reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Wyniki globalnych funduszy ETF - drugi kwartał 2012

Wyniki globalnych funduszy ETF - drugi kwartał 2012

Połowa 2012 już za nami, właśnie skończył się drugi kwartał 2012. Zobaczmy jak przedstawiają się wyniki poszczególnych funduszy ETF za ten okres.

Większość indeksów giełdowych zamknęła kwartał po kreską. Dow Jones Industrial Average DIJA, -2,51 proc., S & P 500 – 3,29 proc. W drugim kwartale inwestorzy byli bardziej skłonni do inwestycji o wyższej stopie bezpieczeństwa, dlatego też obserwujemy wzrost na rynku obligacji. Przykładowo fundusz Vanguard Total Bond Market ETF BND przyniósł zysk + 1,32 proc.

W dalszym ciągu wzrasta popularność funduszy ETF, aktualnie jest notowanych ponad 1400 funduszy ETF. W naszym zestawieniu pominęliśmy fundusze lewarowane oraz fundusze odwrócone. Dane pobrane do naszego porównania pochodzą z przedziału czasowego od 31/12/2011 do 30/06/2012. Zapraszamy do poznania zwycięzców oraz przegranych drugiego kwartału 2012.

Polecamy: Tonie światowa ekonomia

WYNIKI GLOBALNYCH FUNDUSZY ETF, drugi kwartał 2012

źródło: www.dorseywright.com

źródło: www.dorseywright.com

Patrząc na 10 najlepszych i 10 najgorszych funduszy ETF drugiego kwartału parę rzeczy nasuwa się na uwagę. Po pierwsze, odwrotnie do pierwszego kwartału, najlepszymi funduszami okazały się fundusze o małym ryzyku oraz niskiej zmienności lub też fundusze dywidendowe.

Funduszem, który wygenerował największe zyski w drugim kwartale, jest fundusz E-Tracs Fisher-Gartman Risk Off ETN /OFF/. Dał zysk na poziomie 12,08 proc. za ostatnie trzy miesiące. OFF był najgorszym funduszem w pierwszym kwartale tego roku!

Na drugim miejscu znajduje się QuantShares US Market Neutrals Anti-Beta ETF /BTAL/, z zyskiem w wysokości 10,93 proc. Wszystkie fundusze z pierwsze dziesiątki, zdołały pokonać indeks S&P 500 /SPX/, który to znajduje się w negatywnym terytoriach dla drugiego kwartału.

Polecamy: Ranking globalnych funduszy ETF

Licząc zyski roczne, zwycięzcami są tu fundusze oparte o indeks NASDAQ, w szczególności PowerShares Trust /QQQ/. Jest to najlepszy fundusz licząc zyski roczne z wynikiem + 14,92 proc. Kolejnym najlepszym funduszem, licząc rocznie, jest Guggenheim Spin-Off ETF /CSD/ z rocznym zyskiem + 13,15 proc.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

LexOmni.pl

usługi prawne on line

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama