REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak otrzymać dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak otrzymać dotację na samozatrudnienie na Mazowszu
Jak otrzymać dotację na samozatrudnienie na Mazowszu

REKLAMA

REKLAMA

W czasach spowolnienia gospodarczego założenie własnego biznesu może być jedyną szansą na wyjście z bezrobocia. Dzisiaj taką szansę finansuje Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Promocja przedsiębiorczości poprzez wsparcie doradczo-szkoleniowe oraz dotację na założenie własnej firmy? Taką szansę otrzymali właśnie bezrobotni z Mazowsza w ramach projektu realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy z siedzibą w Warszawie.

REKLAMA

REKLAMA

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie prowadzi obecnie nabór uczestników do projektu „Kierunek – Własna Firma”, który jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem tego projektu jest promocja przedsiębiorczości oraz aktywne wspieranie samozatrudnienia poprzez zarejestrowanie 30 nowych mikroprzedsiębiorstw na terenie jednego z 16 powiatów subregionu warszawskiego. Wsparcie udzielane w ramach projektu będzie dotyczyć doradztwa oraz szkoleń z zakresu przedsiębiorczości oraz pomocy finansowej w formie jednorazowej dotacji lub wsparcia pomostowego.

Wybrani uczestnicy będą mogli otrzymać na założenie własnej firmy nawet do 40 tys. złotych albo 1 200 złotych, które będzie wypłacane przez 6 miesięcy. W ramach projektu przewiduje się udział 40 uczestników, z czego 30 z nich otrzyma wsparcie finansowe. 

Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie powinni zapoznać się z regulaminem rekrutacji, który dostępny jest pod adresem: www.wup.mazowsze.pl . Ze strony tej można również pobrać formularz, dzięki któremu możliwe jest zarejestrowanie swojego udziału w projekcie.

Kto może wziąć udział w projekcie?

W projekcie mogą wziąć udział osoby fizyczne, które:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • zameldowane na terenie woj. mazowieckiego w subregionie warszawskim, tj. w powiatach: garwolińskim, grodziskim, grójeckim, legionowskim, mińskim, nowodworskim, otwockim, piaseczyńskim, pruszkowskim, pułtuskim, sochaczewskim, wyszkowskim, węgrowskim, wołomińskim, żyrardowskim, warszawskim zachodnim,
  • nie posiadają i nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie ostatnich 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu,
  • planują zarejestrować działalności gospodarczą na terenie jednego z ww. powiatów.

Dodatkowo wymaga się, aby uczestnikiem projektu była osoba posiadająca status osoby bezrobotnej lub nieaktywnej zawodowo, spełniająca jeden lub kilka z poniższych warunków:

  • osoba zamieszkująca w gminie wiejskiej, miejsko-wiejskiej, mieście do 25 tys. mieszkańców i zamierzająca podjąć zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z produkcją roślinną i/lub zwierzęcą,
  • osoba powyżej 45 roku życia,
  • osoba poniżej 25 roku życia.

W projekcie nie mogą wziąć udziału osoby poniżej 18 roku życia. Szczegółowe wyłączenia z udziału w projekcie zawiera regulamin rekrutacji. 

Dowiedz się: Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?

REKLAMA

Po spełnieniu warunków uczestnictwa w projekcie należy wypełnić i złożyć formularz zgłoszeniowy. Do udziału w projekcie zostaną zaproszone osoby, których formularze zgłoszeniowe zostały ocenione najwyżej oraz najlepiej zaprezentowali się podczas testu i rozmowy kwalifikacyjnej. 

Formularz rekrutacyjny razem z załącznikami należy złożyć osobiście w biurze projektu (ul. Ciołka 10A, 01-402 Warszawa, pokój nr 410 i 413) w terminie od 10 grudnia do 20 grudnia 2010 r. w godzinach od 8.00 do 15.00.

Polecamy serwis Szkolenia

Złożone dokumenty rekrutacyjne będą oceniane przez specjalnie powołaną w tym celu komisję. Podczas oceny sprawdzona zostanie zarówno kompletność i poprawność dokumentów jak również ich zawartość merytoryczna. 

Formularz rekrutacyjny powinien zostać wypełniony z należytą starannością. Przedsięwzięcie, które ma powstać w wyniku uczestnictwa w projekcie powinno zostać szczegółowo opisane pod kątem jego mocnych i słabych stron, konkurencyjności rynkowej, planowanych wydatków, działań alternatywnych w przypadku nie uzyskania dotacji itd.

Kandydaci, których formularz zgłoszeniowy został pozytywnie oceniony, są zapraszani do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. Jest ona dokonywana przez doradców zawodowych i ma na celu sprawdzenie predyspozycji kandydata do samodzielnego założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej nastąpi ocena motywacji kandydata oraz ocena realności, trwałości, znajomości branży dla planowanego przedsięwzięcia. 

O zakwalifikowaniu do ostatecznego udziału w projekcie decydować będzie liczba punktów uzyskanych z przeprowadzonych ocen z formularzy rekrutacyjnych oraz rozmów kwalifikacyjnych.
W ramach projektu, uczestnicy otrzymają wsparcie szkoleniowo-doradcze z zakresu przedsiębiorczości oraz wsparcie finansowe. Podstawowa pomoc szkoleniowo-doradcza udzielona zostanie wszystkim 40 uczestnikom projektu, natomiast wsparcie specjalistyczne oraz finansowe 30 z nich. O przyznaniu wsparcia finansowego decydować będzie ocena biznesplanów dokonana przez komisję rekrutacyjną.

Uczestnik projektu, który otrzyma środki finansowe na rozwój przedsiębiorczości zobowiązany jest prowadzić działalność gospodarczą przez minimum 12 miesięcy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Producenci miodów pitnych apelują o zmiany

Miód pitny jest jednym z najstarszych napojów alkoholowych, kojarzy się z polską kulturą czasów szlacheckich. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa apeluje o stosowne zmiany dla producentów miodów pitnych. Czy w Polsce może być boom na miody pitne na podobieństwo tego w USA? 

Wykaz podmiotów podlegających ochronie: 17 spółek strategicznych dla Polski

TVN oraz Polsat dołączą do wykazu firm strategicznych Polski – zapowiedział premier Donald Tusk. Obecnie wykaz ten obejmuje 17 spółek działających w branżach zajmujących się m.in. energetyką, paliwami czy dostawą usług telekomunikacyjnych.

Nowe obowiązki dla przedsiębiorców w związku z GSPR [komentarz ekspercki]

Firmy stoją przed kolejnym wyzwaniem. Od 13 grudnia 2024 roku unijne rozporządzenie o ogólnym bezpieczeństwie produktów (GPSR) wprowadza nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Oznacza to surowsze kontrole i wysokie kary. Czy polskie firmy są na to gotowe? 

Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

REKLAMA

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

REKLAMA

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

REKLAMA