reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Startuj z własnym biznesem dzięki unijnej dotacji

Startuj z własnym biznesem dzięki unijnej dotacji

Dzięki środkom z Unii Europejskiej możesz otrzymać jednorazową dotację inwestycyjną na założenie własnej firmy. Jeśli zatem męczy Cię praca u kogoś i zawsze marzyłeś o założeniu własnego biznesu powinieneś niezwłocznie zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Program Kapitał Ludzki.

Mieszkańcy województwa wielkopolskiego mają dzisiaj szansę otrzymać wsparcie szkoleniowo-doradcze a także pomoc finansową w ramach projektu „Startuj z biznesem”. Projekt ten jest realizowany przez Poznański Inkubator Przedsiębiorczości przy współudziale środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie mają szanse na zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej oraz otrzymanie bezzwrotnej pomocy finansowej na wydatki z tym związane.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

W projekcie mogą wziąć udział młodzi ludzie z powiatów województwa wielkopolskiego tj. złotowskiego, międzychodzkiego, szamotulskiego, chodzieskiego, pilskiego, czarnkowsko - trzcianeckiego, rawickiego, jarocińskiego, gostyńskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego, którzy w momencie przystąpienia do rekrutacji nie przekroczyli 25 roku życia.

Jaką pomoc można uzyskać w ramach projektu?

Osoby zakwalifikowane do projektu uzyskają wsparcie szkoleniowo-doradcze. Szkolenia dotyczyć będą przede wszystkim kluczowych umiejętności niezbędnych do uruchomienia własnej firmy. Przyszli przedsiębiorcy zapoznają się z takimi zagadnieniami jak: księgowość i podatki, biznes plan, sprzedaż i obsługa klienta, prawo pracy. Z kolei program wsparcia doradczego zostanie opracowany indywidualnie dla każdego uczestnika zależnie od specyfiki planowanego przedsięwzięcia. Na podstawie zdobytej wiedzy oraz umiejętności uczestnicy szkolenia opracowują biznes plan, który stanowić będzie podstawę do zawalczenia o jednorazową dotację inwestycyjną w kwocie 40 tys. zł wraz z comiesięcznym wsparciem w wysokości 1276 zł (przez okres 6 miesięcy).

Porównaj: Jak go stworzyć – zasady konstruowania biznesplanu

Kryterium decydującym o przyznaniu dotacji będzie biznes plan napisany samodzielnie przez uczestnika oraz zadania rozwiązywane przez uczestników podczas procesu szkoleniowego.

Uczestnik projektu może przeznaczyć przyznaną dotację na inwestycje związane np. z pracami remontowymi i budowlanymi, wyposażeniem, zakupem środków trwałych lub strony internetowej.

Zgłoszenie do projektu następuje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na stronie internetowej Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, pod adresem: http://www.paip.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama