Jak otrzymać dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

REKLAMA
REKLAMA
Promocja przedsiębiorczości poprzez wsparcie doradczo-szkoleniowe oraz dotację na założenie własnej firmy? Taką szansę otrzymali właśnie bezrobotni z Mazowsza w ramach projektu realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy z siedzibą w Warszawie.
REKLAMA
REKLAMA
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie prowadzi obecnie nabór uczestników do projektu „Kierunek – Własna Firma”, który jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem tego projektu jest promocja przedsiębiorczości oraz aktywne wspieranie samozatrudnienia poprzez zarejestrowanie 30 nowych mikroprzedsiębiorstw na terenie jednego z 16 powiatów subregionu warszawskiego. Wsparcie udzielane w ramach projektu będzie dotyczyć doradztwa oraz szkoleń z zakresu przedsiębiorczości oraz pomocy finansowej w formie jednorazowej dotacji lub wsparcia pomostowego.
Wybrani uczestnicy będą mogli otrzymać na założenie własnej firmy nawet do 40 tys. złotych albo 1 200 złotych, które będzie wypłacane przez 6 miesięcy. W ramach projektu przewiduje się udział 40 uczestników, z czego 30 z nich otrzyma wsparcie finansowe.
Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie powinni zapoznać się z regulaminem rekrutacji, który dostępny jest pod adresem: www.wup.mazowsze.pl . Ze strony tej można również pobrać formularz, dzięki któremu możliwe jest zarejestrowanie swojego udziału w projekcie.
Kto może wziąć udział w projekcie?
W projekcie mogą wziąć udział osoby fizyczne, które:
- są zameldowane na terenie woj. mazowieckiego w subregionie warszawskim, tj. w powiatach: garwolińskim, grodziskim, grójeckim, legionowskim, mińskim, nowodworskim, otwockim, piaseczyńskim, pruszkowskim, pułtuskim, sochaczewskim, wyszkowskim, węgrowskim, wołomińskim, żyrardowskim, warszawskim zachodnim,
- nie posiadają i nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie ostatnich 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu,
- planują zarejestrować działalności gospodarczą na terenie jednego z ww. powiatów.
Dodatkowo wymaga się, aby uczestnikiem projektu była osoba posiadająca status osoby bezrobotnej lub nieaktywnej zawodowo, spełniająca jeden lub kilka z poniższych warunków:
- osoba zamieszkująca w gminie wiejskiej, miejsko-wiejskiej, mieście do 25 tys. mieszkańców i zamierzająca podjąć zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z produkcją roślinną i/lub zwierzęcą,
- osoba powyżej 45 roku życia,
- osoba poniżej 25 roku życia.
W projekcie nie mogą wziąć udziału osoby poniżej 18 roku życia. Szczegółowe wyłączenia z udziału w projekcie zawiera regulamin rekrutacji.
Dowiedz się: Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?
REKLAMA
Po spełnieniu warunków uczestnictwa w projekcie należy wypełnić i złożyć formularz zgłoszeniowy. Do udziału w projekcie zostaną zaproszone osoby, których formularze zgłoszeniowe zostały ocenione najwyżej oraz najlepiej zaprezentowali się podczas testu i rozmowy kwalifikacyjnej.
Formularz rekrutacyjny razem z załącznikami należy złożyć osobiście w biurze projektu (ul. Ciołka 10A, 01-402 Warszawa, pokój nr 410 i 413) w terminie od 10 grudnia do 20 grudnia 2010 r. w godzinach od 8.00 do 15.00.
Polecamy serwis Szkolenia
Złożone dokumenty rekrutacyjne będą oceniane przez specjalnie powołaną w tym celu komisję. Podczas oceny sprawdzona zostanie zarówno kompletność i poprawność dokumentów jak również ich zawartość merytoryczna.
Formularz rekrutacyjny powinien zostać wypełniony z należytą starannością. Przedsięwzięcie, które ma powstać w wyniku uczestnictwa w projekcie powinno zostać szczegółowo opisane pod kątem jego mocnych i słabych stron, konkurencyjności rynkowej, planowanych wydatków, działań alternatywnych w przypadku nie uzyskania dotacji itd.
Kandydaci, których formularz zgłoszeniowy został pozytywnie oceniony, są zapraszani do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. Jest ona dokonywana przez doradców zawodowych i ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydata do samodzielnego założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej nastąpi ocena motywacji kandydata oraz ocena realności, trwałości, znajomości branży dla planowanego przedsięwzięcia.
O zakwalifikowaniu do ostatecznego udziału w projekcie decydować będzie liczba punktów uzyskanych z przeprowadzonych ocen z formularzy rekrutacyjnych oraz rozmów kwalifikacyjnych.
W ramach projektu, uczestnicy otrzymają wsparcie szkoleniowo-doradcze z zakresu przedsiębiorczości oraz wsparcie finansowe. Podstawowa pomoc szkoleniowo-doradcza udzielona zostanie wszystkim 40 uczestnikom projektu, natomiast wsparcie specjalistyczne oraz finansowe 30 z nich. O przyznaniu wsparcia finansowego decydować będzie ocena biznesplanów dokonana przez komisję rekrutacyjną.
Uczestnik projektu, który otrzyma środki finansowe na rozwój przedsiębiorczości zobowiązany jest prowadzić działalność gospodarczą przez minimum 12 miesięcy.
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA