| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Własny biznes dzięki unijnym funduszom na Warmii i Mazurach - porada

Własny biznes dzięki unijnym funduszom na Warmii i Mazurach - porada

Jeśli masz pomysł na uruchomienie własnej działalności gospodarczej i szukasz środków, które pozwolą urzeczywistnić to marzenie, powinieneś niezwłocznie zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Mowa tu o unijnym projekcie „Własny biznes- sposób na życie”, który realizowany jest przez Nidzicką Fundację Rozwoju „NIDA” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Osoby zainteresowane pozyskaniem wsparcia unijnego na rozpoczęcie własnej działalności powinny w terminie do 6 sierpnia 2010 roku wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny na stronie fundacji. Warto się spieszyć, ponieważ na ten cel można uzyskać nawet do 40 tys. złotych. 

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Projekt „Własny biznes- sposób na życie” skierowany jest do osób, które zamieszkują na terenie powiatów mrągowskiego, nidzickiego lub szczycieńskiego i w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadały zarejestrowanej działalności gospodarczej. Wybór uczestników projektu dokona Komisja Rekrutacyjna na podstawie dostarczonych zgłoszeń. Większe szanse na uczestnictwo w projekcie będą miały osoby do 25 roku życia, kobiety (zwłaszcza powracające oraz wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci), osoby niepełnosprawne, osoby pozostające bez zatrudnienia przez okres co najmniej kolejnych 12 miesięcy w ciągu ostatnich 2 lat lub zamieszkujące w gminie wiejskiej, miejsko-wiejskiej lub w mieście do 25 tys. mieszkańców.

Przeczytaj także: Wsparcie szkoleń, doradztwa oraz studiów podyplomowych – część 1

Jakie działania będą wspierane w ramach projektu?

Uczestnicy zakwalifikowani do udziału w projekcie będą mogli otrzymać wsparcie szkoleniowo-doradcze związane z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej oraz wsparcie finansowe na rozwój przedsiębiorczości.

Wsparcie szkoleniowo-doradcze

W ramach projektu świadczone będą wsparcie podstawowe lub indywidualne – do dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz specjalistyczne po rozpoczęciu działalności. 

Uczestnik projektu jest zobowiązany do uczestnictwa w co najmniej 34 z 42 godzin szkoleniowych.

Polecamy Jak pisać biznesplany

Wsparcie finansowe

Beneficjenci projektu mogą otrzymać dofinansowanie na pokrycie pierwszych wydatków związanych z funkcjonowaniem nowopowstałego przedsiębiorstwa. Udzielenie wsparcia finansowego jest jednak uzależnione od ukończenia szkolenia, o którym mowa powyżej. Wsparcie to ma charakter bezzwrotny i przyznawane jest do wysokości 40 tys. złotych (lub 20 tys. na osobę w przypadku spółdzielni lub spółdzielni socjalnej). 

Środki pochodzące z jednorazowej dotacji inwestycyjnej mogą być przeznaczone na pokrycie wydatków inwestycyjnych (w tym m.in. na środki transportu, składniki majątku trwałego, koszty prac remontowych i budowlanych) oraz wydatków na środki obrotowe uznane za niezbędne dla prowadzenia działalności gospodarczej i odpowiednio uzasadnione we wniosku o przyznanie dotacji.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »