reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > E-learning > Co kryje się za słowem e-learning?

Co kryje się za słowem e-learning?

W dobie coraz dynamiczniej rozwijającego się społeczeństwa i popularnego trendu dążącego do poprawy stanu naszej planety zmuszeni jesteśmy do poszukiwania nowych dróg kształcenia. Jedną z możliwości są rozwiązania, które proponuje nam e-learning.

Mają one wyznaczać kierunek zarówno do rozwoju kompetencji, jak również poszerzać zasięg stref która posiada dostęp do informacji. Oprócz tego ważne jest, aby były jak najbardziej przyjazne środowisku. W tym właśnie celu został stworzony nowy standard w nauczaniu na odległość, określany popularnie jako e-learning.

Definicja e-learningu

E-learning jest to obecnie najbardziej rozpowszechniona metoda udostępniania treści dydaktycznej, opierająca się na wykorzystaniu technik komputerowych i Internetu. Przekaz wiedzy odbywa się za pośrednictwem odpowiednio napisanych systemów informatycznych, które umożliwiają przeprowadzanie tej formy nauczania. 

Polecamy: Nowoczesne zarządzanie

Należy pamiętać, iż e-learning nie jest jedynie określeniem dla metody przedstawiania materiału szkoleniowego za pośrednictwem ekranu komputera, ponieważ jego istotą jest dwukierunkowość.

Co to oznacza?

Użytkownik decydujący się na szkolenie za pośrednictwem Internetu ma nie tylko możliwość przyswojenia wiedzy, ale również jej sprawdzenia. Dzięki temu jest możliwy przekaz informacji zwrotnej (zarówno kursantowi jak i szkoleniowcowi) mówiącej o tym, czy dany materiał został prawidłowo przyswojony i zrozumiany.

Dzięki zachowaniu takiej rzeczywistej zależności pomiędzy tymi dwoma osobami szkolenia przeprowadzane za pośrednictwem Internetu w niczym nie ustępują szkoleniom tradycyjnym.

Raport WebHat 

Polecamy: Jak zadbać o najlepszych pracowników

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

WebHat

WebHat to prężnie rozwijająca się firma tworząca interaktywny video e-learning.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

E-learning jest to obecnie najbardziej rozpowszechniona metoda udostępniania treści dydaktycznej, opierająca się na wykorzystaniu technik komputerowych i Internetu.
E-learning jest to obecnie najbardziej rozpowszechniona metoda udostępniania treści dydaktycznej, opierająca się na wykorzystaniu technik komputerowych i Internetu.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Niemczycki

Prawnik, adwokat kościelny, ekspert w dziedzinie procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama