REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyniki z USA - spływają dane ze Stanów

Inwestycje
Inwestycje
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wtorek upływa pod znakiem niepokojących danych z amerykańskiego rynku pracy. Będzie odreagowanie?

We wtorek przed południem rynki finansowe wciąż pozostawały pod wpływem rozczarowującego raportu z amerykańskiego rynku pracy, który wykazał wyraźnie mniejszy od spodziewanego przyrost liczby nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w marcu. Dane zostały opublikowane jeszcze w piątek, ale wtedy nie było szans na pełną reakcję na nie, nawet na amerykańskim parkiecie.

REKLAMA

Reakcję widzieliśmy wczoraj - przy dość niskich obrotach amerykański parkiet stracił nieco ponad 1%. Podtrzymuje to niekorzystny klimat na europejskich parkietach. Wydaje się jednocześnie, że korekta z ostatnich dni na parkietach Starego Kontynentu była na tyle silna, że pojawia się szansa na jej odreagowanie. Jeśli do tego nie dojdzie, otrzymamy sygnał znacznej słabości rynków, który wskazywać będzie na trwalsze pogorszenie koniunktury na rynkach ryzykownych aktywów.

Polecamy: Inwestycja w nieruchomość w czasach kryzysu

REKLAMA

Diagnoza dotycząca dotarcia do punktu zwrotnego rynków ryzykownych aktywów jest tym bardziej zasadna, że dziś po zakończeniu sesji w USA wraz z publikacją osiągnięć finansowych przez koncern Alcoa, rozpocznie się sezon podawania wyników za I kwartał przez amerykańskie spółki. Pomijając branżę finansową spodziewany jest zarówno w I, jak i II kwartale tego roku, minimalny wzrost zysków w skali roku.

Zapowiada się więc najsłabszy okres od 2009 r. Inwestorzy są przy tym przyzwyczajeni, że rzeczywiste rezultaty są zazwyczaj lepsze od oczekiwanych. Tak było przez wiele ostatnich kwartałów, jak również średnio w przeszłości. Zatem w obecnych uwarunkowaniach rozczarowanie wynikami spółek w USA nasiliłoby zapewne negatywne nastroje na giełdach i innych rynkach ryzykownych aktywów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przez ostatnie kwartały inwestorzy przyzwyczaili się, że rzeczywiste wyniki spółek w USA są lepsze od prognoz Kolejne dane potwierdzają, że ceny mieszkań w Wielkiej Brytanii pozostaną w stagnacji przez kolejne miesiące.

Rynki nieruchomości

Najwyższy od 21 miesięcy odczyt przyniósł marcowy indeks RICS, obrazujący opinie na temat cen na brytyjskim rynku mieszkaniowym wśród agentów nieruchomościowych. Wskaźnik podniósł się o 3 pkt w porównaniu z lutym, do minus 10 pkt. To jednak wciąż oznacza, że więcej pośredników zauważa spadek cen niż ich wzrost.

Polecamy: Jaka strategia inwestycyjna sprawdza się na rynku Catalyst?

Przekaz z tego odczytu jest podobny, jak w przypadku innych miar cen mieszkań w Wielkiej Brytanii za marzec. Doszło do poprawy, którą można wiązać z wygasającym zwolnieniem podatkowym dla kupujących pierwsze mieszkanie. Perspektywy dotyczące cen pozostają przy tym bardzo niepewne. Dobrze obrazuje to spadek o 2 pkt, do minus 2 pkt, wskaźnika oczekiwań dotyczących cen w najbliższych 3 miesiącach. W przypadku oczekiwań w perspektywie 12 miesięcy doszło do spadku o 2 pkt, do 9 pkt. O 1 pkt, do 20 pkt obniżył się wskaźnik odnoszący się do oczekiwanej sprzedaży, a w przypadku zapytań od kupujących nastąpił wzrost z 3 do 9 pkt.

Zespół analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA