| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Komentarze rynkowe > Tonie światowa ekonomia

Tonie światowa ekonomia

Po ostatniej ponad 10 procentowej korekcie na giełdach było tylko kwestią czasu, kiedy czołowe magazyny zaczną publikować okładki w duchu niedźwiedziej bessy. Ostatnia korekta nie jest wyjątkiem.

Ci, którzy nas już znają od jakiegoś czasu, wiedzą, iż zazwyczaj używamy okładki magazynów jako wskaźniki rynkowe, z tym, że interpretujemy je dokładnie na odwrót. Koniec końców magazyny nie należą do branży inwestycyjnej, raczej wydawniczej.

Zazwyczaj okładka mówiąca o hossie daje nam podpowiedź, iż być może to już koniec wzrostów, natomiast okładka mówiąca o bessie - przeciwnie, że być może najgorsze jest już za nami.  Oczywiście takie podpowiedzi nie sprawdzają się w 100 %, lecz nie możemy się oprzeć skomentowaniu także najnowszej okładki The Economist.

Polecamy: Porównanie strategii inwestycyjnych w długim terminie

Jak mogą Państwo zobaczyć na zdjęciu poniżej widzimy tonący statek z napisem "The World Economy - Światowa Ekonomia". Ze statku widzimy, iż ktoś mówi: "Please can we start the engines now, Mrs. Merkel? - Prosimy czy możemy włączyć silniki, Pani Merkel?". Obrazek ma zdecydowanie wymowę bessy.

Tymczasem my, zaczynamy widzieć pierwsze oznaki ożywienia na rynku w krótkoterminowym wskaźniku NYSEHOLO. W 10 tygodniowym TWNYSE oraz 30 tygodniowym 30NYSE pierwsze oznaki uformowania potencjalnego dna.

Prosimy pamiętać, iż nie ma pewności, czy mamy obecnie do czynienia z uformowanym już dnem, ale zwracamy uwagę na okładkę, jako paliwo do głębszych przemyśleń.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »