Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część I
REKLAMA
REKLAMA
Informacje ogólne
Projekt realizowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa w partnerstwie z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Warszawie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i ma na celu przygotowanie do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej i wejścia na rynek pracy osób, które powróciły z emigracji zarobkowej na rynek pracy w Warszawie. W ramach projektu świadczone będzie wsparcie szkoleniowo-doradcze (etap I) oraz wypłacana jednorazowa dotacja na rozwój przedsiębiorczości oraz finansowego wsparcia pomostowego i wsparcia szkoleniowo-doradczego o charakterze specjalistycznym (etap II).
REKLAMA
Wsparcie w ramach II etapu będą mogły uzyskać wyłącznie osoby, które ukończą etap I projektu czyli podstawowe wsparcie szkoleniowo – doradcze i złożą odpowiednie dokumenty do II etapu projektu.
Aby wziąć udział w rekrutacji należy w terminie od 27 września do 29 października 2010 roku wypełnić formularz rekrutacyjny i złożyć go osobiście w Biurze Projektu przy ul. Miodowa 6/8 w Warszawie (pok. II, piętro I). Formularz dostępny jest na stronie internetowej Organizatora projektu, pod adresem www.zostanszefem.vizja.pl
Przeczytaj również: Czy za unijne pieniądze można założyć przedszkole?
Kto może zostać uczestnikiem projektu?
Uczestnikami projektu mogą być osoby powracające z emigracji zarobkowej na mazowiecki rynek pracy, które należą do co najmniej jednej z poniższej wymienionej grupy:
- emigrantki/emigranci powyżej 45 roku życia,
- kobiety-emigrantki, które powracają lub wchodzą pierwszy raz na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka/dzieci,
- emigrantki/emigranci, którzy utracili zatrudnienie z przyczyn niedotyczących pracowników.
Projekt skierowany jest do osób, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, której główna siedziba będzie zlokalizowana na terenie m.st. Warszawy i nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.
Polecamy ABC funduszy unijnych
Możliwość ubiegania się o udział w szkoleniu posiadają osoby, które w okresie 12 miesięcy przez przystąpieniem do projektu, posiadały zarejestrowaną działalność poza granicami Polski.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszam do zapoznania się z drugą częścią artykułu, w której przedstawiłem m.in. dokumenty wymagane podczas procesu rekrutacji a także zasady udzielania wsparcia doradczo-szkoleniowego w ramach I etapu projektu.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.