REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak otrzymać dotację na uruchomienie własnej firmy na Warmii i Mazurach?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacja na uruchomienie własnej firmy na Warmii i Mazurach
Dotacja na uruchomienie własnej firmy na Warmii i Mazurach

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli jesteś bezrobotny i nie masz pieniędzy na otworzenie własnego biznesu dzisiaj możesz to zrobić dzięki funduszom unijnym. Ale uwaga nabór trwa tylko do 6 sierpnia, a liczba uczestników jest ograniczona.

Projekt „Własny biznes- sposób na życie” skierowany jest do osób, w szczególności osób zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy, które zamierzają rozpocząć samodzielną działalność gospodarczą dzięki funduszom unijnym. Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców, jednak z uwagi na ograniczoną pulę środków wsparcie uzyskają tylko wybrane osoby. Wyboru uczestników dokonuje Komisja Rekrutacyjna na podstawie przesłanych zgłoszeń.

REKLAMA

Krok I – formularz rekrutacyjny

Osoby spełniające wymogi określone w regulaminie projektu, są zobowiązane do złożenia Formularza Rekrutacyjnego. Formularz ten powinien zostać wypełniony komputerowo i własnoręcznie podpisany.

Porównaj: Jak pozyskać dotacje na rozwój turystyki

Formularze powinny zostać przesłane pocztą, kurierem lub osobiście dostarczone do:

  • Nidzickiej Fundacji Rozwoju „NIDA”, ul. Rzemieślnicza 3, 13-100 Nidzica,
  • Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Szczytnie, ul. Marii Curie - Skłodowskiej 15, 12-100 Szczytno,
  • Cechu Rzemiosł Różnych w Mrągowie, ul. Brzozowa 18, 11-700 Mrągowo

Kandydat na uczestnika projektu może złożyć tylko jeden Formularz Rekrutacyjny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Krok II – rozmowa biznesowa

W celu dokonania wyboru uczestników projektu zostanie powołana Komisja Rekrutacyjna. Na podstawie ilości uzyskanych punktów dokona ona ostatecznego wyboru nie więcej niż 90 osób, które przejdą rozmowę biznesową i testy weryfikacyjne (psychologiczne). Po przeprowadzeniu rozmowy biznesowej i testów weryfikacyjnych (psychologicznych) wybrana zostanie grupa 66 osób, która zostanie objęta wsparciem szkoleniowo – doradczym.

Decyzja Komisji Rekrutacyjnej jest ostateczna i nie podlega jakimkolwiek odwołaniom.

Wsparcie, o którym piszę powyżej jest udzielane uczestnikowi projektu na podstawie tzw. „Umowy o świadczeniu usług szkoleniowo-doradczych”, zawartej pomiędzy uczestnikiem projektu a Fundacją.

Polecamy serwis Zakładam firmę

Krok III – przyznanie wsparcia finansowego

Po zakończeniu podstawowego wsparcia szkoleniowo-doradczego uczestnicy projektu zobowiązani są do złożenia tzw. „Wniosku na otrzymanie wsparcia finansowego, w terminie i listą załączników określoną przez Fundacje. Na podstawie złożonych wniosków zostanie dokonany wybór beneficjentów, którzy otrzymają wsparcie finansowe na uruchomienie własnej firmy. Planuje się, że spośród osób uczestniczących w części szkoleniowej, do wsparcia finansowego zostanie wytypowanych około 55 osób. Po otrzymaniu informacji o możliwości przyznania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości uczestnik projektu zobowiązany jest do zarejestrowania działalności gospodarczej, najpóźniej do dnia podpisania „Umowy na otrzymanie wsparcia finansowego”.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

REKLAMA