REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czym się charakteryzuje niepełny wynajem

Grzegorz Czarnecki
Dyrektor Ds. Sprzedaży Korporacyjnej Masterlease Polska
Masterlease
Czym się charakteryzuje niepełny wynajem
Czym się charakteryzuje niepełny wynajem

REKLAMA

REKLAMA

Przez lata przyjęło się, że wynajem długoterminowy to usługa stworzona dla dużych korporacji, których floty samochodowe liczą dziesiątki czy setki aut. Tymczasem w ostatnim czasie w portfelu leasingodawców pojawiają się coraz częściej mniejsze floty, które finansowane są dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Małe i średnie firmy decydując się na outsourcing finansowania i obsługi firmowych flot, wybierają usługi niepełnego wynajmu, czyli leasing operacyjny z ograniczoną liczbą usług dodatkowych. W praktyce dla klienta oznacza to połączenie tradycyjnej umowy leasingu z bieżącą obsługą auta przez serwis.

REKLAMA

Takie decyzje zakupowe są podyktowane zarówno wielkością floty klienta z sektora MSP, jak i specyfiką branży, w której działa czy po prostu zadaniami, jakie mają pełnić samochody firmowe w bieżącej działalności klienta.

REKLAMA

Dla wielu firm z sektora MSP możliwość precyzyjnego prognozowania kosztów ma znaczenie wcale nie mniejsze, niż dla korporacji. Dodatkowo – jeśli firma rozważa leasing aut użytkowych (dla handlowców, serwisantów, dostawców towarów), których nie zamierza po umowie leasingu wykupić – raty obejmujące pełną obsługę serwisową będą często odczuwalnie niższe, niż w zwykłym leasingu, a po zakończeniu kontraktu klient po prostu zdaje samochód i zawiera nową umowę wynajmu.

Wynajem niepełny, czy full service leasing samochodów firmowych w wyspecjalizowanej w tym obszarze firmie umożliwia klientowi obniżenie kosztów eksploatacji pojazdów oraz ich pełną kontrolę przy wliczaniu opłat za wynajem w koszty uzyskiwania przychodów.

Firma zyskuje też większą stabilizację polityki kosztowej, ponieważ opłaty ujęte w miesięcznych ratach obejmują nie tylko koszt finansowania samochodu, ale też opiekę serwisową w wybranym przez klienta zakresie: naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, serwis opon zimowych i letnich, samochody zastępcze na czas awarii lub naprawy powypadkowej pojazdu objętego umową, opiekę nad likwidacją szkód komunikacyjnych oraz dostęp do kart paliwowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Czym jest wynajem średnioterminowy

Mali i średni przedsiębiorcy z wachlarza usług dodatkowych wybierają najczęściej pełną koordynację likwidacji szkód i serwis mechaniczny dla określonego dla samochodu przebiegu, rzadziej natomiast serwis opon zimowych/letnich oraz samochód zastępczy.

Ze względu na wielkość floty klienci z sektora MŚP nie zamawiają raczej specjalnych raportów menedżerskich oraz dużo rzadziej korzystają z kart paliwowych.

Polecamy: Kim jest fleet manager

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA