowaną działalność poza granicami Polski,
  • posiadają status osoby bezrobotnej lub nieaktywnej zawodowo.

REKLAMA

Grupę docelową, która zostanie wybrana celem realizacji projektu, stanowią absolwenci i uczniowie ostatnich klas publicznych placówek oświatowych realizujących kształcenie zawodowe na terenie Warszawa, zamierzający rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej na obszarze Warszawy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ze względu na różnego rodzaje bariery i utrudnienia związane z zaistnieniem na rynku pracy, kryterium formalnym uczestnictwa w projekcie będzie konieczność należenia co najmniej do jednej z następujących grup:

  • osoby poniżej 25 roku życia,
  • osoby powyżej 45 roku życia,
  • osoby zamieszkujące w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich oraz mieszkańcy miast do 25 tysięcy mieszkańców zamierzające podjąć zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z produkcją roślinną i/lub zwierzęcą.

Aby wziąć udział w rekrutacji uczestników projektu należy złożyć formularz rekrutacyjny. Jest on dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej http://www.um.warszawa.pl . Formularz ten należy wypełnić i w terminie do 14 stycznia 2011 roku dostarczyć do siedziby biura projektu, mieszczącej się na ul. Miodowej 6/8 (pok. II, piętro I) w Warszawie. Osoby, których formularze zostaną ocenione najwyżej, zostaną zaproszone do rozmów kwalifikacyjnych.

Kandydaci na uczestników projektu zobowiązani są do złożenia wraz z formularzem rekrutacyjnym kserokopii, potwierdzonej przez nich za zgodność z oryginałem dokumentów, potwierdzających ukończenie szkoły lub zaświadczenia wystawionego przez szkołę o posiadaniu statusu ucznia ostatniej klasy danej placówki oświatowej.

Przeczytaj uważnie Jak poprawnie rozliczyć dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

Formularz rekrutacyjny

Warunkiem udziału w procesie rekrutacji jest prawidłowe wypełnienie formularza rekrutacyjnego i dostarczenie go wraz z wymaganymi załącznikami do biura projektu. Samo wypełnienie formularza nie jest szczególnie skomplikowane, tym nie mniej należy poświęcić mu trochę uwagi. Formularz powinien zostać wypełniony starannie, a informacje w nim zawarte przedstawione w sposób czytelny i przejrzysty.

Formularz rekrutacyjny składa się z trzech części oraz z załączników:

  • część I – informacje podstawowe o kandydacie,
  • część II – wstępna koncepcja biznesu,
  • część III – list motywacyjny.

Informacje ujęte w formularzu będą przedmiotem oceny i decyzji w sprawie zakwalifikowania kandydata do kolejnego etapu. Szczególnej uwadze będzie poświęcona część dotycząca proponowanej koncepcji biznesowej, w której powinniśmy przekonać oceniających za pomocą właściwego uzasadnienia do wyboru naszej kandydatury. Po ocenie formularzy rekrutacyjnych z kandydatami do udziału w projekcie są przeprowadzane indywidualne rozmowy kwalifikacyjne. Warto pamiętać, że niestawienie się w pierwszym umówionym terminie na rozmowie rekrutacyjnej oznacza rezygnację kandydata z udziału w procedurze rekrutacyjnej.

Do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowanych tylko 40 osób, z czego tylko 25 osób będzie miało szansę otrzymać wsparcie finansowe.

Wsparcie udzielane w ramach projektu

Po zakwalifikowaniu uczestnika do udziału w projekcie i dostarczeniu przez niego wszystkich wymaganych dokumentów zostaje on skierowany na szkolenie podstawowe. Po jego zakończeniu wybrani uczestnicy (na podstawie złożonych wniosków) mają szansę skorzystać ze wsparcia finansowego w postaci jednorazowej dotacji na rozwój przedsiębiorczości lub z podstawowego wsparcia pomostowego. Pierwszy rodzaj wsparcia jest udzielany uczestnikom projektu w formie dotacji na pokrycie wydatków niezbędnych do uruchomienia i prawidłowego funkcjonowania działalności gospodarczej. Wysokość dotacji uzależniona jest od wykazanych potrzeb, związanych z planowaną działalnością gospodarczą i od wysokości wydatków, o pokrycie których ubiega się uczestnik, jednakże maksymalnie wynosi ona do 40 000 zł. W przypadku wsparcia pomostowego jest ono udzielane w wysokości 1100 zł miesięcznie przez 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej. Dodatkowo uczestnicy projektu po zakończeniu etapu podstawowego mogą skorzystać ze wsparcia szkoleniowego w indywidualnych zakresie.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach i na indywidualnych wniosek uczestnika projektu wypłata wsparcia pomostowego może zostać przedłużona o kolejne 6 miesięcy.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak założyć spółkę z o.o. z aktem notarialnym?

Umowa spółki z o.o. w formie aktu notarialnego jest konieczna, gdy wspólnicy zamierzają wprowadzić do umowy postanowienia, których dodanie nie jest możliwe w przypadku spółki z o.o. zakładanej przez S24. Dotyczy to m.in. sytuacji, w których wspólnicy zamierzają wnieść wkłady niepieniężne, wprowadzić obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych, zmienić zasady głosowania w spółce, uprzywilejować udziały co do głosu, czy do dywidendy.

W jaki sposób hakerzy wykorzystują e-maile do ataków? Mają swoje sposoby

Najpopularniejszą formą cyberataku jest obecnie phishing. Fałszywe wiadomości są coraz trudniejsze do wykrycia, bo cyberprzestępcy doskonale się wyspecjalizowali. Jak rozpoznać niebzepieczną wiadomość? Jak chronić swoją firmę przed cyberatakami?

Co nowego dla firm biotechnologicznych w Polsce? [WYWIAD]

Na co powinny przygotować się firmy z branży biotechnologicznej? O aktualnych problemach i wyzwaniach związanych z finansowaniem tego sektora mówi Łukasz Kościjańczuk, partner w zespole Biznes i innowacje w CRIDO, prelegent CEBioForum 2025.

Coraz trudniej rozpoznać fałszywe opinie w internecie

40 proc. Polaków napotyka w internecie na fałszywe opinie, wynika z najnowszego badania Trustmate.io. Pomimo, że UOKiK nakłada kary na firmy kupujące fałszywe opinie to proceder kwietnie. W dodatku 25 proc. badanych ma trudności z rozróżnieniem prawdziwych recenzji.

REKLAMA

To nie sztuczna inteligencja odbierze nam pracę, tylko osoby umiejące się nią posługiwać [WYWIAD]

Sztuczna inteligencja stała się jednym z największych wyścigów technologicznych XXI wieku. Polskie firmy też biorą w nim udział, ale ich zaangażowanie w dużej mierze ogranicza się do inwestycji w infrastrukturę, bez realnego przygotowania zespołów do korzystania z nowych narzędzi. To tak, jakby maratończyk zaopatrzył się w najlepsze buty, zegarek sportowy i aplikację do monitorowania wyników, ale zapomniał o samym treningu. O tym, dlaczego edukacja w zakresie AI jest potrzebna na każdym szczeblu kariery, jakie kompetencje są niezbędne, które branże radzą sobie z AI najlepiej oraz czy sztuczna inteligencja doprowadzi do redukcji miejsc pracy, opowiada Radosław Mechło, trener i Head of AI w BUZZcenter.

Lider w oczach pracowników. Dlaczego kadra zarządzająca powinna rozwijać kompetencje miękkie?

Sposób, w jaki firma buduje zespół i rozwija wiedzę oraz umiejętności swoich pracowników, to dzisiaj jeden z najważniejszych czynników decydujących o jej przewadze konkurencyjnej. Konieczna jest tu nie tylko adaptacja do szybkich zmian technologicznych i rynkowych, lecz także nieustanny rozwój kompetencji miękkich, które okazują się kluczowe dla firm i ich liderów.

Dziękuję, które liczy się podwójnie. Jak benefity mogą wspierać ludzi, firmy i planetę?

Coraz więcej firm mówi o zrównoważonym rozwoju – w Polsce aż 72% organizacji zatrudniających powyżej 1000 pracowników deklaruje działania w tym obszarze1. Jednak to nie tylko wielkie strategie kształtują kulturę organizacyjną. Często to codzienne, pozornie mało znaczące decyzje – jak wybór dostawcy benefitów czy sposób ich przekazania pracownikom – mówią najwięcej o tym, czym firma kieruje się naprawdę. To właśnie one pokazują, czy wartości organizacji wykraczają poza hasła w prezentacjach.

Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

REKLAMA

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

REKLAMA