| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Jak otrzymać dotację na uruchomienie własnej firmy na Warmii i Mazurach?

Jak otrzymać dotację na uruchomienie własnej firmy na Warmii i Mazurach?

Jeśli jesteś bezrobotny i nie masz pieniędzy na otworzenie własnego biznesu dzisiaj możesz to zrobić dzięki funduszom unijnym. Ale uwaga nabór trwa tylko do 6 sierpnia, a liczba uczestników jest ograniczona.

Projekt „Własny biznes- sposób na życie” skierowany jest do osób, w szczególności osób zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy, które zamierzają rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą dzięki funduszom unijnym. Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, jednak z uwagi na ograniczoną pulę środków wsparcie uzyskają tylko wybrane osoby. Wyboru uczestników dokonuje Komisja Rekrutacyjna na podstawie przesłanych zgłoszeń.

Krok I – formularz rekrutacyjny

Osoby spełniające wymogi określone w regulaminie projektu, są zobowiązane do złożenia Formularza Rekrutacyjnego. Formularz ten powinien zostać wypełniony komputerowo i własnoręcznie podpisany.

Porównaj: Jak pozyskać dotacje na rozwój turystyki

Formularze powinny zostać przesłane pocztą, kurierem lub osobiście dostarczone do:

  • Nidzickiej Fundacji Rozwoju „NIDA”, ul. Rzemieślnicza 3, 13-100 Nidzica,
  • Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Szczytnie, ul. Marii Curie - Skłodowskiej 15, 12-100 Szczytno,
  • Cechu Rzemiosł Różnych w Mrągowie, ul. Brzozowa 18, 11-700 Mrągowo

Kandydat na uczestnika projektu może złożyć tylko jeden Formularz Rekrutacyjny.

Krok II – rozmowa biznesowa

W celu dokonania wyboru uczestników projektu zostanie powołana Komisja Rekrutacyjna. Na podstawie ilości uzyskanych punktów dokona ona ostatecznego wyboru nie więcej niż 90 osób, które przejdą rozmowę biznesową i testy weryfikacyjne (psychologiczne). Po przeprowadzeniu rozmowy biznesowej i testów weryfikacyjnych (psychologicznych) wybrana zostanie grupa 66 osób, która zostanie objęta wsparciem szkoleniowo – doradczym.

Decyzja Komisji Rekrutacyjnej jest ostateczna i nie podlega jakimkolwiek odwołaniom.

Wsparcie, o którym piszę powyżej jest udzielane uczestnikowi projektu na podstawie tzw. „Umowy o świadczeniu usług szkoleniowo-doradczych”, zawartej pomiędzy uczestnikiem projektu a Fundacją.

Polecamy serwis Zakładam firmę

Krok III – przyznanie wsparcia finansowego

Po zakończeniu podstawowego wsparcia szkoleniowo-doradczego uczestnicy projektu zobowiązani są do złożenia tzw. „Wniosku na otrzymanie wsparcia finansowego, w terminie i listą załączników określoną przez Fundacje. Na podstawie złożonych wniosków zostanie dokonany wybór beneficjentów, którzy otrzymają wsparcie finansowe na uruchomienie własnej firmy. Planuje się, że spośród osób uczestniczących w części szkoleniowej, do wsparcia finansowego zostanie wytypowanych około 55 osób. Po otrzymaniu informacji o możliwości przyznania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości uczestnik projektu zobowiązany jest do zarejestrowania działalności gospodarczej, najpóźniej do dnia podpisania „Umowy na otrzymanie wsparcia finansowego”.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Ciołko

Ekspert Prawny Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »