REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak założyć firmę dzięki unijnej dotacji?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Na podstawie złożonych formularzy następuje proces selekcji kandydatów.
Na podstawie złożonych formularzy następuje proces selekcji kandydatów.

REKLAMA

REKLAMA

Zwolnienie z pracy jest zawsze trudnym przeżyciem. Dlatego do osób zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniem pomocną dłoń wyciąga Unia Europejska. W ramach projektu skierowanego do mieszkańców województwa mazowieckiego można dowiedzieć się jak założyć własny biznes i jak przezwyciężyć trudności związane z jego prowadzeniem. Dla najlepszych przewidziano także wsparcie finansowe, dzięki któremu będziemy mogli na przykład wyposażyć naszą firmę w niezbędny sprzęt i urządzenia. Wszystko, co trzeba zrobić to wziąć udział w rekrutacji. Warto się jednak pośpieszyć – przyjmowanie zgłoszeń trwa tylko do 14 lutego.

Projekt „Samozatrudnienie skutecznym sposobem na bezrobocie” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego organizatorem jest Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie. W ramach projektu przewiduje się szerokie możliwości wsparcia, począwszy od szkoleń podstawowych związanych z przedsiębiorczością poprzez poradnictwo psychologiczne, na wsparciu finansowych kończąc. Do udziału w projekcie zostanie zaproszonych 500 osób, z czego 350 będzie miało możliwość otrzymania pomocy finansowej ze środków unijnych.

REKLAMA

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Projekt skierowany jest do osób:
- zwolnionych przez pracodawcę przechodzącego procesy adaptacyjne i modernizacyjne,

W projekcie może wziąć udział osoba pozostająca bez zatrudnienia, której stosunek pracy wygasł lub został rozwiązany z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

- przewidziana do zwolnienia lub zagrożona zwolnieniem z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy,

Osoba przewidziana do zwolnienia to osoba, która otrzymała od pracodawcy wypowiedzenie stosunku pracy/ stosunku służbowego, która została poinformowana przez pracodawcę o zamiarze nieprzedłużenia przez niego umowy o pracę lub stosunku służbowego. Natomiast za osobę zagrożoną zwolnieniem jest uznawana każda osoba zatrudniona u pracodawcy, który przechodzi procesy adaptacyjne i modernizacyjne Projekt skierowany jest wyłącznie do mieszkańców województwa mazowieckiego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przeczytaj także: Jakie dotacje dla przedsiębiorców w 2011 roku?

Jak zgłosić swój udział w projekcie?

REKLAMA

Nabór uczestników projektu następuje na podstawie formularzy rekrutacyjnych. Można je pobrać ze strony internetowej www.wup.mazowsze.pl lub w siedzibie WUP w Warszawie i jego 5 filiach zlokalizowanych w największych miastach województwa mazowieckiego. Dokumenty można złożyć osobiście lub przesłać pocztą/kurierem. Warto pamiętać, że w przypadku nadania dokumentów pocztą lub kurierem decyduje data dostarczenia do siedziby WUP lub jego filii. 

Tylko osoby, których dokumenty zostaną dostarczone do WUP w Warszawie lub jego filii w województwie mazowieckim w terminie do 14 lutego 2011 roku będą mogły wziąć udział w tym etapie rekrutacji. Złożenie formularza po tym terminie powoduje jego odrzucenie.

Na podstawie złożonych formularzy następuje proces selekcji kandydatów. Kandydaci, których formularze zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym zostają zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Jej celem jest zbadanie predyspozycji kandydata z zakresu przedsiębiorczości i zdolności do prowadzenia własnego biznesu. Osoby, które przejdą etap rozmów kwalifikacyjnych ostatecznie zostają zakwalifikowane do udziału w projekcie.

Po uzyskaniu pozytywnej oceny formularza rekrutacyjnego i otrzymaniu zaproszenia do rozmów kwalifikacyjnych powinniśmy się do nich starannie przygotować. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zostaniemy ocenieni pod względem naszych predyspozycji do ponoszenia ryzyka, kreatywności, zdolności do radzenia sobie w sytuacjach trudnych, komunikatywności czy osobistej motywacji do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej.

A co w zamian?

W ramach projektu można otrzymać szerokie wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz pomoc finansową na uruchomienie własnego biznesu. Przewiduje się tutaj m.in:
- szkolenie zawodowe
- dodatki motywacyjne
- podstawowe wsparcie pomostowe
- jednorazową dotację na rozwój przedsiębiorczości
- poradnictwo zawodowe

Polecamy serwis Zakładam firmę

Warto dodać, że możliwość otrzymania jednorazowej dotacji finansowej jest zarezerwowana wyłącznie dla osób, które pomyślnie przejdą przez szkolenie z podstaw przedsiębiorczości i otrzymają stosowne zaświadczenie. Po etapie szkoleniowo-doradczym będą one zobowiązane do złożenia wniosku o przyznanie dotacji, dla którego jednym z załączników jest biznes plan. Tylko najlepiej ocenione wnioski będą miały szanse na przyznanie dotacji. Środki finansowe będą mogły zostać przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z:
- zakupem środków trwałych (w tym również środków transportu z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność w zakresie drogowego transportu towarów),
- zakupem oraz pozyskaniem wartości niematerialnych i prawnych,
- zakupem środków obrotowych,
- kosztami prac remontowych i budowlanych.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Roczny plan urlopów. Nie każdy pracodawca musi go mieć

Ustalając plan urlopów, pracodawca musi uwzględnić wnioski pracowników oraz konieczność zapewnienia normalnego toku pracy - powiedziała radca prawny dr Monika Wieczorek. Zaznaczyła, że w wyjątkowych sytuacjach wypoczynek może być przesunięty.

Niższe składki dzięki Małemu ZUS plus. Dla kogo ulga i jak z niej skorzystać?

Mały ZUS plus to ulga dla przedsiębiorców, którzy chcą obniżyć składki na ubezpieczenia społeczne. Warunkiem jest dochód z działalności gospodarczej poniżej określonego limitu. Sprawdź, kto może skorzystać z Małego ZUS plus, jakie są limity przychodu i terminy zgłoszeń oraz dlaczego ulga nie obejmuje składki zdrowotnej.

Czym jest przygotowana likwidacja przedsiębiorstwa?

Przygotowana likwidacja pozwala na sprawne pozyskanie pieniędzy niezbędnych do uregulowania należności wobec wierzycieli, a niekiedy także na zachowanie przez dłużnika części swojego majątku. Dlatego jest to procedura warta uwagi przy planowaniu strategii oddłużenia.

Pracownik ma lepsze wyniki, gdy może wziąć psa do biura. Jak polityka prozwierzęca wpływa na firmę?

Wprowadzenie praktyk prozwierzęcych w miejscu pracy może zwiększyć produktywność pracowników i przyczynić się do poprawy wyników firmy. Taki wniosek płynie z tegorocznego badania przeprowadzonego przez portugalskich naukowców. Eksperci ze sklepu zoologicznego zooplus podkreślają, że to tylko jeden z wielu pozytywnych efektów tworzenia biur przyjaznych zwierzętom.

REKLAMA

Kryzys wizerunkowy polskich firm 2024: skutki i działania naprawcze [PRZYKŁADY]

Wizerunek przedsiębiorstwa to kluczowy element jego sukcesu. W Polsce, w ciągu ostatnich lat, wiele firm doświadczyło kryzysów wizerunkowych, które wpłynęły na ich postrzeganie przez klientów, partnerów biznesowych i społeczeństwo. Kryzysy te mają różne przyczyny, od błędów zarządzania po problemy produktowe czy etyczne. W artykule analizujemy przykłady polskich przedsiębiorstw, które w 2024 roku zmagały się z kryzysami wizerunkowymi, oraz przedstawiamy działania, jakie należy podjąć, aby ocieplić wizerunek firmy po tego rodzaju zdarzeniach.

Ważne dla właścicieli małych sklepów internetowych i konsumentów: te trendy w e-commerce mocno zmienią styl e-zakupów w 2025 roku

Po skokowych wzrostach zakupów internetowych z czasu pandemii, mijający rok przyniósł wyraźnie spokojniejsze tempo rozwoju handlu online. Nowe przyspieszenie może jednak pojawić się za sprawą jeszcze wygodniejszych rozwiązań płatniczych, które zyskały na popularności w ostatnich miesiącach.

Kłopoty z finansami w firmie. Do tradycyjnych zagrożeń: zatory płatnicze, problem z uzyskaniem finansowania dołącza w 2025 roku potrzeba wali z hakerami

Największe zagrożenie dla polskiej przedsiębiorczości w 2025 roku eksperci widzą w narastających zatorach płatniczych, ograniczonym dostępie do finansowania i rosnącej liczbie ataków hakerskich. To ostatnie zwiększy zapotrzebowanie firm na inwestycje w cyberbezpieczeństwo.

Nowe technologie całkowicie odmieniają sposób działania firm ochroniarskich. Poza dbałością o bezpieczeństwo ludzi i obiektów pozwalają monitorować pracę ochroniarzy

Wiele czynności, dziś wykonywanych przez pracowników ochrony, zostanie zastąpionych (lub już jest zastępowanych) nowoczesnymi technologiami. Nie znaczy to, że branża pracowników ochrony zniknie, jednak bez wątpienia zmaleje liczba etatów.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości 2025. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o stosowanie jak najniższych stawek

W wielu firmach podatek od nieruchomości to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Najbardziej odczuwają go firmy działające w branży przemysłowej i w logistyce. Ze względu na duże powierzchnie nieruchomości podatek, który płacą liczony jest w setkach tysięcy złotych.

Które branże skontroluje UODO? Znamy plan na 2025 rok

W 2025 r. kontrolerzy Urzędu Ochrony Danych Osobowych skupią się m.in. na bezpieczeństwie danych medycznych i przetwarzaniu danych dzieci. Plan kontroli uwzględnia te sektory, w których coraz częściej pojawiają się zagrożenia oraz te, które społeczne zainteresowanie.

REKLAMA