REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?
Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?

REKLAMA

REKLAMA

Na to pytanie mają szansę uzyskać odpowiedź przedsiębiorcy firm rodzinnych, którzy wezmą udział w projekcie „Firmy rodzinne”, organizowanym przy współudziale Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki kompleksowemu programowi uczestnicy dowiedzą się jak efektywniej zarządzać firmą rodzinną, jak stworzyć nową wizję rozwoju firmy oraz jak budować lepsze relacje z pracownikami.

To już trzecia, ostatnia edycja projektu, który ma za zadanie wspierać przedsiębiorczość rodzinną w Polsce. Projekt powstaje przy współudziale PARP i stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i finansowany jest ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Firmy zainteresowane udziałem w tym unikatowym programie szkoleniowo-doradczym powinny jak najszybciej wysłać formularz zgłoszeniowy, gdyż rozpoczęcie kolejnej edycji planowane jest już na styczeń 2011 roku.

REKLAMA

Jak zostać uczestnikiem projektu?

REKLAMA

Uczestnikami projektu mogą zostać przedstawiciele firm rodzinnych – właściciele i kadra menadżerska, którzy wezmą udział w procesie rekrutacji i wypełnią „Deklarację zainteresowania”. O udziale danej firmy w projekcie decyduje zespół rekrutacyjny. Uczestnictwo w projekcie następuje po złożeniu niezbędnych dokumentów i podpisaniu umowy uczestnictwa.

Formularz zgłoszeniowy (Deklaracja zainteresowania) jest dostępny pod adresem strony internetowej: http://www.firmyrodzinne.eu/. Deklarację można także przesłać do Biura Projektu faksem lub pocztą.

Dowiedz się także: Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy

Na potrzeby projektu za firmę rodzinną uznaje się każdą firmę, która:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • jest jednoosobową działalnością gospodarczą, przy czym jej właściciel i co najmniej jedna osoba związana z firmą są członkami tej samej rodziny, lub
  • jest spółką prawa cywilnego o co najmniej trzech wspólnikach, przy czym członkowie rodziny mają większość w zgromadzeniu wspólników, lub
  • jest spółką prawa cywilnego o dokładnie dwóch wspólnikach, przy czym jeden ze wspólników oraz co najmniej jedna osoba związana z firmą są członkami tej samej rodziny, lub
  • jest spółką kapitałową, a członkowie rodziny mają pakiet większościowy spółki, przy czym związanych z firmą jest co najmniej dwóch członków rodziny, spośród których co najmniej jeden ma stanowisko w zarządzie lub równorzędne (np. prokurent).

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

Jakie są korzyści z udziału w projekcie?

Program szkolenia przewiduje udział przedstawicieli firm rodzinnych w cyklach warsztatowych, konferencjach szkoleniowych oraz spotkaniach tematycznych.

Projekt ma charakter wyłącznie szkoleniowo-doradczy. W ramach projektu nie przewiduje się możliwości udzielania wsparcia finansowego.

Podczas cykli warsztatowych uczestnicy szkolenia rozwijają kompetencje osobiste oraz udoskonalają sposoby komunikowania się z otoczeniem. Warsztaty te mają charakter kilku dwudniowych lub trzydniowych spotkań w małych grupach. Dzięki udziałowi w warsztatach można rozwinąć kompetencje interpersonalne ważne w nowoczesnym zarządzaniu i w budowaniu relacji rodzinnych. Podczas konferencji szkoleniowych, w których udział bierze zazwyczaj kilkudziesięciu uczestników, poszerzana jest wiedza oraz umiejętności w zakresie zarządzania firmą, budowania wizji długofalowego rozwoju itp. Spotkania tematyczne służą natomiast poszukiwaniu lidera, który posiadają odpowiednie predyspozycje weźmie udział w budowaniu środowiska między firmowego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA