REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Szkolenia, Fundusze unijne

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Aby szkolenie było udane…

Metod na udane szkolenie jest wiele i to prowadzący ostatecznie decyduje jak zyskać przychylność słuchaczy. Jednak logika wypowiedzi i unikanie monotonii to żelazne zasady każdego udanego wystąpienia.

Odpowiednia atmosfera – czyli jaka?

Dorośli są co do zasady bardziej sceptyczni i krytyczni niż dzieci. Stworzenie odpowiedniej atmosfery podczas szkolenia pomoże stworzyć partnerską relację między prowadzącym a uczestnikami, a także zachęci ich do aktywnego udziału w zajęciach.

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć II

Po uzupełnieniu braków podczas oceny formalnej dokumentacja aplikacyjna jest przekazywana do dalszej oceny pod kątem spełnienia kryteriów merytorycznych. Wynik tej oceny może zadecydować o przyznaniu unijnego dofinansowania na realizację naszego projektu.

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć I

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej, wniosek wraz z załącznikami podlega ocenie pod kątem spełnienia wymaganych kryteriów. Od przebiegu oceny może zależeć decyzja o przyznaniu dotacji dla naszego projektu.

REKLAMA

Załączniki do wniosku na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim część I

W procesie aplikowania o środki unijne nie mniej ważnymi dokumentami jak wniosek o dofinansowanie są załączniki do wniosku. W zależności o wymogów programowych oraz Instytucji Organizującej Konkurs ich liczba oraz zakres może być różny.

Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część II

Zbliża się termin ogłoszenia konkursu do działania 1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Warto już teraz starannie się do niego przygotować, aby móc sięgnąć po unijną dotację!

Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część I

Już wkrótce przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem unijnej dotacji będą mogli powalczyć o jej przyznanie w ramach konkursu w województwie świętokrzyskim. Rusza, bowiem kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego (RPOWŚ).

Co kryje się za słowem e-learning?

W dobie coraz dynamiczniej rozwijającego się społeczeństwa i popularnego trendu dążącego do poprawy stanu naszej planety zmuszeni jesteśmy do poszukiwania nowych dróg kształcenia. Jedną z możliwości są rozwiązania, które proponuje nam e-learning.

REKLAMA

Jak skorzystać z kredytu technologicznego

Jak zwykle najbardziej aktywni i skuteczni w wykorzystywaniu unijnych funduszy okazali się przedsiębiorcy. Ale unijne pieniądze stają się coraz trudniej dostępne dla przedsiębiorców, głównie tych planujących realizować projekty typowo inwestycyjne.

Komunikacja międzyludzka – warsztaty w praktyce

W XXI wieku komunikacja międzyludzka wychodzi poza wszelkie ograniczenia, nie zatrzymuje się jedynie na poziomie werbalnym. Jednak czy postęp techniczny, dzięki któremu mamy coraz większe możliwości do podtrzymywania kontaktów uczy nas także umiejętności słuchania i empatii?

Szkolenia językowe - jak rozsądnie wykorzystać pieniądze?

Szkolenia a zwłaszcza szkolenia językowe finansowane przynajmniej częściowo z budżetu firmy są wypadkową dwóch sił: potrzeb i możliwości (zwłaszcza finansowych) firm. W idealnej sytuacji każdemu pracownikowi możemy zapewnić taki zakres i sposób szkoleń oraz pakietów motywacyjnych, jaki tylko sobie zamarzy.

Kredyt technologiczny, jako źródło dofinansowania firmy

Dla wielu firm znacznym ułatwieniem przy okazji konstruowania założeń inwestycyjnych, byłoby połączenie możliwości finansowania inwestycji z częściowym umorzeniem długu, czyli w istocie z częściowym dofinansowaniem działalności. Taka możliwość daje kredyt technologiczny, który połączony jest z tzw. premią technologiczną.

Coaching drogą do celu

Moc coachingu polega na skutecznym osiąganiu celów. Dział personalny wdrażając kulturę coachingową, powinien odnosić się do celów strategicznych firmy, powiązać kolejne etapy działań coachingowych z wypływającymi z nich celami działów, kadry zarządzającej, menedżerów liniowych.

Jak aplikować o środki na rozwój przedsiębiorczości w świętokrzyskim

Długo oczekiwany konkurs na unijne dotacje dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w województwie świętokrzyskim ruszy za kilka dni. Warto ten czas wykorzystać na poznanie zasad aplikowania o środki unijne i przygotowanie niezbędnej dokumentacji aplikacyjnej. Od jakości jej wykonania może bowiem zależeć przyznanie unijnych pieniędzy na rozwój naszej firmy.

Dlaczego warto badać potrzeby szkoleniowe?

Badanie potrzeb - pracowników i pracodawcy - jest kluczem do dobrania odpowiedniej tematyki i modelu szkolenia. Warto zatem zwrócić na to uwagę – tak, by przyniosło ono oczekiwane efekty.

Ustalanie zasad współpracy przy projekcie

Klarowne zasady współpracy zawsze ułatwiają relacje w kontaktach służbowych. To samo dotyczy kwestii projektów szkoleniowych. Kilka prostych ustaleń znacznie usprawnią pracę oraz pozwolą na wyciągnięcie odpowiednich konsekwencji w razie zaniedbania obowiązków jednej ze stron.

Cele i etapy tworzenia projektu szkoleniowego

Szkolenia, które zyskują coraz większą, mogą mieć wydźwięk typowo informacyjno – edukacyjny lub uczą tzw. umiejętności miękkich. Przyjrzyjmy się podstawowym celom, cechom oraz etapom tworzenia udanego projektu szkoleniowego.

Dlaczego warto inwestować w szkolenia pracowników?

Dzisiejszy rynek inwestycyjny, jak również rynek pracy wymaga od osób z poszczególnych branż ciągłego podnoszenia kwalifikacji i „bycia na bieżąco” z nowinkami.

Autoprezentacja w rozmowie kwalifikacyjnej

W procesie rekrutacji czynny udział biorą obydwie zainteresowane strony. Pracodawca, który chce poznać kompetencje kandydata i potencjalny pracownik, który musi odnaleźć się w nowej dla niego sytuacji. To od wypowiedzi i autoprezentacji zależy dalsza przyszłość zawodowa kandydata.

Właściwe kierowanie zespołem

Menadżer w swojej pracy powinien stosować twórcze i świadome kierowanie, które dotyczyłoby własnych zachowań oraz pracy kierowanego przez niego zespołu.

Od emocji do motywacji

Zastanawiam się czasem, co tak naprawdę jest zasadniczym impulsem do działania. Na pewno uczucia, emocje. Ale jak od emocji dojść do motywacji?

Potencjał firmy tkwi w jej zespole

Skuteczne zarządzanie zespołem przekłada się nie tylko na sprawne funkcjonowanie firmy, ale i na jakość towarów czy świadczonych usług oferowanych klientom firmy.

Procesy poznawcze w pracy menedżera

Poziomy logiczne dotyczą między innymi procesów poznawczych. Tymi właśnie chcę się tu zająć mając na myśli rozwijanie samoświadomości jako narzędzia pracy menedżera.

Podstawowe etapy budowania zespołu

Dobry szef, czy menedżer powinien znać możliwości i słabości swojego zespołu oraz metody na stworzenie zgranej grupy. Taka wiedza pozwala na lepsze koordynowanie pracownikami, a także na skuteczne porozumiewanie się z nimi podczas ich konfliktów.

Jak zadbać o najlepszych pracowników?

Rynek pracy ciągle się rozwija. Ten rozwój nie hamuje nawet kryzys, gdyż właśnie spowolnienie gospodarcze motywuje pracowników, którzy podnoszą swoje kwalifikacje. A to z kolei daje im większe szanse na znalezienie innej pracy. Więc warto jest się zastanowić, co można zrobić, aby nie stracić tych najlepszych.

Konkursy na dofinansowanie turystyki

Konkurs 1.1.D.1a w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, związany z dofinansowaniem przedsięwzięć turystycznych, cieszył się tak ogromną popularnością, iż ocena formalna wszystkich złożonych wniosków zajęła Instytucji Pośredniczącej prawie 4 miesiące. Z czego wynika aż tak duża popularność tego typu konkursów?

Dotacje unijne - dwie strony medalu

Proces przyznawania funduszy unijnych wciąż wzbudza wiele kontrowersji wśród polskich przedsiębiorców. Przyczyniają się do tego napięte relacje biznesmenów z PARP, a w całym szumie zapomina się o tym, że dotacje pozostają ciekawą formą wsparcia polskiego biznesu.

Jak pozyskać Anioła Biznesu?

W Polsce funkcjonuje wiele sieci Aniołów Biznesu, czy prywatnych inwestorów, którzy dążą do wsparcia wybranych pomysłów biznesowych w początkowej fazie ich działalności (tzw. start – up).

Jak mierzyć skuteczność coachingu?

Efekty coachingu możemy zbadać w dwóch wymiarach – indywidualnym oraz organizacyjnym. Oceniając skuteczność współpracy z coachem możemy wybrać jedną z trzech metod pozwalających na weryfikację efektów.

Czym jest coaching?

Coach pracuje z klientami w celu trwałej poprawy ich efektywności zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym poprzez ukierunkowane szkolenie. Zadaniem coacha jest praca nad tym, aby klient rozwinął swój potencjał tak, jak go sam zdefiniuje.

Jak wybrać dobre szkolenie?

Każdy, kto chce pozostać konkurencyjny na rynku pracy, znaleźć nowe zatrudnienie bądź zmienić obecne na lepsze, powinien pamiętać o ustawicznym kształceniu w wybranych przez siebie dziedzinach.

Fundusze unijne na wsparcie małych przedsiębiorstw w małopolskim

Tylko do 19 maja br. trwa nabór projektów na wsparcie inwestycyjne małych przedsiębiorstw w województwie małopolskim. Przedsiębiorcy zainteresowani otrzymaniem wsparcia powinni niezwłocznie przygotować wnioski o dofinansowanie i aplikować o środki unijne przed wskazanym terminem.

Środki odwoławcze dla projektów inwestycyjnych w małopolskim

Po złożeniu dokumentacji aplikacyjnej, jest ona poddawana szczegółowej ocenie pod kątem spełniania poszczególnych kryteriów programowych. Może się jednak zdarzyć, że wniosek zostanie odrzucony. Od tej decyzji przysługuje nam możliwość wniesienia protestu.

Jakie załączniki należy przedłożyć w ramach poddziałania 8 2.1 na Warmii i Mazurach

Aplikowanie o środki unijne w ramach poddziałania 8 2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego powoduje konieczność starannego przygotowania wniosku o dofinansowanie oraz załączników do wniosku.

Dążenie do optymalizacji projektu

Kosztorys projektu powinien być opracowany zgodnie ze wzorem przyjętym we wniosku o dofinansowanie projektu.

Najczęstsze błędy we wnioskach o dofinansowanie

Instytucje wdrażające zwracają uwagę na najczęściej popełniane przez wnioskodawców błędy. Dotyczą one treści wniosku oraz spraw formalnych.

Jak oceniany jest wniosek o dotację

Składany przez zainteresowanych wniosek o dotację podlega szczegółowej ocenie dokonywanej przez instytucje wdrażającą. Pozytywna ocena pozwala na podpisanie umowy na dofinansowanie projektu.

Kosztorys projektu a elastyczność i zmienność

Kosztorys projektu jest dokumentem, który pełni istotną rolę w przypadku ubiegania się o dotację. Musi on spełnić określone kryteria.

Budowanie kosztorysu projektu

Kosztorys projektu jest bardzo ważnym dokumentem, stanowi bowiem podstawowy dokument finansowy, na podstawie którego instytucja wdrażająca ocenia jakość projektu oraz w przypadku podpisania umowy monitoruje jego finansowy przebieg.

Aplikowanie o dofinansowanie projektu

Złożony wniosek mający doprowadzić do uzyskania dotacji podlega trzyetapowej ocenie. Instytucje rozpatrujące zwracają uwagę na często popełniane błędy.

Kosztorys a oczekiwania instytucji wdrażającej

Instytucje wdrażające cechują się posiadaniem określonych oczekiwań względem treści pozycji kosztorysu. Ekspert podpowiada jak przygotować kosztorys projektu.

Spójność wniosku o dofinansowanie

Spójność wniosku odgrywa bardzo ważną rolę w ocenie i jej zachowanie znacznie zwiększa szanse na wygranie konkursu.

Pomoc regionalna w ramach projektów o dofinansowania

Projekty o dofinansowanie mogą wiązać się z pomocą regionalną. Dotyczy to w szczegolności określonych obszarów.

Pomoc publiczna na szkolenia w ramach sektora MSP

Trybem pomocy publicznej często występującej w projektach realizowanych przez MSP jest pomoc na szkolenia.

Typy pomocy publicznej w ramach programów operacyjnych

Pomoc publiczna może być świadczona na zróżnicowane sposoby m.in. jako pomoc de mini mis oraz na usługi doradcze.

Intensywność pomocy publicznej

Wsparcie, o które wnioskuje przedsiębiorstwo, jest traktowane jako pomoc publiczna. Przybiera ona zróżnicowane formy.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie oznacza przełożenie dotychczasowych analiz z Metody Fiszek i kosztorysu projektu do formularza wniosku o dofinansowanie.

Budowanie struktury projektu

Zwieńczeniem prac przygotowawczych jest rozpoczęcie pracy nad konstrukcją projektu, który zamierza realizować beneficjent, a następnie przeniesienie informacji do formularza wniosku o dofinansowanie projektu.

Ogólne zasady przygotowania konstrukcji projektu

Zwieńczeniem prac przygotowawczych jest rozpoczęcie pracy nad konstrukcją projektu, który zamierza realizować beneficjent, a następnie przeniesienie informacji do formularza wniosku o dofinansowanie projektu.

Zasady budowania projektu Metodą Fiszek

Budowanie struktury projektu można rozpocząć, stosując Metodę Fiszek. Metoda ta opiera się na przygotowaniu dla każdego z działań fiszki według określonych zasad.

REKLAMA