REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje dla emigrantów zarobkowych
Dotacje dla emigrantów zarobkowych

REKLAMA

REKLAMA

Emigranci powracający po długiej nieobecności na polski rynek pracy napotykają tu rozmaite trudności związane począwszy z wymaganiami w zakresie wynagrodzenia, kończąc na często niezrozumiałych dla nich przepisach prawnych. Z pomocą w rozwiązaniu powyższych problemów może przyjść Unia Europejska, która oferuje emigrantom powracającym z zagranicy bezzwrotną dotację w wysokości 40 tys. złotych i na dodatek bez wymaganego wkładu własnego.

Informacje ogólne

Projekt realizowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa w partnerstwie z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Warszawie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i ma na celu przygotowanie do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej i wejścia na rynek pracy osób, które powróciły z emigracji zarobkowej na rynek pracy w Warszawie. W ramach projektu świadczone będzie wsparcie szkoleniowo-doradcze (etap I) oraz wypłacana jednorazowa dotacja na rozwój przedsiębiorczości oraz finansowego wsparcia pomostowego i wsparcia szkoleniowo-doradczego o charakterze specjalistycznym (etap II).

REKLAMA

Wsparcie w ramach II etapu będą mogły uzyskać wyłącznie osoby, które ukończą etap I projektu czyli podstawowe wsparcie szkoleniowo – doradcze i złożą odpowiednie dokumenty do II etapu projektu.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy w terminie od 27 września do 29 października 2010 roku wypełnić formularz rekrutacyjny i złożyć go osobiście w Biurze Projektu przy ul. Miodowa 6/8 w Warszawie (pok. II, piętro I). Formularz dostępny jest na stronie internetowej Organizatora projektu, pod adresem www.zostanszefem.vizja.pl

Przeczytaj również: Czy za unijne pieniądze można założyć przedszkole?

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Uczestnikami projektu mogą być osoby powracające z emigracji zarobkowej na mazowiecki rynek pracy, które należą do co najmniej jednej z poniższej wymienionej grupy:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • emigrantki/emigranci powyżej 45 roku życia,
  • kobiety-emigrantki, które powracają lub wchodzą pierwszy raz na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka/dzieci,
  • emigrantki/emigranci, którzy utracili zatrudnienie z przyczyn niedotyczących pracowników.

Projekt skierowany jest do osób, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, której główna siedziba będzie zlokalizowana na terenie m.st. Warszawy i nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed przystąpieniem do projektu.

Polecamy ABC funduszy unijnych

Możliwość ubiegania się o udział w szkoleniu posiadają osoby, które w okresie 12 miesięcy przez przystąpieniem do projektu, posiadały zarejestrowaną działalność poza granicami Polski.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie zapraszam do zapoznania się z drugą częścią artykułu, w której przedstawiłem m.in. dokumenty wymagane podczas procesu rekrutacji a także zasady udzielania wsparcia doradczo-szkoleniowego w ramach I etapu projektu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA