reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jak założyć firmę dzięki unijnej dotacji?

Jak założyć firmę dzięki unijnej dotacji?

Zwolnienie z pracy jest zawsze trudnym przeżyciem. Dlatego do osób zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniem pomocną dłoń wyciąga Unia Europejska. W ramach projektu skierowanego do mieszkańców województwa mazowieckiego można dowiedzieć się jak założyć własny biznes i jak przezwyciężyć trudności związane z jego prowadzeniem. Dla najlepszych przewidziano także wsparcie finansowe, dzięki któremu będziemy mogli na przykład wyposażyć naszą firmę w niezbędny sprzęt i urządzenia. Wszystko, co trzeba zrobić to wziąć udział w rekrutacji. Warto się jednak pośpieszyć – przyjmowanie zgłoszeń trwa tylko do 14 lutego.

Projekt „Samozatrudnienie skutecznym sposobem na bezrobocie” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego organizatorem jest Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie. W ramach projektu przewiduje się szerokie możliwości wsparcia, począwszy od szkoleń podstawowych związanych z przedsiębiorczością poprzez poradnictwo psychologiczne, na wsparciu finansowych kończąc. Do udziału w projekcie zostanie zaproszonych 500 osób, z czego 350 będzie miało możliwość otrzymania pomocy finansowej ze środków unijnych.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Projekt skierowany jest do osób:
- zwolnionych przez pracodawcę przechodzącego procesy adaptacyjne i modernizacyjne,

W projekcie może wziąć udział osoba pozostająca bez zatrudnienia, której stosunek pracy wygasł lub został rozwiązany z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.

- przewidziana do zwolnienia lub zagrożona zwolnieniem z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy,

Osoba przewidziana do zwolnienia to osoba, która otrzymała od pracodawcy wypowiedzenie stosunku pracy/ stosunku służbowego, która została poinformowana przez pracodawcę o zamiarze nieprzedłużenia przez niego umowy o pracę lub stosunku służbowego. Natomiast za osobę zagrożoną zwolnieniem jest uznawana każda osoba zatrudniona u pracodawcy, który przechodzi procesy adaptacyjne i modernizacyjne Projekt skierowany jest wyłącznie do mieszkańców województwa mazowieckiego.

Przeczytaj także: Jakie dotacje dla przedsiębiorców w 2011 roku?

Jak zgłosić swój udział w projekcie?

Nabór uczestników projektu następuje na podstawie formularzy rekrutacyjnych. Można je pobrać ze strony internetowej www.wup.mazowsze.pl lub w siedzibie WUP w Warszawie i jego 5 filiach zlokalizowanych w największych miastach województwa mazowieckiego. Dokumenty można złożyć osobiście lub przesłać pocztą/kurierem. Warto pamiętać, że w przypadku nadania dokumentów pocztą lub kurierem decyduje data dostarczenia do siedziby WUP lub jego filii. 

Tylko osoby, których dokumenty zostaną dostarczone do WUP w Warszawie lub jego filii w województwie mazowieckim w terminie do 14 lutego 2011 roku będą mogły wziąć udział w tym etapie rekrutacji. Złożenie formularza po tym terminie powoduje jego odrzucenie.

Na podstawie złożonych formularzy następuje proces selekcji kandydatów. Kandydaci, których formularze zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym zostają zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Jej celem jest zbadanie predyspozycji kandydata z zakresu przedsiębiorczości i zdolności do prowadzenia własnego biznesu. Osoby, które przejdą etap rozmów kwalifikacyjnych ostatecznie zostają zakwalifikowane do udziału w projekcie.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Beczkalska

aplikant radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama