Ranking globalnych funduszy ETF
REKLAMA
REKLAMA
Ranking globalnych funduszy ETF
REKLAMA
Fundusze ETF są instrumentem hybrydowym stanowiącym połączenie tradycyjnych funduszy oraz akcji. Pojedyncza jednostka funduszu reprezentuje portfel papierów wartościowych, tak jak fundusz. Różnica polega na tym, że fundusz ETF w każdej chwili można kupić lub sprzedać na giełdzie. Na polskim parkiecie fundusze ETF dopiero raczkują, natomiast na świecie jest to od lat szeroko stosowany instrument inwestycyjny.
Źródło: www.dorseywright.com
Ranking globalnych funduszy ETF pokazuje, które spośród funduszy są w danym momencie najsilniejsze, a które najsłabsze. Każdy z funduszy oznaczyliśmy kolorem opisującym dany region świata, dzięki czemu łatwiej zorientować się, które części świata są obecnie najsilniejsze, a które najsłabsze. Regiony to odpowiednio: USA/Kanada, Azja/Pacyfik, Europa, Ameryka Łacińska, Środkowy Wschód/Afryka.
Polecamy: Porównanie strategii inwestycyjnych w długim terminie
REKLAMA
Lewa górna część tabeli prezentuje najsilniejsze fundusze, prawa dolna część najsłabsze. Patrząc na zestawienie możemy zauważyć, iż na samej górze znajdują się fundusze Ameryki Łacińskiej oraz Stanów Zjednoczonych, natomiast fundusze Azji oraz Pacyfiku znajdują się w pierwszej ćwiartce światowego zestawienia.
Widać wyraźnie, że fundusze europejskie znajdują się w ostatniej ćwiartce, głównie w jej dolnej części. Wyjątki to: EWL (Szwajcaria), EWD (Szwecja), oraz EWU (Anglia), które znajdują się w pierwszej połowie zestawienia. Osiem europejskich funduszy znajduje się na samym dole rankingu.
Wkraczając w drugą połowę roku mamy jasno nakreśloną sytuację dotyczącą rozkładu sił na świecie. Ameryka Łacińska (z wyłączeniem Brazylii) oraz Stany Zjednoczone utrzymują pozycję lidera w aspekcie rynku giełdowego. Europa jest regionem, którego w dalszym powinniśmy unikać.
Polecamy: Tonie światowa ekonomia
Szczegółowe informacje dotyczące prezentowanego zestawienia.
Dla czytelników chcących bardziej zagłębić się w nasze analizy, podajemy więcej szczegółów dotyczących „World ETF Matrix”. Jest to zestawienie pod względem siły relatywnej. Odczyt siły relatywnej uzyskujemy poprzez dzielenie zmiany cen jednego funduszu względem zmian cen drugiego. W ten sposób porównujemy każdy ETF z każdym. Kolumna „Buys” wskazuje ile razy dany fundusz wygenerował sygnał kupna względem drugiego funduszu. Kolejna kolumna mówi ile razy dany fundusz jest we wzrostowej kolumnie X względem drugiego funduszu. Kolumna „Tot Combo” to suma dwóch poprzednich kolumn, natomiast kolumna „Tech Score” jest liczbą punktów przyznanych pod względem analizy technicznej.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.