reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Pytania i odpowiedzi > Czy leasing w jenach jest opłacalny?

Czy leasing w jenach jest opłacalny?

Czy bardziej opłacalny jest leasing w złotówkach, czy jenach? Ekspert odpowiada na pytania czytelników.

Złudne wrażenie

Ze względu na bardzo niskie stopy LIBOR dotyczące jena możliwe jest przygotowywanie ofert leasingowych, których cechą jest niska wartość sumy opłat leasingowych, który to parametr w większości przypadków jest podstawowym kryterium oceny atrakcyjności propozycji leasingowej.

W przypadku jena jest to bardzo złudne, a ograniczenie się tylko do takiej oceny oferty naraża klienta na późniejsze rozczarowanie związane z wysokością miesięcznych opłat - ratę w złotówkach klienci najczęściej wyliczają mnożąc wielkość podaną w procentach przez cenę nabycia przedmiotu leasingu wyrażoną w złotówkach zapominając o różnicach kursowych.

Polecamy: Leasing dla początkujących

Różnice kursów

Owe różnice zwłaszcza przy jenach są wyjątkowo duże i mogą wynosić nawet 11%. Bardzo atrakcyjna suma opłat przyciąga Klientów i niektóre firmy leasingowe wykorzystują to stosując tak duże różnice kursowe.

W takich sytuacjach do owej niskiej sumy opłat trzeba dodać różnicę kursów i dopiero taką wartość porównać z sumą opłat w alternatywnym leasingu w PLN.

Polecamy: serwis Leasing

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

WFY Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama