| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak nawiązać współpracę zagraniczną dzięki unijnym dotacjom?

Jak nawiązać współpracę zagraniczną dzięki unijnym dotacjom?

Udział w międzynarodowych targach i misjach gospodarczych może przyczynić się do nawiązania współpracy z zagranicznymi partnerami, a tym samym rozwoju naszej firmy. Z takiej możliwości mogą skorzystać przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego w ramach ogłoszonego dla nich konkursu. Do podziału pomiędzy mazowieckich przedsiębiorców jest kwota 2,5 mln euro.

Konkurs organizowany jest przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani pozyskaniem unijnej dotacji na ten cel muszą wypełnić i złożyć wniosek aplikacyjny wraz z załącznikami w siedzibie organizatora konkursu. Projekty wybrane do dofinansowania mogą otrzymać refundacje w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych w projekcie.

Konkurs prowadzony jest w trybie otwartym, co oznacza, że zamknięcie naboru wniosków nastąpi w momencie wyczerpania się limitu środków określonego na poziomie 150 % kwoty przeznaczonej na konkurs lub do zamknięcia konkursu przez MJWPU.

Przeczytaj również: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Kto może otrzymać dotację?

Szansę ubiegania się o unijną dotację mają przedsiębiorcy, którzy posiadają siedzibę (są zarejestrowani) na terenie województwa mazowieckiego. W ramach konkursu każdy wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie. Złożenie dwóch lub większej liczby aplikacji skutkuje odrzuceniem wszystkich złożonych wniosków.

Na co można otrzymać dotację?

Konkurs organizowany jest w ramach działania 1.7 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego, w ramach którego przewiduje się szeroko pojętą promocję gospodarczą. W przypadku trwającego naboru wniosków dofinansowanie udzielanie jest na dwa typy projektów:

  • uczestnictwo w targach, imprezach targowo-wystawienniczych w charakterze wystawcy, które muszą być zakończone misjami gospodarczymi,
  • udział w misjach gospodarczych mających na celu wyszukiwanie i dobór partnerów na rynkach docelowych.

Refundacji będą podlegać wydatki poniesione na wynajem pomieszczeń i powierzchni wystawienniczej i sprzętu jak również związane z zaprojektowaniem i zabudową stoiska wystawowego czy ekspozycji.

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

W jakiej wysokości można otrzymać dotację?

Maksymalny udział środków unijnych w projekcie nie może przekroczyć 50% kosztów kwaliifkowalnych. Oznacza to, że pozostała kwotę beneficjent jest zobowiązany pokryć ze środków własnych. Minimalna wartość dofinansowania udzielana na realizację projektu to 30 tys. złotych, przy czym nie może być większe niż 150 tys. złotych.

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w konkursie powinni w pierwszej kolejności zapoznać się z regulaminem naboru wniosków o dofinansowanie, a następnie pobrać i wypełnić formularz wniosku, który jest dostępny na stronie internetowej: http://www.mazowia.eu

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Kutyma

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »