REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak nawiązać współpracę zagraniczną dzięki unijnym dotacjom?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Unijne dotacje pozwolą nawiązać współpracę zagraniczną
Unijne dotacje pozwolą nawiązać współpracę zagraniczną

REKLAMA

REKLAMA

Udział w międzynarodowych targach i misjach gospodarczych może przyczynić się do nawiązania współpracy z zagranicznymi partnerami, a tym samym rozwoju naszej firmy. Z takiej możliwości mogą skorzystać przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego w ramach ogłoszonego dla nich konkursu. Do podziału pomiędzy mazowieckich przedsiębiorców jest kwota 2,5 mln euro.

Konkurs organizowany jest przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani pozyskaniem unijnej dotacji na ten cel muszą wypełnić i złożyć wniosek aplikacyjny wraz z załącznikami w siedzibie organizatora konkursu. Projekty wybrane do dofinansowania mogą otrzymać refundacje w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych w projekcie.

REKLAMA

Konkurs prowadzony jest w trybie otwartym, co oznacza, że zamknięcie naboru wniosków nastąpi w momencie wyczerpania się limitu środków określonego na poziomie 150 % kwoty przeznaczonej na konkurs lub do zamknięcia konkursu przez MJWPU.

Przeczytaj również: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Kto może otrzymać dotację?

Szansę ubiegania się o unijną dotację mają przedsiębiorcy, którzy posiadają siedzibę (są zarejestrowani) na terenie województwa mazowieckiego. W ramach konkursu każdy wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie. Złożenie dwóch lub większej liczby aplikacji skutkuje odrzuceniem wszystkich złożonych wniosków.

Na co można otrzymać dotację?

Konkurs organizowany jest w ramach działania 1.7 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego, w ramach którego przewiduje się szeroko pojętą promocję gospodarczą. W przypadku trwającego naboru wniosków dofinansowanie udzielanie jest na dwa typy projektów:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • uczestnictwo w targach, imprezach targowo-wystawienniczych w charakterze wystawcy, które muszą być zakończone misjami gospodarczymi,
  • udział w misjach gospodarczych mających na celu wyszukiwanie i dobór partnerów na rynkach docelowych.

Refundacji będą podlegać wydatki poniesione na wynajem pomieszczeń i powierzchni wystawienniczej i sprzętu jak również związane z zaprojektowaniem i zabudową stoiska wystawowego czy ekspozycji.

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

W jakiej wysokości można otrzymać dotację?

REKLAMA

Maksymalny udział środków unijnych w projekcie nie może przekroczyć 50% kosztów kwaliifkowalnych. Oznacza to, że pozostała kwotę beneficjent jest zobowiązany pokryć ze środków własnych. Minimalna wartość dofinansowania udzielana na realizację projektu to 30 tys. złotych, przy czym nie może być większe niż 150 tys. złotych.

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w konkursie powinni w pierwszej kolejności zapoznać się z regulaminem naboru wniosków o dofinansowanie, a następnie pobrać i wypełnić formularz wniosku, który jest dostępny na stronie internetowej: http://www.mazowia.eu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

REKLAMA

Rewolucja w handlu internetowym. Szczegółowe dane trafią do skarbówki

Szczegółowe informacje o transakcjach internetowych, w tym wynajmu mieszkań, będą przekazywane do Urzędu Skarbowego. Dodatkowo, konta na platformach takich jak Allegro, OLX czy Vinted mogą zostać zablokowane, a wypłaty wstrzymane - informuje "Gazeta Wyborcza".

Połowa konsumentów deklaruje, że wybierze firmę wspierającą odpowiedzialny rozwój zamiast tej, która nie podejmuje takich działań

Inwestowanie ESG (Environmental, Social, Governance), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu może być odpowiedzią na pościg za wynikami. Celem działalności firm powinno być dziś nie tylko osiąganie dobrych wyników finansowych, widocznych w raportach kwartalnych, ale także budowanie otoczenia społecznego, ochrona środowiska czy wspieranie ważnych inicjatyw. To istotne dla wielu inwestorów instytucjonalnych, jak również detalicznych, którzy wybierają inwestycje online mające na uwadze środowisko i otoczenie społeczne.

Co robią małe firmy gdy kontrahent nie płaci. Zaległe płatności sięgnęły już 10 miliardów złotych

Ponad połowa firm wysyła wezwania do zapłaty, 47 proc. negocjuje z dłużnikiem, a co 5. zleca odzyskanie należności kancelarii prawnej – tak najczęściej postępują małe i średnie przedsiębiorstwa, kiedy kontrahent im nie płaci.

Dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę?

Levis Strauss czy Beko - dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę? Przyjrzyjmy się przyczynom i skutkom. Jak należy reagować na tego typu odejścia z polskiego rynku?

REKLAMA

Przedsiębiorca na etacie nadal z podwójną składką zdrowotną

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie składki zdrowotnej w przypadku łączenia pracy na etacie z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wynika z niej, iż obecnie nie są planowane zmiany legislacyjne ingerujące w zasadę odprowadzania składki od każdego tytułu odrębnie.

Weryfikacja kontrahenta na białej liście VAT może być skomplikowana

Przedsiębiorca, aby nie stracić możliwości zaliczenia wydatków do kosztów podatkowych, musi upewnić się, że w dniu realizacji przelewu konto odbiorcy znajduje się na białej liście VAT. Jednak od tej reguły istnieją pewne wyjątki. Naczelny Sąd Administracyjny potwierdził, że w sytuacji, gdy przelew jest realizowany przez pośrednika, istotna jest data wydania mu pisemnej dyspozycji przelewu. Przepisy jednoznacznie wskazują na konieczność weryfikacji rachunku w wykazie "na dzień zlecenia przelewu". 

REKLAMA