REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć II

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim
Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Po uzupełnieniu braków podczas oceny formalnej dokumentacja aplikacyjna jest przekazywana do dalszej oceny pod kątem spełnienia kryteriów merytorycznych. Wynik tej oceny może zadecydować o przyznaniu unijnego dofinansowania na realizację naszego projektu.

W staraniach o przyznanie unijnego dofinansowania dla projektu w ramach działania III.3 czeka nas długa droga. Przygotowany wniosek do dofinansowanie wraz z kompletem załączników jest badany w ramach tzw. kryteriów formalnych i merytorycznych. O ile spełnienie przez projekt oraz wnioskodawcę wymogów stawianych podczas oceny formalnej nie jest zadaniem trudnym, o tyle więcej problemów przysparzają kryteria merytoryczne. W II części artykułu zostanie opisany przebieg oceny merytorycznej w konkursie na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwa w województwie łódzkim.

REKLAMA

Ocena merytoryczna

Wnioski pozytywnie ocenione na etapie oceny formalnej podlegają ocenie merytorycznej. Ocena merytoryczna projektów dokonywana jest w oparciu o kryteria merytoryczne dostępu, ogólne oraz szczegółowe w zakresie, jakim mają zastosowanie dla danego Działania oraz rodzaju projektów.

Ocena merytoryczna wniosku dokonywana jest w terminie 30 dni roboczych od zakończenia oceny formalnej wniosków o dofinansowania.

Zobacz także: Ocena wniosku w konkursie na wsparcie prac B+R w przedsiębiorstwach w łódzkim – cześć I

Kryteria dostępu

REKLAMA

Każdy wniosek dopuszczony do oceny merytorycznej musi uzyskać pozytywna ocenę na podstawie kryteriów dostępu. Ocena ta dokonywana jest na zasadzie zero-jedynkowej, czyli wniosek spełnia dane kryterium (jeden) lub go nie spełnia (zero). Niespełnienie któregokolwiek z kryteriów dostępu skutkuje odrzuceniem wniosku. Kryteria dostępu są standardowe dla wszystkich rodzajów projektów. Zaliczają się do nich wykonalność techniczna/technologiczna projektu, wykonalność finansowa projektu, wykonalność instytucjonalna, realność wskaźników i trwałość projektu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podczas oceny wniosku pod kątem kryteriów dostępu badana jest zdolności instytucjonalna wnioskodawcy do realizacji projektu. Kryterium to może zostać uznane za spełnione wyłącznie w sytuacji, gdzie wnioskodawca szczegółowo opisze i uzasadni posiadanie odpowiednich kadr oraz zaplecza technicznego gwarantującego wykonalność projektu pod względem technicznym i finansowym. Innymi słowy badane jest czy wnioskodawca jest przygotowany do realizacji projektu i czy przygotowano odpowiedni sposób wdrażania projektu. 

Po spełnieniu wszystkich kryteriów dostępu wniosek podlega ocenie na podstawie kryteriów ogólnych i szczegółowych polegających na przyznaniu punktów, w zależności od stopnia spełnienia danego kryterium.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów

16 października w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy na debatę „Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów”.

MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

REKLAMA

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

REKLAMA

Już 400 tysięcy firm wpisanych na listy dłużników. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze?

W Polsce na listy dłużników wpisanych jest już 400 tysięcy firm. Najtrudniej jest w branży meblarskiej, transportowej, budowlanej i IT. Aż 27% dłużników nie płaci zobowiązań nie dlatego, że nie ma pieniędzy, ale dlatego że ma złe intencje. Takie alarmujące dane podaje Skaner MŚP 2024 dla BIG InfoMonitor. Jak odzyskiwać zaległe pieniądze? 

Właściciele wiodących firm rodzinnych na Kongresie 4 GENERATIONS w Fabryce Norblina w Warszawie

Według badań Instytutu Biznesu Rodzinnego i GUS-u w Polsce jest nawet 2,2 mln firm, w których większościowe udziały ma rodzina: „rodzina biznesowa”. To nowe pojęcie wprowadzone przez IBR, ale stare w swoim znaczeniu, struktura oparta na więzach krwi i wspólnym zaangażowaniu w biznes, która może trwać przez pokolenia. Właśnie rodziny biznesowe spotkają się na Kongresie 4 GENERATIONS.

REKLAMA