REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje dla emigrantów zarobkowych
Dotacje dla emigrantów zarobkowych

REKLAMA

REKLAMA

Emigranci powracający po długiej nieobecności na polski rynek pracy napotykają tu rozmaite trudności związane począwszy z wymaganiami w zakresie wynagrodzenia, kończąc na często niezrozumiałych dla nich przepisach prawnych. Z pomocą w rozwiązaniu powyższych problemów może przyjść Unia Europejska, która oferuje emigrantom powracającym z zagranicy bezzwrotną dotację w wysokości 40 tys. złotych i na dodatek bez wymaganego wkładu własnego.

Informacje ogólne

Projekt realizowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa w partnerstwie z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Warszawie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i ma na celu przygotowanie do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej i wejścia na rynek pracy osób, które powróciły z emigracji zarobkowej na rynek pracy w Warszawie. W ramach projektu świadczone będzie wsparcie szkoleniowo-doradcze (etap I) oraz wypłacana jednorazowa dotacja na rozwój przedsiębiorczości oraz finansowego wsparcia pomostowego i wsparcia szkoleniowo-doradczego o charakterze specjalistycznym (etap II).

REKLAMA

Wsparcie w ramach II etapu będą mogły uzyskać wyłącznie osoby, które ukończą etap I projektu czyli podstawowe wsparcie szkoleniowo – doradcze i złożą odpowiednie dokumenty do II etapu projektu.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy w terminie od 27 września do 29 października 2010 roku wypełnić formularz rekrutacyjny i złożyć go osobiście w Biurze Projektu przy ul. Miodowa 6/8 w Warszawie (pok. II, piętro I). Formularz dostępny jest na stronie internetowej Organizatora projektu, pod adresem www.zostanszefem.vizja.pl

Przeczytaj również: Czy za unijne pieniądze można założyć przedszkole?

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Uczestnikami projektu mogą być osoby powracające z emigracji zarobkowej na mazowiecki rynek pracy, które należą do co najmniej jednej z poniższej wymienionej grupy:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • emigrantki/emigranci powyżej 45 roku życia,
  • kobiety-emigrantki, które powracają lub wchodzą pierwszy raz na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka/dzieci,
  • emigrantki/emigranci, którzy utracili zatrudnienie z przyczyn niedotyczących pracowników.

Projekt skierowany jest do osób, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, której główna siedziba będzie zlokalizowana na terenie m.st. Warszawy i nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.

Polecamy ABC funduszy unijnych

Możliwość ubiegania się o udział w szkoleniu posiadają osoby, które w okresie 12 miesięcy przez przystąpieniem do projektu, posiadały zarejestrowaną działalność poza granicami Polski.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszam do zapoznania się z drugą częścią artykułu, w której przedstawiłem m.in. dokumenty wymagane podczas procesu rekrutacji a także zasady udzielania wsparcia doradczo-szkoleniowego w ramach I etapu projektu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wakacje składkowe. Przedsiębiorcy złożyli już ponad 333 tys. wniosków

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że od 1 do 12 listopada przedsiębiorcy złożyli ponad 333 tys. wniosków o wakacje składkowe. W jakim województwie było ich najwiecej, a w jakim najmniej? 

Świadczenie interwencyjne: dla kogo, warunki, gdzie złożyć wniosek?

Świadczenie interwencyjne: dla kogo, warunki, gdzie złożyć wniosek? Czym jest świadczenie interwencyjne? Komu przysługuje? Jakie warunki należy spełniać by je otrzymać? Jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku?

Polska prezydencja w UE 2025: priorytety przedsiębiorców to m.in. wzmocnienie i ochrona jednolitego rynku UE w związku z rosnącą rolą Chin i wyborami prezydenckimi w USA

Już z początkiem 2025 roku Polska obejmie prezydencję w Radzie UE. Przedsiębiorcy widzą w tym szanse na kształtowanie unijnej polityki, wspieranie jednolitego rynku oraz odpowiedź na wyzwania związane z globalną konkurencją, rosnącą rolą Chin i zmianami politycznymi w USA. Wśród priorytetów są zwiększenie konkurencyjności UE, bezpieczeństwo energetyczne i poszerzenie Unii o Ukrainę i Mołdawię.

Regulacje ESG w transporcie. Z czym to się wiąże?

Branża TSL nie ma łatwo. Firmy z tego sektora muszą zmierzyć się z nowymi wymogami regulacyjnymi i raportowymi – ESG (Environmental, Social, Governance). Chodzi o poprawę standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania korporacyjnego. Któe regulacje już są w Europie obowiązkowe, a na które jeszcze czekamy? I najważniejsze - ile trzeba na to wydać i co grozi za ignorowanie tych zmian? 

REKLAMA

Na jakie reformy czeka rynek pracy?

Przedsiębiorcy oczekują większego wsparcia od rządu, zwłaszcza w kwestii aktywizacji grup niedoreprezentowanych na rynku pracy. Chcieliby również zmniejszenia kosztów zatrudnienia i zapewnienia dostępu do kandydatów z państw trzecich. Nawołują także do stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

Maksymalizacja bezpieczeństwa: Dlaczego oprogramowanie on-premise ma kluczowe znaczenie w świecie zdominowanym przez SaaS?

Jak wynika z szacunków Gartnera, już za 3 lata aż 75 proc. przedsiębiorstw będzie traktować tworzenie kopii zapasowych aplikacji typu SaaS (Oprogramowanie jako Usługa) jako wymóg krytyczny. Jeszcze w tym roku było to 15 proc . Ta istotna różnica wynika z oceny ryzyka. O ile oprogramowanie dostępne w modelu SaaS jest coraz częstszym wyborem organizacji na całym świecie, kluczowe staje się zapewnienie, że przechowywane tam dane są zarówno dobrze chronione, jak i możliwe do odzyskania. W tym kontekście zasadne może być pytanie o dostępne alternatywy, a zwłaszcza możliwość korzystania z tradycyjnego oprogramowania on-premise, które jest instalowane i zarządzane lokalnie.

3 cechy innowacyjnego przedsiębiorstwa. Jak ważna jest ochrona środowiska? [WYWIAD]

Co dziś często przesądza o wyborze kontrahenta? Jak ważna jest ochrona środowiska w świecie biznesu? Jakie proste rozwiązania mogą wprowadzić wszystkie przedsiębiorstwa branży ogrodniczej? O 3 głównych cechach innowacyjności opowiada członek zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko, Adam Legutko.

Jak chronić firmowe pieniądze przez utratą wartości

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak uchronić swój kapitał w czasach wysokiej inflacji. Podobnie jak oni, ich pieniądze powinny pracować. Bank Pekao ma propozycję dla prowadzących działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub osobową z uproszczoną księgowością, pozwalającą łączyć wysokie oprocentowanie z elastycznością

REKLAMA

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni?

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni? Szacuje się, że z tego rozwiązania skorzysta ok. 2,4 mln przedsiębiorców. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji.

Prognozy na 2025 rok: jakie trendy będą kształtować przyszłość biznesu e-commerce?

Jakie trendy ukształtują branżę e-commerce w nadchodzącym 2025 roku? Jakie narzędzia powinny wykorzystać firmy, żeby się rozwijać?

REKLAMA