Ruszył konkurs na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach w łódzkim – część I
REKLAMA
REKLAMA
Konkurs, o którym mowa powyżej odbywa się w ramach działania III.3 „Rozwój B+R w przedsiębiorstwach” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Jest to konkurs zamknięty, co oznacza, że nabór wniosków o dofinansowanie jest prowadzony w określonym terminie. W tym przypadku kompletną dokumentację aplikacyjną należy składać lub przesłać do siedziby Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi jako instytucji organizującej konkurs, w terminie od 11 maja do 23 czerwca 2010 roku. Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu to listopad 2010 r.
REKLAMA
Kto może ubiegać się o dotację?
REKLAMA
W ramach obecnego konkursu o dofinansowanie projektów mogą starać się 3 grupy podmiotów tzn. mikroprzedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa oraz średnie przedsiębiorstwa – rozumieniu przepisów unijnych jak również partnerstwa małych i średnich przedsiębiorstw oraz partnerstwa MŚP z jednostkami naukowymi, konsorcjami naukowymi. W przypadku, gdy wnioskodawcą/beneficjentem są partnerstwa małych i średnich przedsiębiorstw konieczne jest zawarcie stosownej umowy/porozumienia pomiędzy wnioskodawcą/beneficjentem – liderem projektu a partnerami.
Taka umowa/porozumienie powinna określać co najmniej zadania partnerów, odpowiedzialność stron, zasady wspólnego zarządzania projektem oraz sposób przekazywania przez lidera środków finansowych na pokrycie niezbędnych kosztów ponoszonych przez partnerów na realizację zadań w ramach projektu, partycypacji w budżecie projektu oraz sposób finansowania przedsięwzięcia.
Porównaj: Kolejna szansa dla przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim – część I
Na co można otrzymać dotację?
Wsparcie przewidziane jest dla projektów polegających na zakupie i wdrożeniu wyników prac badawczo – rozwojowych oraz przeprowadzeniu, wdrożeniu projektów celowych obejmujących przedsięwzięcia techniczne, technologiczne lub organizacyjne. Na dofinansowanie mogą liczyć również projekty dotyczące zakupu środków trwałych niezbędnych do prowadzenia prac B+R, wdrożenia innowacyjnych procesów produkcyjnych, tworzenia nowych produktów, a także certyfikacji w zakresie zgodności z normami produktu lub świadczonej usługi.
Polecamy serwis Mała firma
W związku z przygotowaniem i realizacją projektu, wnioskodawca ponosi wydatki kwalifikowane i niekwalifikowane. Musimy pamiętać, że tylko wydatki kwalifikowane poniesione na zasadach określonych w dokumentacji programowej i konkursowej podlegają dofinansowaniu unijnemu. Wydatki niekwalifikowane nie mogą zostać sfinansowane ze środków europejskich i pokrywane są przez wnioskodawcę ze środków własnych.
Okres realizacji projektów nie może być dłuższy niż do 30 czerwca 2013 roku.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.