REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Potencjał firmy tkwi w jej zespole

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Anna Marta Wilczkowska
Nowe Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu
Praca menedżera to ciągły, bezpośredni kontakt z ludźmi. To umiejętność odkrywania ich talentów, predyspozycji i możliwości. Warto więc może spotkać się z własnymi zasobami.
Praca menedżera to ciągły, bezpośredni kontakt z ludźmi. To umiejętność odkrywania ich talentów, predyspozycji i możliwości. Warto więc może spotkać się z własnymi zasobami.

REKLAMA

REKLAMA

Skuteczne zarządzanie zespołem przekłada się nie tylko na sprawne funkcjonowanie firmy, ale i na jakość towarów czy świadczonych usług oferowanych klientom firmy.

Cel ten osiągany jest poprzez efektywne i świadome zarządzanie wewnętrznymi wartościami organizacyjnymi. Odpowiednio ukształtowane postawy i wzorce postępowania pracowników sprzyjają realizacji podstawowych zamierzeń strategicznych przedsiębiorstwa oraz pomagają w budowaniu trwałego miejsca na rynku.
Spróbujmy przypatrzeć się roli menedżera.

REKLAMA

Menedżer, w swojej klasycznej formule działa inaczej niż lider. Menedżer to spokój, precyzja, optymalizacja działań. Kompetencje menedżera to: praca z celami, organizacja własnego sukcesu, planowanie, decydowanie, komunikowanie się, motywowanie, delegowanie, koordynowanie, kontrola. Im większa struktura, tym bardziej funkcje menedżerskie są ważne.

Kształcenie samoświadomości

Jestem głęboko przekonana o konieczności kształcenia samoświadomości człowieka. Funkcjonując w społeczeństwie widzę wyraźnie, że na ogół posługujemy się stereotypami myślenia. O sobie samych wiemy zaś głównie to, jacy chcielibyśmy być, aby pasować do wzorcowego obrazu siebie w danej roli. Niewielu znam ludzi, którzy dokładnie poznali swoje możliwości, potencjał - swój talent. 

Polecamy: Jak zadbać o najlepszych pracowników?

Praca menedżera to ciągły, bezpośredni kontakt z ludźmi. To umiejętność odkrywania ich talentów, predyspozycji i możliwości. Warto więc może spotkać się z własnymi zasobami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Wychodzę z założenia, że wszystko, co spotyka mnie w życiu buduje mnie jako człowieka. Wszystko jest dla mnie dobre, ponieważ zmusza mnie do refleksji, badania uczuć, emocji, stanów. Przez to poznaję siebie coraz głębiej i dzięki temu mogę świadomie tworzyć siebie jako CZŁOWIEKA - w pełnym tego słowa znaczeniu. Aby dojść do tego przekonania, odbyłam bardzo daleką drogę. Jestem dumna, że odważyłam się podjąć wyzwanie i wyruszyć w tę podróż.

Moim zdaniem tylko świadom siebie człowiek może zachowywać się w pełni twórczo wobec otoczenia. Dlatego szczególną wagę przykładałam do samopoznania, odkrywania swoich potencjałów.

Warto spróbować odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

Jak myślę o sobie, a jaki jestem?
Czy i w czym znajduję moją wartość jako człowieka?
Czy potrafię spotkać się z własnymi emocjami?
Jak radzę sobie z nimi?
Co z siebie mogę zaoferować światu, innym ludziom?
Za co inni ludzie mnie lubią, szanują i cenią...?
Czy potrafię zarządzać własnym czasem?
Które z moich talentów mogę wykorzystać w pracy?
Jakie są moje mocne i słabe strony?
Jak wykorzystać mocne strony mojej osoby i nie dać się pokonać słabościom ?

Asertywność i poczucie własnej wartości

Posiadanie zasadnego poczucia własnej wartości i prezentowanie postawy asertywnej owocuje. Dzięki temu niewątpliwie łatwiej jest radzić sobie w sytuacjach konfrontacyjnych, posługiwać się językiem opinii, a nie oceny. W rezultacie umniejsza się stres w pracy, który jest nieodłącznym „partnerem emocji". Warto poznać własny sposób reagowania na określone sytuacje, umieć rozpoznawać, nazywać i opanowywać emocje. 

Polecamy: Motywacja zespołu

REKLAMA

Z zachowań społecznych wyrażających postawę, życzenia, opinie i prawa danej osoby w sposób bezpośredni, stanowczy i uczciwy – płyną wielkie korzyści. Zarówno dla człowieka w roli menedżera, lidera, czy jakiejkolwiek innej, jak i dla człowieka osobiście.

Praca, jaką należy każdego dnia włożyć w samego siebie, jest pracą wymagającą konsekwencji, uporu i codziennego poświęcania jej uwagi. Myślę, że ta właśnie praca jest jednym z największych wyzwań współczesnego zarządzania.

W ostatecznym rozrachunku to człowiek jest liderem, menadżerem, sprzedawcą, politykiem czy nauczycielem. To, jaki jest to człowiek, silnie wpływa na styl i skuteczność pełnienia wszystkich ról w życiu. Przyjrzymy się temu, co pomaga osiągać lepsze wyniki w kierowaniu: inteligencja emocjonalna, kompetencje osobiste, samoświadomość, samoregulacja, motywacja, kompetencje społeczne, empatia, asertywność, umiejętności społeczne, poziomy logiczne. Tym wszystkim menedżer musi dysponować i umieć stosować z iście żonglerską wprawą. A przecież menedżer to człowiek…

Kreatywność to klucz do sukcesu

Wszystkie z powyższych kompetencji zazębiają się i warunkują wzajemnie. Często dopiero udział w szkoleniach czy warsztatach pomaga znajdować w sobie, budować i umacniać pożądane kompetencje menedżerskie. Ale i również ludzkie, dotyczące życia poza miejscem pracy…

Bardzo dużą wagę przykładam do warsztatów rozwoju kreatywności. Podczas nich, oprócz wiedzy o uruchamianiu, stymulowaniu procesów twórczych - pojawia się - niekiedy bardzo głęboka - praca nad indywidualnymi zasobami. Trudno przecenić wartość świadomego korzystania z własnego potencjału, zgodnie z naturalnymi predyspozycjami. Korzyści jakie można osiągnąć pracując nad rozwijaniem świadomości siebie wychodzą daleko poza obręb pracy zawodowej i dotykają istoty Człowieczeństwa.

A przecież niezależnie, czy jestem menedżerem, liderem grupy, koordynatorem, dyrektorem, nauczycielem czy pracownikiem fizycznym - przede wszystkim jestem Człowiekiem, a to zobowiązuje….

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
5 sprawdzonych metod pozyskiwania klientów B2B, które działają w 2025 roku

Pozyskiwanie klientów biznesowych w 2025 roku wymaga elastyczności, innowacyjności i umiejętnego łączenia tradycyjnych oraz nowoczesnych metod sprzedaży. Zmieniające się preferencje klientów, rozwój technologii i rosnące znaczenie relacji międzyludzkich sprawiają, że firmy muszą dostosować swoje strategie, aby skutecznie docierać do nowych odbiorców. Dobry prawnik zadba o zgodność strategii z przepisami prawa oraz zapewni ochronę interesów firmy. Oto pięć sprawdzonych metod, które pomogą w pozyskiwaniu klientów w obecnym roku.

Family Business Future Summit - podsumowanie po konferencji

Pod koniec kwietnia niniejszego roku, odbyła się druga edycja wydarzenia Family Business Future Summit, które dedykowane jest przedsiębiorczości rodzinnej. Stolica Warmii i Mazur przez dwa dni gościła firmy rodzinne z całej Polski, aby esencjonalnie, inspirująco i innowacyjne opowiadać i rozmawiać o sukcesach oraz wyzwaniach stojących przed pionierami polskiej przedsiębiorczości.

Fundacja rodzinna po dwóch latach – jak zmienia się myślenie o sukcesji?

Jeszcze kilka lat temu o sukcesji w firmach mówiło się niewiele. Przedsiębiorcy odsuwali tę kwestię na później, często z uwagi na brak gotowości, aby się z nią zmierzyć. Mówienie o śmierci właściciela, przekazaniu firmy i zabezpieczeniu rodziny wciąż należało do tematów „na później”.

Potencjał 33 GW z wiatraków na polskim morzu. To 57% zapotrzebowania kraju na energię. Co dalej z farmami wiatrowymi w 2026 i 2027 r.

Polski potencjał na wytwarzanie energii elektrycznej z wiatraków na morzu (offshore) wynosi 33 GW. To aż 57% rocznego zapotrzebowania kraju na energię. W 2026 i 2027 r. powstaną nowe farmy wiatrowe Baltic Power i Baltica 2. Jak zmieniają się przepisy? Co dalej?

REKLAMA

Jak zwiększyć rentowność biura rachunkowego bez dodatkowych wydatków?

Branża księgowa to jedna z dziedzin, w których wynagrodzenie za świadczone usługi często jest mocno niedoszacowane, mimo tego, że błędy w księgowości mogą skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami dla przedsiębiorców. W związku z tak doniosłą rolą biur rachunkowych powinny one dbać o poziom rentowności, który pozwoli właścicielom skupić się na podnoszeniu jakości świadczonych usług oraz większego spokoju, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na dobrostan właścicieli biur oraz ich pracowników.

Samozatrudnieni i małe firmy w odwrocie? wzrasta liczba likwidowanych i zawieszanych działalności gospodarczych, co się dzieje

Według znawców tematu, czynniki decydujące ostatnio o likwidacji takich firm nie różnią się od tych sprzed roku. Znaczenie mają m.in. koszty prowadzenia biznesu, w tym składki zusowskie, a także oczekiwania finansowe pracowników.

Szybki wzrost e-commerce mocno zależny od rozwoju nowych technologii: co pozwoli na zwiększenie zainteresowania zakupami online ze strony klientów

E-commerce czyli zakupy internetowe przestają być jedynie wygodną alternatywą dla handlu tradycyjnego – stają się doświadczeniem, którego jakość wyznaczają nie tylko oferta i cena, lecz także szybkość, elastyczność i przewidywalność dostawy oraz prostota ewentualnego zwrotu.

Przedsiębiorczość w Polsce ma się dobrze, mikroprzedsiębiorstwa minimalizując ryzyko działalności gospodarczej coraz częściej zaczynają od franczyzy

Najliczniejszą grupę firm zarejestrowanych w Polsce stanowią mikroprzedsiębiorstwa, a wśród nich ponad 87 tys. to podmioty działające w modelu franczyzowym. Jak zwracają uwagę ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej, Polska jest liderem franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej.

REKLAMA

Rewolucyjne zmiany w prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR), co oznacza, że już od 1 stycznia 2026 r. zmieni się sposób ich prowadzenia.

Apteki odzyskają prawo reklamowania swojej działalności. bo obecne zakazy są sprzeczne z prawem unijnym

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie C-200/24, w którym jednoznacznie uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo Unii Europejskiej. To ważny moment dla rynku aptecznego i swobody działalności gospodarczej w Polsce.

REKLAMA