REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Unijne dotacje na projekty informatyczne w województwie warmińsko-mazurskim

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje w województwie warmińsko-mazurskim
Dotacje w województwie warmińsko-mazurskim
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Fundusze unijne wspierają przedsiębiorców we wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych ułatwiających funkcjonowanie firm w wielu obszarach. Możliwość sięgnięcia po dotacje na ten cel oferuje także Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury. Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem tego typu pomocy powinni aplikować o unijną pomoc w ramach trwającego właśnie naboru wniosków o dofinansowanie.

Od 13 września trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 7.2.2 „Usługi i aplikacje dla MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. W ramach obecnego naboru przedsiębiorcy zainteresowani wdrożeniem w swoich firmach nowych produktów czy usług informatycznych mogą otrzymać na ten cel ponad 42 mln PLN. Środki unijne dostępne w ramach konkursu mogą zostać przeznaczone na m.in. tworzenie oraz rozbudowę systemów informatycznych przedsiębiorstwach, które przyczynią się do osiągnięcia sprawnej organizacji. Za nabór i ocenę wniosków o dofinansowanie odpowiada organizator konkursu, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

REKLAMA

Konkurs ma formę zamkniętą i trwa 30 dni roboczych. Wnioski przyjmowane będą w terminie do 22 października 2010 r.

Kto może ubiegać się o dotację?

REKLAMA

Konkurs jest przeznaczony dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców (MŚP definiowane zgodnie z terminologią unijną), którzy realizują swoje projekty na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W przypadku mikro- i małych przedsiębiorstw wymaga się, aby działały min. 12 miesięcy, natomiast w przypadku średnich przedsiębiorstw brak jest ograniczenia czasu działalności.

Wsparcie w ramach konkursu nie będzie udzielane przedsiębiorcom telekomunikacyjnym na realizację projektów w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, w szczególności związanych z budową lub przebudową telekomunikacyjnych sieci szkieletowych, sieci dostępowych oraz systemów lub centrów zarządzania sieciami teleinformatycznymi wraz z ich wyposażeniem.

Porównaj: Dotacje dla firm z branży turystycznej w województwie podlaskim

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na co można otrzymać dotację?

W ramach konkursu można starać się o dofinansowanie projektów polegających m.in. na:

  • rozwoju i promocji e-usług umożliwiających na Warmii i Mazurach budowanie i rozwój regionalnej i lokalnej gospodarki opartej na wiedzy, w tym budowa lub rozbudowa systemów udostępniających e-usługi w zakresie e-handlu, turystyki, tworzenia sieci kooperacji między przedsiębiorstwami przy wykorzystaniu narzędzi i platform elektronicznych,
  • tworzeniu i rozbudowie narzędzi i systemów informatycznych w MŚP prowadzących do osiągania sprawnej organizacji. wewnętrznej (back-office), sprawnej obsługi klientów (front-office) oraz zapewnienia interoperacyjności systemów.

Projekty w zakresie integracji działań biznesowych między kooperującymi firmami, wymiany informacji oraz e-obiegu dokumentów, systemów elektronicznej archiwizacji dokumentów, systemów bazodanowych, integracja systemów, budowa i rozbudowa systemów transmisji danych pomiędzy MŚP i ich kontrahentami.

  • tworzeniu i rozwoju serwisów i portali społecznościowych oraz usług on-line dla firm.

Warto pamiętać, że podczas procesu naboru i oceny preferowane są projekty realizowane na terenach wiejskich i w małych miastach. Zgłaszane projekty muszą wykazywać charakter regionalny lub lokalny.

Wsparcia nie uzyskają projekty infrastrukturalne wykraczające poza województwo warmińsko – mazurskie, a także merytorycznie pokrywające się z projektem w zakresie społeczeństwa informacyjnego w PO Rozwój Polski Wschodniej.

Polecamy serwis e-firma

W jakiej wysokości dotacja?

REKLAMA

Maksymalny poziom dofinansowania projektów wynosi 85% wydatków kwalifikowalnych. W przypadku projektów objętych pomocą publiczną maksymalna intensywność pomocy wynosi 50% wydatków kwalifikowalnych. Wsparcie będzie przyznawane na zasadach regionalnej pomocy inwestycyjnej oraz pomocy de minimis. Minimalna kwota wsparcia została ustalona na kwotę 10 tys. PLN., natomiast maksymalna na 3 mln PLN.

Dokumentacja konkursowa, w tym regulamin przeprowadzenia naboru i oceny projektów dostępny jest na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pod adresem: http://www.rpo.warmia.mazury.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skuteczne zarządzanie zespołem: relacje i współpraca

W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, skuteczne zarządzanie zespołem jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdej organizacji. Budowanie relacji, współpraca oraz efektywna komunikacja stanowią fundamenty, na których opiera się sprawne funkcjonowanie zespołu.

Wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej warto złożyć do 3 czerwca 2024 r.

Przedsiębiorcy do 3 czerwca 2024 r. mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej. Co, jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot nadpłaty?

Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

REKLAMA

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA