REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Bankowość i finanse, Zarządzanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rodzina na Swoim w Warszawie – będzie trudniej

Znamy już nowe limity cen nieruchomości kwalifikujących się do programu Rodzina na Swoim dla województwa mazowieckiego. Od poniedziałku w stolicy zaczną obowiązywać limity obniżone o prawie 2 proc., zaś w pozostałej części województwa aż o 4,7 proc.

Drożeją usługi bankowe

Banki szukają oszczędności, a to oznacza, że najbliższe miesiące będą dla ich klientów okresem wielu podwyżek. Wzrosną m.in. prowizje za używanie kart debetowych i prowadzenie rachunków osobistych, zaś warunki niektórych programów premiowych ulegną pogorszeniu.

Wpływ ustawy deweloperskiej na proces kredytowania rynku pierwotnego

Intencją ustawy deweloperskiej było zabezpieczenie praw potencjalnego nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Jednak moment wejścia jej w życie w maju tego roku, zaowocował licznymi obawami, czy nie skomplikuje to procesu sprzedaży nowych mieszkań lub nie utrudni otrzymania kredytu na jego zakup.

Rynek kredytowy - informacje i trendy

Rynek kredytowy jest w odwrocie - tak wynika ze świeżo opublikowanego raportu AMRON-SARFiN podsumowującego drugi kwartał bieżącego roku. Po raz pierwszy od kilkunastu lat, wartość nowoudzielonych kredytów była mniejsza w porównaniu do I kwartału roku.

REKLAMA

Cykl operacyjny

Cykl operacyjny jest nie do przecenienia jako miara oceny pracy zarządów, wykorzystywana przez rady nadzorcze albo wspólników/inwestorów. Jest jednym ze składników oceny sprawności pracy.

Abonament medyczny kupisz w banku

Kupując indywidualnie abonament medyczny trzeba zapłacić od 28 do 299 zł miesięcznie - jeśli wykupi się go za pośrednictwem banku. Tak wynika z analizy Idea Expert. Cena zależy m.in. od zakresu badań diagnostycznych oraz dostępu do lekarzy–specjalistów. Banki wycofują się jednak z oferowania pakietów i mocno ograniczają dostęp do nich klientom-seniorom.

Jak mam się zachować podczas rozmowy rekrutacyjnej?

Rekrutacja dla wielu z nas jest jednym z bardziej stresujących momentów w życiu. Poznaj najważniejsze elementy, na które rekruterzy zwracają szczególną uwagę w trakcie spotkań.

Energooszczędne mieszkania - zbyt drogie

Kupujący mieszkanie chcą obniżać koszty eksploatacji nieruchomości, ale jednocześnie nie mają zamiaru inwestować w energooszczędność - wynika z badania Home Broker. Sytuację mogą zmienić dopłaty do energooszczędnego budownictwa.

REKLAMA

Co piąte mieszkanie kupuje student

Wśród ogólnej liczby kupujących mieszkania w sierpniu, aż 20 proc. stanowili studenci. Zbliżające się rozpoczęcie roku akademickiego

„Rodzina na Swoim” na ostatniej prostej

Rodzina na Swoim, czyli jeden z lepszych rządowych projektów dobiega końca. Rok wcześniej niż pierwotnie zakładano. Mało tego, w sierpniu 2011 roku weszły w życie nowe przepisy, które znacząco ograniczyły możliwości beneficjentów i wywołały śmierć kliniczną popularnej RnS jeszcze przed upływem terminu. Jak pokazują liczby, jest czego żałować.

Jaki kredyt dla firmy wybrać?

Kredyty dla firm. Zastanawiasz się w jaki sposób sfinansować działalność gospodarczą? Dowiedz się jaki kredyt będzie najkorzystniejszy dla Twojej firmy.

Parabank - co to takiego?

Parabanki obiecują korzystne oprocentowanie i gwarancję wypłaty powierzonych środków. Obietnica wysokiego zysku bez pokrycia? Dowiedz się czym są parabanki i jak funkcjonują.

Konta oszczędnościowe dla mikroprzedsiębiorców – na co warto zwrócić uwagę

Banki kuszą mikroprzedsiębiorców coraz korzystniejszym oprocentowaniem kont oszczędnościowych – z ankiety przeprowadzonej przez Tax Care wynika, że najlepsza stawka sięga 5,8 % w skali roku. Jednak opłaty związane z wypłatą pieniędzy z niektórych kont oszczędnościowych mogą przewyższyć profity płynące z ich preferencyjnego oprocentowania.

E-learning – trend czy konieczność?

Z globalnymi trendami branży szkoleniowej dzieje się to samo co z nowościami światowego kina: docierają do nas z opóźnieniem. Ich nadejście jest jednak nieuniknione, dlatego warto przyjrzeć się zmieniającym się tendencjom międzynarodowej branży szkoleniowej, aby wiedzieć, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Niniejszy tekst dotyczy fenomenu e-learningu oraz możliwości i ograniczeń, jakie za sobą niesie.

Jak zostać coachem?

Naprawdę wysokie stawki za godzinę pracy, komfort wynikający z nienormowanego czasu pracy i możliwości spotkań z klientem w najróżniejszych miejscach - to tylko nieliczne spośród niewątpliwych zalet coraz popularniejszego w Polsce zjawiska coachingu. O czym należy pamiętać, przygotowując się do zawodu coacha? I czy w ogóle trzeba się przygotowywać?

Szef w spódnicy

Niezaprzeczalnie monopol na kierownicze stanowiska należy do mężczyzn. Statystyki są pod tym względem bezlitosne: tylko 38 proc. kierowników to kobiety. Jednocześnie większość z nas uważa, że nie ma wyraźnej zależności pomiędzy płcią a standardem wykonywanej pracy. Skąd zatem tak niski odsetek kobiet, które realizują się jako szefowe?

Zgrany zespół to podstawa

Zostać przedsiębiorcą w kapitalistycznym świecie - to banalnie proste, wystarczy zarejestrować firmę, mieć produkt i grupę docelową. Schody zaczynają się później, gdy musimy utrzymać dobrą pozycję na rynku. Do tego celu potrzebujemy czegoś więcej oprócz dobrego pomysłu, a mianowicie zgranego zespołu, który pomoże nam osiągnąć cel.

Kredyt konsumpcyjny wraca do łask

Banki zachęcają do zaciągania kredytów konsumpcyjnych. Pożyczyć można na wszystko: remont mieszkania, wakacje czy sprzęt. Rosnąca popularność parabanków zmusza banki do wzmożonej aktywności w tej dziedzinie.

Inflacja - lipiec 2012

Inflacja w lipcu 2012 roku wyniosła 4 proc. w ujęciu rocznym. W stosunku do czerwca spadły ceny dóbr i usług.

Oprocentowanie lokat w SKOK-ach - na razie nadal wyższe niż w bankach

Aktualnie oprocentowanie lokat w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych zwykle przekracza 6% w skali roku. Mało który bank tyle płaci. Czy po objęciu SKOK-ów nadzorem wciąż będą one zauważalnie wygrywać z bankami?

Ciasne biuro zmniejsza kreatywność

Prawie 80% innowacji powstaje podczas pracy w grupie lub dzięki indywidualnej komunikacji pracowników i niesformalizowanym rozmowom w biurowej kuchni, restauracji czy punkcie ksero. Jednak 40% pracowników przez większość czasu jaki spędzają w biurze wciąż pracuje jedynie przy swoim biurku. Firmy, które chcą być innowacyjne i kreatywne, powinny zadbać o odpowiednią przestrzeń do pracy.

Rynek kredytowy - informacje i trendy - lipiec 2012

Rekordowe upały w dzień, burze z gradobiciem w nocy – tak przywitało nas lato. Podobna rzecz się ma na rynku bankowym – zarówno polskim, europejskim, jak i ogólnoświatowym.

Ranking kredytów hipotecznych w PLN – lipiec 2012

Pomimo, że za oknami lato w pełni, przed nowymi kredytobiorcami zbierają się powoli ciemne chmury. Z tygodnia na tydzień kolejne banki podwyższają marże kredytów hipotecznych w PLN. Mało tego, coraz mniej liczna jest grupa ofert niezawierających prowizji od udzielenia kredytu, co do tej pory było raczej powszechne.

Bankowe i gospodarcze rejestry dłużników – jak uzyskać raport kredytowy?

Na polskim rynku istnieje kilka rejestrów, które pomagają bankom oraz podmiotom gospodarczym określenie wiarygodności i sumienności finansowej klientów.

Zarządzanie absencją pracowniczą – mission possible?

Jak pokazują badania Engineering Employer’s Federation i Westfield Health, pracownicy coraz rzadziej biorą sobie wolne z powodów zdrowotnych. W zeszłym roku rekordowa liczba Brytyjczyków - aż 45% - nie wzięła ani jednego dnia wolnego od pracy.

Zmiany – nieodłączny element działania firmy

Rzeczywistość społeczno-gospodarcza krajów rozwiniętych zaczyna przypominać szwedzki stół z coraz to nowymi zagrożeniami i oczekiwaniami konsumentów. Firmy, które chcą zachować swoją pozycję, muszą stale wdrażać politykę wewnętrznych i zewnętrznych zmian, które sprostają współczesnym wymaganiom ekonomicznym.

Więcej, szybciej, lepiej

„Wszystko wymaga czasu. Jest to jedyny prawdziwie uniwersalny warunek. Każda praca odbywa się w określonym czasie i pochłania czas. Jednakże większość ludzi bierze za pewnik to wyjątkowe, niewymienne i niezbędne bogactwo. I być może nic innego nie powinno wyróżniać skutecznego menedżera tak jak jego troska o czas”.

E-firing – obawa przed konfrontacją z pracownikiem czy zwykła wygoda?

W dobie Internetu coraz więcej działań zostaje uznanych za dopuszczalne, mimo że jeszcze kilka lat temu nie miały racji bytu. Niegdyś, formą obowiązkową było składanie podania do gabinetu profesora w celu uzyskania pożądanej informacji bądź zgody na zajmujący nas temat.

Wyniki funduszy sektorowych - II kwartał 2012

Pomimo, iż rynek jako całość zamknął drugi kwartał w słabej kondycji, były sektory, które gwarantowały bezpieczeństwo oraz ponad przeciętne zyski. Prezentujemy wyniki funduszy sektorowych na II kwartał 2012 r.

Wyniki globalnych funduszy ETF - drugi kwartał 2012

Połowa 2012 już za nami, właśnie skończył się drugi kwartał 2012. Zobaczmy jak przedstawiają się wyniki poszczególnych funduszy ETF za ten okres.

Budżet domowy zaplanuje Ci bank

Coraz więcej banków oferuje w ramach systemów bankowości internetowej narzędzia do planowania domowego budżetu. Zliczanie ponoszonych wydatków, wsparcie w planowaniu domowego budżetu i pomoc dla oszczędzających – to najważniejsze funkcje tych narzędzi do zarządzania finansami osobistymi.

Odczytywanie reklam banków

Reklama jako środek informacji, przyciąga uwagę klienta i informuje go niemal o wszystkim w bardzo szybki i prosty sposób. Czy opłaca się „czytać” reklamy banków?

Edukacja kadry kierowniczej

Dziś klasyczny model edukacji menedżerów odchodzi do lamusa. Mimo wielu zalet, nie jest on w stanie sprostać wyzwaniom współczesnego rynku. Przyszedł czas na zupełnie nowe trendy w edukacji i rozwoju menedżerów, które mają odpowiedzieć na obecne problemy gospodarcze.

Upadłość konsumencka - vademecum

Upadłość konsumencka. Dowiedz się czym jest upadłość konsumencka oraz w jaki sposób przebiega procedura jej ustanowienia.

Zdolność kredytowa - jak ją poprawić?

Bank nie przyznał ci kredytu? Dowiedz się jak poprawić swoją zdolność kredytową.

Problemy pracodawcy: trudności w znalezieniu wartościowego pracownika

Mimo że bezrobocie w naszym kraju wciąż rośnie, to i tak zatrważająco wiele firm napotyka na wiele trudności w znalezieniu wartościowego pracownika na konkretne stanowisko pracy. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, co może być przyczyną tego stanu rzeczy?

Jak oceniać pracowników?

Ostatnie lata przyniosły znaczny wzrost popularności systemu ocen pracowniczych, powszechnie nazywanego systemem ocen okresowych (SOP). Jednak jak pokazuje praktyka, jest on wciąż narzędziem nie do końca zrozumianym i odpowiednio używanym. Co zrobić, aby system ten działał poprawnie, przynosząc korzyści zarówno pracodawcom, jak i pracownikom, a docelowo całej firmie?

Czym jest facylitacja?

Jak często spotykasz się z napięciem, wynikającym z obecności innych osób i możliwości oceny Twoich działań przez nich? Czy zdarza Ci się, że wpływa to na jakość wykonywanych przez Ciebie zadań? Wzajemny wpływ osób na siebie to nic innego jak facylitacja.

Kobieta zarządzająca

Piękna, ale samotna. Zadbana i elegancka, ale zimna i nieprzystępna. Wyzbyta uczuć, a kobiecość traktująca jak balast. Taki stereotyp kobiety menedżera jest utrwalony w zbiorowej świadomości dzięki mediom. Jaka jednak naprawdę jest kobieta menedżer?

Czym jest delegowanie uprawnień?

Dla wielu menedżerów delegowanie uprawnień uznawane jest za zło konieczne. Wiadomo, że jest dobre i skuteczne, więc minimalizuje się jego negatywne efekty, zaciska zęby i wykonuje zadanie. Następnie jak najszybciej wyrzuca się z pamięci i żyje w błogiej nieświadomości aż do następnego razu, który witany jest z niemalejącym dystansem. Jak to zło konieczne przekuć w efektywny proces decyzyjny podwyższający kompetencje menedżera?

Ubezpieczenie na wakacje, czyli jak spędzić urlop w spokoju

Złamana noga, kradzież bagażu, stłuczka samochodu lub zniszczone mienie w mieszkaniu, mogą skutecznie pozbawić urlopowego nastroju i zmienić wyjazd marzeń w katastrofę. Receptą na spokojny sen jest odpowiednie zaplanowanie wszystkiego poprzez kupno polisy.

Ustawa deweloperska 2012 - jak chroni kupującego?

Ustawa deweloperska 2012. Zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości? Sprawdź, jak chroni cię nowa ustawa deweloperska.

W poszukiwaniu mistrza - mentoring

Już w mitologii greckiej pojawia się pojęcie mentora, pierwotnie oznaczało ono imię przyjaciela Odyseusza. Mentor pod nieobecność króla Itaki miał dbać o wykształcenie i wychowanie jego syna - Telemacha. Imię Mentor z czasem stało się synonimem życzliwego doradcy, opiekuna i nauczyciela, osoby godnej zaufania, będącej podobnie jak mistrz - wzorcem do naśladowania. Na tym rozumieniu pojęcia mentor opiera się definicja współczesnego mentoringu.

Praca w 30 sekund – Business Speed Dating w Metropolii

Życie w wielkiej Metropolii wypełnia niekończąca się pogoń mieszkańców za modą, nowinkami technicznymi, a nawet uciekającym czasem, który w kulturze materialnej kapitalizmu nabrał wyjątkowego znaczenia. W ekonomii i szeroko pojętych stosunkach handlowych najlepiej widać, jak ważna jest każda minuta przy podejmowaniu szybkich i trafnych decyzji.

Po co dbać o porządek w biurze, skoro jest sprzątaczka?

Wszyscy chcemy mieć porządek w miejscu pracy. Ponad 93% pracowników deklaruje, że ceni sobie świeże i pachnące rano biuro. Z drugiej strony 58% ankietowanych przyznaje, że wychodząc z pracy zostawia za sobą bałagan, którym ma zając się sprzątaczka. 48% mówi otwarcie, że na jego biurku panuje bałagan. Po sobie sprząta jedynie 13% pracowników, a 73% nie wyobraża sobie sytuacji, w której musi chwycić za szmatę i samemu zadbać o czystość wokół biurka. 72% twierdzi, że od tego w firmie jest sprzątaczka. Tak wynika z sondy przeprowadzonej przez Zakłady Usługowe EZT S.A. wśród pracowników polskich firm.

PKO reaktywuje SKO

SKO, czyli Szkolne Kasy Oszczędnościowe. Sprawdzona forma oszczędzania czy przeżytek? Dowiedz się co na ich temat sądząc eksperci.

Srebrne karty kredytowe - ranking

Srebrne karty kredytowe weszły na stałe do oferty większości banków. Porównaliśmy oprocentowanie, maksymalny limit kredytowy, okres bezodsetkowy i wysokość opłaty rocznej za ich używanie.

Kredyty cross-sell

Kredyty cross-sell. Czy opłaca się korzystać z innych usług banków, aby dostać korzystniejszy kredyt? Dowiedz się na czym polega tajemnica kredytów cross-sell.

Ranking lokat terminowych – czerwiec 2012

Ranking lokat terminowych 2012. Dowiedz się, które banki oferują najlepszą ofertę dla osób zainteresowanych lokatami terminowymi.

Tonie światowa ekonomia

Po ostatniej ponad 10 procentowej korekcie na giełdach było tylko kwestią czasu, kiedy czołowe magazyny zaczną publikować okładki w duchu niedźwiedziej bessy. Ostatnia korekta nie jest wyjątkiem.

REKLAMA