REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?
Jak lepiej zarządzać firmą rodzinną?

REKLAMA

REKLAMA

Na to pytanie mają szansę uzyskać odpowiedź przedsiębiorcy firm rodzinnych, którzy wezmą udział w projekcie „Firmy rodzinne”, organizowanym przy współudziale Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki kompleksowemu programowi uczestnicy dowiedzą się jak efektywniej zarządzać firmą rodzinną, jak stworzyć nową wizję rozwoju firmy oraz jak budować lepsze relacje z pracownikami.

To już trzecia, ostatnia edycja projektu, który ma za zadanie wspierać przedsiębiorczość rodzinną w Polsce. Projekt powstaje przy współudziale PARP i stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i finansowany jest ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Firmy zainteresowane udziałem w tym unikatowym programie szkoleniowo-doradczym powinny jak najszybciej wysłać formularz zgłoszeniowy, gdyż rozpoczęcie kolejnej edycji planowane jest już na styczeń 2011 roku.

REKLAMA

Jak zostać uczestnikiem projektu?

REKLAMA

Uczestnikami projektu mogą zostać przedstawiciele firm rodzinnych – właściciele i kadra menadżerska, którzy wezmą udział w procesie rekrutacji i wypełnią „Deklarację zainteresowania”. O udziale danej firmy w projekcie decyduje zespół rekrutacyjny. Uczestnictwo w projekcie następuje po złożeniu niezbędnych dokumentów i podpisaniu umowy uczestnictwa.

Formularz zgłoszeniowy (Deklaracja zainteresowania) jest dostępny pod adresem strony internetowej: http://www.firmyrodzinne.eu/. Deklarację można także przesłać do Biura Projektu faksem lub pocztą.

Dowiedz się także: Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy

Na potrzeby projektu za firmę rodzinną uznaje się każdą firmę, która:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • jest jednoosobową działalnością gospodarczą, przy czym jej właściciel i co najmniej jedna osoba związana z firmą są członkami tej samej rodziny, lub
  • jest spółką prawa cywilnego o co najmniej trzech wspólnikach, przy czym członkowie rodziny mają większość w zgromadzeniu wspólników, lub
  • jest spółką prawa cywilnego o dokładnie dwóch wspólnikach, przy czym jeden ze wspólników oraz co najmniej jedna osoba związana z firmą są członkami tej samej rodziny, lub
  • jest spółką kapitałową, a członkowie rodziny mają pakiet większościowy spółki, przy czym związanych z firmą jest co najmniej dwóch członków rodziny, spośród których co najmniej jeden ma stanowisko w zarządzie lub równorzędne (np. prokurent).

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

Jakie są korzyści z udziału w projekcie?

Program szkolenia przewiduje udział przedstawicieli firm rodzinnych w cyklach warsztatowych, konferencjach szkoleniowych oraz spotkaniach tematycznych.

Projekt ma charakter wyłącznie szkoleniowo-doradczy. W ramach projektu nie przewiduje się możliwości udzielania wsparcia finansowego.

Podczas cykli warsztatowych uczestnicy szkolenia rozwijają kompetencje osobiste oraz udoskonalają sposoby komunikowania się z otoczeniem. Warsztaty te mają charakter kilku dwudniowych lub trzydniowych spotkań w małych grupach. Dzięki udziałowi w warsztatach można rozwinąć kompetencje interpersonalne ważne w nowoczesnym zarządzaniu i w budowaniu relacji rodzinnych. Podczas konferencji szkoleniowych, w których udział bierze zazwyczaj kilkudziesięciu uczestników, poszerzana jest wiedza oraz umiejętności w zakresie zarządzania firmą, budowania wizji długofalowego rozwoju itp. Spotkania tematyczne służą natomiast poszukiwaniu lidera, który posiadają odpowiednie predyspozycje weźmie udział w budowaniu środowiska między firmowego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA