| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?

Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?

Na to pytanie mają szansę uzyskać odpowiedź przedsiębiorcy firm rodzinnych, którzy wezmą udział w projekcie „Firmy rodzinne”, organizowanym przy współudziale Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki kompleksowemu programowi uczestnicy dowiedzą się jak efektywniej zarządzać firmą rodzinną, jak stworzyć nową wizję rozwoju firmy oraz jak budować lepsze relacje z pracownikami.

To już trzecia, ostatnia edycja projektu, który ma za zadanie wspierać przedsiębiorczość rodzinną w Polsce. Projekt powstaje przy współudziale PARP i stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i finansowany jest ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Firmy zainteresowane udziałem w tym unikatowym programie szkoleniowo-doradczym powinny jak najszybciej wysłać formularz zgłoszeniowy, gdyż rozpoczęcie kolejnej edycji planowane jest już na styczeń 2011 roku.

Jak zostać uczestnikiem projektu?

Uczestnikami projektu mogą zostać przedstawiciele firm rodzinnych – właściciele i kadra menadżerska, którzy wezmą udział w procesie rekrutacji i wypełnią „Deklarację zainteresowania”. O udziale danej firmy w projekcie decyduje zespół rekrutacyjny. Uczestnictwo w projekcie następuje po złożeniu niezbędnych dokumentów i podpisaniu umowy uczestnictwa.

Formularz zgłoszeniowy (Deklaracja zainteresowania) jest dostępny pod adresem strony internetowej: http://www.firmyrodzinne.eu/. Deklarację można także przesłać do Biura Projektu faksem lub pocztą.

Dowiedz się także: Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy

Na potrzeby projektu za firmę rodzinną uznaje się każdą firmę, która:

  • jest jednoosobową działalnością gospodarczą, przy czym jej właściciel i co najmniej jedna osoba związana z firmą są członkami tej samej rodziny, lub
  • jest spółką prawa cywilnego o co najmniej trzech wspólnikach, przy czym członkowie rodziny mają większość w zgromadzeniu wspólników, lub
  • jest spółką prawa cywilnego o dokładnie dwóch wspólnikach, przy czym jeden ze wspólników oraz co najmniej jedna osoba związana z firmą są członkami tej samej rodziny, lub
  • jest spółką kapitałową, a członkowie rodziny mają pakiet większościowy spółki, przy czym związanych z firmą jest co najmniej dwóch członków rodziny, spośród których co najmniej jeden ma stanowisko w zarządzie lub równorzędne (np. prokurent).

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

Jakie są korzyści z udziału w projekcie?

Program szkolenia przewiduje udział przedstawicieli firm rodzinnych w cyklach warsztatowych, konferencjach szkoleniowych oraz spotkaniach tematycznych.

Projekt ma charakter wyłącznie szkoleniowo-doradczy. W ramach projektu nie przewiduje się możliwości udzielania wsparcia finansowego.

Podczas cykli warsztatowych uczestnicy szkolenia rozwijają kompetencje osobiste oraz udoskonalają sposoby komunikowania się z otoczeniem. Warsztaty te mają charakter kilku dwudniowych lub trzydniowych spotkań w małych grupach. Dzięki udziałowi w warsztatach można rozwinąć kompetencje interpersonalne ważne w nowoczesnym zarządzaniu i w budowaniu relacji rodzinnych. Podczas konferencji szkoleniowych, w których udział bierze zazwyczaj kilkudziesięciu uczestników, poszerzana jest wiedza oraz umiejętności w zakresie zarządzania firmą, budowania wizji długofalowego rozwoju itp. Spotkania tematyczne służą natomiast poszukiwaniu lidera, który posiadają odpowiednie predyspozycje weźmie udział w budowaniu środowiska między firmowego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kacprzak Kowalak i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria kieruje swoje usługi zarówno do małych i średnich przedsiębiorców, jak i do osób fizycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »