REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak założyć firmę dzięki unijnej dotacji?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Na podstawie złożonych formularzy następuje proces selekcji kandydatów.
Na podstawie złożonych formularzy następuje proces selekcji kandydatów.

REKLAMA

REKLAMA

Zwolnienie z pracy jest zawsze trudnym przeżyciem. Dlatego do osób zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniem pomocną dłoń wyciąga Unia Europejska. W ramach projektu skierowanego do mieszkańców województwa mazowieckiego można dowiedzieć się jak założyć własny biznes i jak przezwyciężyć trudności związane z jego prowadzeniem. Dla najlepszych przewidziano także wsparcie finansowe, dzięki któremu będziemy mogli na przykład wyposażyć naszą firmę w niezbędny sprzęt i urządzenia. Wszystko, co trzeba zrobić to wziąć udział w rekrutacji. Warto się jednak pośpieszyć – przyjmowanie zgłoszeń trwa tylko do 14 lutego.

Projekt „Samozatrudnienie skutecznym sposobem na bezrobocie” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego organizatorem jest Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie. W ramach projektu przewiduje się szerokie możliwości wsparcia, począwszy od szkoleń podstawowych związanych z przedsiębiorczością poprzez poradnictwo psychologiczne, na wsparciu finansowych kończąc. Do udziału w projekcie zostanie zaproszonych 500 osób, z czego 350 będzie miało możliwość otrzymania pomocy finansowej ze środków unijnych.

REKLAMA

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Projekt skierowany jest do osób:
- zwolnionych przez pracodawcę przechodzącego procesy adaptacyjne i modernizacyjne,

W projekcie może wziąć udział osoba pozostająca bez zatrudnienia, której stosunek pracy wygasł lub został rozwiązany z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

- przewidziana do zwolnienia lub zagrożona zwolnieniem z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy,

Osoba przewidziana do zwolnienia to osoba, która otrzymała od pracodawcy wypowiedzenie stosunku pracy/ stosunku służbowego, która została poinformowana przez pracodawcę o zamiarze nieprzedłużenia przez niego umowy o pracę lub stosunku służbowego. Natomiast za osobę zagrożoną zwolnieniem jest uznawana każda osoba zatrudniona u pracodawcy, który przechodzi procesy adaptacyjne i modernizacyjne Projekt skierowany jest wyłącznie do mieszkańców województwa mazowieckiego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przeczytaj także: Jakie dotacje dla przedsiębiorców w 2011 roku?

Jak zgłosić swój udział w projekcie?

REKLAMA

Nabór uczestników projektu następuje na podstawie formularzy rekrutacyjnych. Można je pobrać ze strony internetowej www.wup.mazowsze.pl lub w siedzibie WUP w Warszawie i jego 5 filiach zlokalizowanych w największych miastach województwa mazowieckiego. Dokumenty można złożyć osobiście lub przesłać pocztą/kurierem. Warto pamiętać, że w przypadku nadania dokumentów pocztą lub kurierem decyduje data dostarczenia do siedziby WUP lub jego filii. 

Tylko osoby, których dokumenty zostaną dostarczone do WUP w Warszawie lub jego filii w województwie mazowieckim w terminie do 14 lutego 2011 roku będą mogły wziąć udział w tym etapie rekrutacji. Złożenie formularza po tym terminie powoduje jego odrzucenie.

Na podstawie złożonych formularzy następuje proces selekcji kandydatów. Kandydaci, których formularze zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym zostają zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Jej celem jest zbadanie predyspozycji kandydata z zakresu przedsiębiorczości i zdolności do prowadzenia własnego biznesu. Osoby, które przejdą etap rozmów kwalifikacyjnych ostatecznie zostają zakwalifikowane do udziału w projekcie.

Po uzyskaniu pozytywnej oceny formularza rekrutacyjnego i otrzymaniu zaproszenia do rozmów kwalifikacyjnych powinniśmy się do nich starannie przygotować. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zostaniemy ocenieni pod względem naszych predyspozycji do ponoszenia ryzyka, kreatywności, zdolności do radzenia sobie w sytuacjach trudnych, komunikatywności czy osobistej motywacji do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej.

A co w zamian?

W ramach projektu można otrzymać szerokie wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz pomoc finansową na uruchomienie własnego biznesu. Przewiduje się tutaj m.in:
- szkolenie zawodowe
- dodatki motywacyjne
- podstawowe wsparcie pomostowe
- jednorazową dotację na rozwój przedsiębiorczości
- poradnictwo zawodowe

Polecamy serwis Zakładam firmę

Warto dodać, że możliwość otrzymania jednorazowej dotacji finansowej jest zarezerwowana wyłącznie dla osób, które pomyślnie przejdą przez szkolenie z podstaw przedsiębiorczości i otrzymają stosowne zaświadczenie. Po etapie szkoleniowo-doradczym będą one zobowiązane do złożenia wniosku o przyznanie dotacji, dla którego jednym z załączników jest biznes plan. Tylko najlepiej ocenione wnioski będą miały szanse na przyznanie dotacji. Środki finansowe będą mogły zostać przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z:
- zakupem środków trwałych (w tym również środków transportu z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność w zakresie drogowego transportu towarów),
- zakupem oraz pozyskaniem wartości niematerialnych i prawnych,
- zakupem środków obrotowych,
- kosztami prac remontowych i budowlanych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

REKLAMA