REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ranking globalnych funduszy ETF

Giełda. Fot. Fotolia
Giełda. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Prezentujemy ranking funduszy ETF z całego świata „World ETF Matrix”.

Ranking globalnych funduszy ETF

REKLAMA

Fundusze ETF są instrumentem hybrydowym stanowiącym połączenie tradycyjnych funduszy oraz akcji. Pojedyncza jednostka funduszu reprezentuje portfel papierów wartościowych, tak jak fundusz. Różnica polega na tym, że fundusz ETF w każdej chwili można kupić lub sprzedać na giełdzie. Na polskim parkiecie fundusze ETF dopiero raczkują, natomiast na świecie jest to od lat szeroko stosowany instrument inwestycyjny.

TABELA ETF

Źródło: www.dorseywright.com

Ranking globalnych funduszy ETF pokazuje, które spośród funduszy są w danym momencie najsilniejsze, a które najsłabsze. Każdy z funduszy oznaczyliśmy kolorem opisującym dany region świata, dzięki czemu łatwiej zorientować się, które części świata są obecnie najsilniejsze, a które najsłabsze. Regiony to odpowiednio: USA/Kanada, Azja/Pacyfik, Europa, Ameryka Łacińska, Środkowy Wschód/Afryka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Porównanie strategii inwestycyjnych w długim terminie

REKLAMA

Lewa górna część tabeli prezentuje najsilniejsze fundusze, prawa dolna część najsłabsze. Patrząc na zestawienie możemy zauważyć, iż na samej górze znajdują się fundusze Ameryki Łacińskiej oraz Stanów Zjednoczonych, natomiast fundusze Azji oraz Pacyfiku znajdują się w pierwszej ćwiartce światowego zestawienia.

Widać wyraźnie, że fundusze europejskie znajdują się w ostatniej ćwiartce, głównie w jej dolnej części. Wyjątki to: EWL (Szwajcaria), EWD (Szwecja), oraz EWU (Anglia), które znajdują się w pierwszej połowie zestawienia. Osiem europejskich funduszy znajduje się na samym dole rankingu.

Wkraczając w drugą połowę roku mamy jasno nakreśloną sytuację dotyczącą rozkładu sił na świecie. Ameryka Łacińska (z wyłączeniem Brazylii) oraz Stany Zjednoczone utrzymują pozycję lidera w aspekcie rynku giełdowego. Europa jest regionem, którego w dalszym powinniśmy unikać.

Polecamy: Tonie światowa ekonomia

Szczegółowe informacje dotyczące prezentowanego zestawienia.

Dla czytelników chcących bardziej zagłębić się w nasze analizy, podajemy więcej szczegółów dotyczących „World ETF Matrix”. Jest to zestawienie pod względem siły relatywnej. Odczyt siły relatywnej uzyskujemy poprzez dzielenie zmiany cen jednego funduszu względem zmian cen drugiego. W ten sposób porównujemy każdy ETF z każdym. Kolumna „Buys” wskazuje ile razy dany fundusz wygenerował sygnał kupna względem drugiego funduszu. Kolejna kolumna mówi ile razy dany fundusz jest we wzrostowej kolumnie X względem drugiego funduszu. Kolumna „Tot Combo” to suma dwóch poprzednich kolumn, natomiast kolumna „Tech Score” jest liczbą punktów przyznanych pod względem analizy technicznej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

REKLAMA

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

REKLAMA