| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Zagraniczne staże dla początkujących przedsiębiorców

Zagraniczne staże dla początkujących przedsiębiorców

Program „Erasmus” oferuje możliwość dofinansowania zagranicznych staży dla polskich przedsiębiorców w wybranym przez nich kraju oraz w firmie. Wszystko co należy zrobić to złożyć formularz aplikacyjny i czekać na pozytywny wynik procesu rekrutacji.

Zagraniczne staże dla początkujących przedsiębiorców i możliwość zdobycia międzynarodowej praktyki u boku doświadczonego przedsiębiorcy jest bezcenna. Przekonają się o tym młodzi przedsiębiorcy, którzy zdecydują się wziąć udział w nowym Programie „Erasmus dla młodych przedsiębiorców”. Program ten oferuje początkującym przedsiębiorcom możliwość pracowania przez okres do 6 miesięcy wraz z doświadczonym przedsiębiorcą w innym kraju UE.

Jakie są korzyści z udziału w Programie Erasmus?

Korzyści wynikające z udziału w Programie Erasmus mają charakter obustronny – zarówno dla początkującego jak i doświadczonego przedsiębiorcy. Możliwość kształcenia w miejscu pracy w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej ułatwia dobry start w zakładaniu własnej działalności gospodarczej lub wzmacnia potencjał już istniejącego przedsiębiorstwa. Niewątpliwym atutem jest również dostęp do nowych rynków zbytu towarów/usług, możliwość nawiązania międzynarodowej współpracy i potencjalne możliwości współpracy z partnerami z zagranicy.

Jak wspomniano powyżej udział w Programie to także korzyść dla doświadczonego przedsiębiorcy. Umożliwienie udziału w stażu początkującemu przedsiębiorcy daje szansę na skorzystanie z nowych, często innowacyjnych pomysłów. Może on posiadać umiejętność lub wiedzę, która może stanowić uzupełnienie posiadanego przez przedsiębiorcę doświadczenia.

Nie do przecenienia jest także możliwość zdobycia wiedzy na temat kultury prowadzenia biznesu w innym kraju, wymogów stawianych tam przedsiębiorcom oraz lokalnych rynków zbytu. Udział w takim stażu może w przyszłość zaowocować stałą współpracą biznesową poprzez np. spółki joint-venture, podwykonawstwo, stosunki wykonawca-dostawca itp.

Polecamy: Dotacje unijne na szkolenia i doradztwo

Kto może zostać uczestnikiem Programu Erasmus?

W programie może uczestniczyć początkujący przedsiębiorca, który:
- poważnie myśli o założeniu własnej działalności gospodarczej opartej na wykonalnym biznes planie;
- prowadzi działalność gospodarczą nie dłużej niż 3 lata.

(Przyszła) działalność gospodarcza może być prowadzona w obrębie dowolnego sektora, a wiek początkującego przedsiębiorcy nie odgrywa w Programie żadnej roli.

Zakwalifikowanie do udziału w Programie uwarunkowane jest jednak spełnieniem pewnych wymogów. Początkujący przedsiębiorca powinien: 
- posiadać zezwolenie na pobyt stały w jednym z państw Unii Europejskiej;
- mieć konkretny projekt lub pomysł na firmę, odzwierciedlony w biznes planie;
- wykazywać motywację i chęć do współpracy podczas pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy z innego państwa członkowskiego UE;
- być gotowym do pracy na rzecz rozwoju firmy przedsiębiorcy przyjmującego poprzez udostępnianie swoich umiejętności i kompetencji;
- wykazywać gotowość do poniesienia części kosztów związanych z pobytem za granicą, które nie zostaną objęte finansowaniem w ramach programu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »