reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > ABC funduszy unijnych > Czy mogę odmówić podpisania informacji pokontrolnej w projektach innowacyjnych?

Czy mogę odmówić podpisania informacji pokontrolnej w projektach innowacyjnych?

Podczas kontroli projektu unijnego badana jest zgodność realizacji inwestycji z umową o dofinansowania oraz prawidłowość wydatkowania środków unijnych. Po zakończeniu kontroli jest sporządzana informacja pokontrolna stwierdzająca ewentualne uchybienia i nieprawidłowości w realizacji projektu.

Informacja pokontrolna jest przekazywana do podmiotu kontrolowanego w terminie 21 dni od dnia zakończenia kontroli. W przypadku braku zastrzeżeń do treści informacji pokontrolnej kierownik podmiotu kontrolowanego lub osoba przez niego upoważniona podpisuje informację pokontrolną i przekazuje ją jednostce kontrolującej.

Podpisanie informacji pokontrolnej i jej przekazanie do jednostki kontrolującej powinno nastąpić nie później niż w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.

Porównaj: Jak kwalifikować zakup gruntu na potrzeby projektów innowacyjnych

Odmowa podpisania informacji pokontrolnej

Co jednak dzieje się w sytuacji, gdy beneficjent nie zgadza się z treścią informacji pokontrolnej? Czy w takim przypadku przysługuje mu prawo do wniesienia zastrzeżeń?
Podmiotom kontrolowanym przysługuje prawo zgłaszania zastrzeżeń oraz wyjaśnień do treści informacji pokontrolnej, a także prawo do odmowny podpisana informacji pokontrolnej. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji, kierownik jednostki kontrolowanej lub osoba przez niego upoważniona ma prawo do zgłoszenia zastrzeżeń oraz wyjaśnień do treści zawartych w tej informacji. W sytuacji odmowy podpisania informacji pokontrolnej kierownik podmiotu kontrolowanego lub osoba przez niego upoważniona przekazuje jednostce kontrolującej pisemne uzasadnienie odmowy podpisania tej informacji wraz z jednym egzemplarzem niepodpisanej informacji pokontrolnej.

Uzasadnienie odmowy podpisania informacji pokontrolnej powinno zostać przekazane jednostce kontrolującej nie później niż w terminie 7 dni od dnia jej doręczenia.

Zgłoszone zastrzeżenia są rozpatrywane i przekazywane w terminie 14 dni od ich dostarczenia. Po przekazaniu stanowiska podmiot kontrolowany jest zobowiązany podpisać informacje pokontrolną w terminie 7 dni od jej doręczenia.

Polecam: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Podmiot kontrolowany zobowiązany jest do złożenia wyczerpujących wyjaśnień i zgłoszenia wszystkich zastrzeżeń, jak też do przedłożenia stosownych dokumentów na potwierdzenie swojego stanowiska.

Warto również pamiętać o tym, że odmowa podpisania informacji pokontrolnej lub zgłoszenie do niej zastrzeżeń nie wstrzymuje wykonania zaleceń pokontrolnych.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Skibiński

Specjalista w zakresie prawa samorządowego, gospodarczego oraz spraw odszkodowawczych. Kancelaria prowadzi blog prawniczy „Filiżanka Prawa”.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama