Jak otrzymać dotację na uruchomienie własnej firmy na Warmii i Mazurach?
REKLAMA
REKLAMA
Projekt „Własny biznes- sposób na życie” skierowany jest do osób, w szczególności osób zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy, które zamierzają rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą dzięki funduszom unijnym. Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, jednak z uwagi na ograniczoną pulę środków wsparcie uzyskają tylko wybrane osoby. Wyboru uczestników dokonuje Komisja Rekrutacyjna na podstawie przesłanych zgłoszeń.
REKLAMA
Krok I – formularz rekrutacyjny
Osoby spełniające wymogi określone w regulaminie projektu, są zobowiązane do złożenia Formularza Rekrutacyjnego. Formularz ten powinien zostać wypełniony komputerowo i własnoręcznie podpisany.
Porównaj: Jak pozyskać dotacje na rozwój turystyki
Formularze powinny zostać przesłane pocztą, kurierem lub osobiście dostarczone do:
- Nidzickiej Fundacji Rozwoju „NIDA”, ul. Rzemieślnicza 3, 13-100 Nidzica,
- Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Szczytnie, ul. Marii Curie - Skłodowskiej 15, 12-100 Szczytno,
- Cechu Rzemiosł Różnych w Mrągowie, ul. Brzozowa 18, 11-700 Mrągowo
Kandydat na uczestnika projektu może złożyć tylko jeden Formularz Rekrutacyjny.
Krok II – rozmowa biznesowa
W celu dokonania wyboru uczestników projektu zostanie powołana Komisja Rekrutacyjna. Na podstawie ilości uzyskanych punktów dokona ona ostatecznego wyboru nie więcej niż 90 osób, które przejdą rozmowę biznesową i testy weryfikacyjne (psychologiczne). Po przeprowadzeniu rozmowy biznesowej i testów weryfikacyjnych (psychologicznych) wybrana zostanie grupa 66 osób, która zostanie objęta wsparciem szkoleniowo – doradczym.
Decyzja Komisji Rekrutacyjnej jest ostateczna i nie podlega jakimkolwiek odwołaniom.
Wsparcie, o którym piszę powyżej jest udzielane uczestnikowi projektu na podstawie tzw. „Umowy o świadczeniu usług szkoleniowo-doradczych”, zawartej pomiędzy uczestnikiem projektu a Fundacją.
Polecamy serwis Zakładam firmę
Krok III – przyznanie wsparcia finansowego
Po zakończeniu podstawowego wsparcia szkoleniowo-doradczego uczestnicy projektu zobowiązani są do złożenia tzw. „Wniosku na otrzymanie wsparcia finansowego, w terminie i listą załączników określoną przez Fundacje. Na podstawie złożonych wniosków zostanie dokonany wybór beneficjentów, którzy otrzymają wsparcie finansowe na uruchomienie własnej firmy. Planuje się, że spośród osób uczestniczących w części szkoleniowej, do wsparcia finansowego zostanie wytypowanych około 55 osób. Po otrzymaniu informacji o możliwości przyznania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości uczestnik projektu zobowiązany jest do zarejestrowania działalności gospodarczej, najpóźniej do dnia podpisania „Umowy na otrzymanie wsparcia finansowego”.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.