| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Unijne dotacje na projekty informatyczne w województwie warmińsko-mazurskim

Unijne dotacje na projekty informatyczne w województwie warmińsko-mazurskim

Fundusze unijne wspierają przedsiębiorców we wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych ułatwiających funkcjonowanie firm w wielu obszarach. Możliwość sięgnięcia po dotacje na ten cel oferuje także Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury. Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem tego typu pomocy powinni aplikować o unijną pomoc w ramach trwającego właśnie naboru wniosków o dofinansowanie.

Od 13 września trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 7.2.2 „Usługi i aplikacje dla MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. W ramach obecnego naboru przedsiębiorcy zainteresowani wdrożeniem w swoich firmach nowych produktów czy usług informatycznych mogą otrzymać na ten cel ponad 42 mln PLN. Środki unijne dostępne w ramach konkursu mogą zostać przeznaczone na m.in. tworzenie oraz rozbudowę systemów informatycznych przedsiębiorstwach, które przyczynią się do osiągnięcia sprawnej organizacji. Za nabór i ocenę wniosków o dofinansowanie odpowiada organizator konkursu, czyli Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Konkurs ma formę zamkniętą i trwa 30 dni roboczych. Wnioski przyjmowane będą w terminie do 22 października 2010 r.

Kto może ubiegać się o dotację?

Konkurs jest przeznaczony dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców (MŚP definiowane zgodnie z terminologią unijną), którzy realizują swoje projekty na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W przypadku mikro- i małych przedsiębiorstw wymaga się, aby działały min. 12 miesięcy, natomiast w przypadku średnich przedsiębiorstw brak jest ograniczenia czasu działalności.

Wsparcie w ramach konkursu nie będzie udzielane przedsiębiorcom telekomunikacyjnym na realizację projektów w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, w szczególności związanych z budową lub przebudową telekomunikacyjnych sieci szkieletowych, sieci dostępowych oraz systemów lub centrów zarządzania sieciami teleinformatycznymi wraz z ich wyposażeniem.

Porównaj: Dotacje dla firm z branży turystycznej w województwie podlaskim

Na co można otrzymać dotację?

W ramach konkursu można starać się o dofinansowanie projektów polegających m.in. na:

  • rozwoju i promocji e-usług umożliwiających na Warmii i Mazurach budowanie i rozwój regionalnej i lokalnej gospodarki opartej na wiedzy, w tym budowa lub rozbudowa systemów udostępniających e-usługi w zakresie e-handlu, turystyki, tworzenia sieci kooperacji między przedsiębiorstwami przy wykorzystaniu narzędzi i platform elektronicznych,
  • tworzeniu i rozbudowie narzędzi i systemów informatycznych w MŚP prowadzących do osiągania sprawnej organizacji. wewnętrznej (back-office), sprawnej obsługi klientów (front-office) oraz zapewnienia interoperacyjności systemów.

Projekty w zakresie integracji działań biznesowych między kooperującymi firmami, wymiany informacji oraz e-obiegu dokumentów, systemów elektronicznej archiwizacji dokumentów, systemów bazodanowych, integracja systemów, budowa i rozbudowa systemów transmisji danych pomiędzy MŚP i ich kontrahentami.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Emilianowicz Kuchta Kancelaria Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »