| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > E-learning > Ochrona danych osobowych metodą e - learningu

Ochrona danych osobowych metodą e - learningu

Czy wiesz, że firmy dysponujące danymi osobowymi zobowiązane są do przestrzegania szeregu obowiązków wynikających z przepisów prawa, w szczególności oczywiście ustawy o ochronie danych osobowych. Problematyka ochrony danych dotyczy bardzo szerokiego gremium podmiotów, wśród których są także takie, które nie mogą sobie pozwolić na przeszkolenie w godzinach pracy wszystkich osób mających dostęp do danych, co jest istotnym elementem właściwego zabezpieczenia danych.

W dobie, kiedy dane osobowe stanowią coraz większą wartość, podmioty szanujące prywatność swoich klientów wzbudzają ich zaufanie, a bezpieczne przetwarzanie danych osobowych stanowi jeden z najważniejszych filarów budowania marki. Z drugiej strony odpowiedzialność, w tym także karna, spoczywająca na administratorze danych jest tak duża, że podniesienie świadomości staje się nieodzownym elementem działań każdego racjonalnego podmiotu przetwarzające dane. Brak wiedzy, w zakresie ochrony danych osobowych generuje ogromne ryzyko po stronie administratora danych jak i osoby mającej dostęp do danych w ramach swoich obowiązków. 

Jednym z rozwiązań wzmacniających świadomość z zakresu przepisów o ochronie danych osobowych są szkolenia. Jedną z form szkolenia jest metoda e - learningowa.
Jest ona atrakcyjna dla klienta z kliku istotnych powodów: przede wszystkim oszczędności kosztów i czasu. Ponad to taka forma szkolenia nie dezorganizuje pracy firmy a uczestnicy mogą tylko skorzystać na jednolitym przekazie merytorycznym.

Przeczytaj również E-learning a tradycyjne szkolenia

Najbardziej cenione szkolenia e-learningowe to te przygotowane przez wysokiej klasy specjalistów - praktyków, zajmujących się bezpieczeństwem danych osobowych na co dzień, jak również prowadzących szkolenia w formie tradycyjnej, a przygotowany materiał dotyczy najbardziej newralgicznych momentów, z którymi spotykają się osoby pracujące z danymi osobowymi oraz daje rzeczowe odpowiedzi, jak zachować się w konkretnych sytuacjach.

Tak jak w tradycyjnej formie szkoleń i przy szkoleniach e-learningowych uczestnicy na potwierdzenie zdobytych umiejętności otrzymują imienny certyfikat ukończenia szkolenia.

Polecamy serwis Manager

Autor: Tomasz Osiej z firmy Omni Modo Sp. z o.o.

Najnowsze szkolenia: Ochrona danych osobowych w firmie. Kurs dla zarządzających systemem ochrony danych osobowych.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Najbardziej cenione szkolenia e-learningowe to te przygotowane przez wysokiej klasy specjalistów - praktyków, zajmujących się bezpieczeństwem danych osobowych na co dzień.
Najbardziej cenione szkolenia e-learningowe to te przygotowane przez wysokiej klasy specjalistów - praktyków, zajmujących się bezpieczeństwem danych osobowych na co dzień.

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »