| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > E-learning > Ochrona danych osobowych metodą e - learningu

Ochrona danych osobowych metodą e - learningu

Czy wiesz, że firmy dysponujące danymi osobowymi zobowiązane są do przestrzegania szeregu obowiązków wynikających z przepisów prawa, w szczególności oczywiście ustawy o ochronie danych osobowych. Problematyka ochrony danych dotyczy bardzo szerokiego gremium podmiotów, wśród których są także takie, które nie mogą sobie pozwolić na przeszkolenie w godzinach pracy wszystkich osób mających dostęp do danych, co jest istotnym elementem właściwego zabezpieczenia danych.

W dobie, kiedy dane osobowe stanowią coraz większą wartość, podmioty szanujące prywatność swoich klientów wzbudzają ich zaufanie, a bezpieczne przetwarzanie danych osobowych stanowi jeden z najważniejszych filarów budowania marki. Z drugiej strony odpowiedzialność, w tym także karna, spoczywająca na administratorze danych jest tak duża, że podniesienie świadomości staje się nieodzownym elementem działań każdego racjonalnego podmiotu przetwarzające dane. Brak wiedzy, w zakresie ochrony danych osobowych generuje ogromne ryzyko po stronie administratora danych jak i osoby mającej dostęp do danych w ramach swoich obowiązków. 

Jednym z rozwiązań wzmacniających świadomość z zakresu przepisów o ochronie danych osobowych są szkolenia. Jedną z form szkolenia jest metoda e - learningowa.
Jest ona atrakcyjna dla klienta z kliku istotnych powodów: przede wszystkim oszczędności kosztów i czasu. Ponad to taka forma szkolenia nie dezorganizuje pracy firmy a uczestnicy mogą tylko skorzystać na jednolitym przekazie merytorycznym.

Przeczytaj również E-learning a tradycyjne szkolenia

Najbardziej cenione szkolenia e-learningowe to te przygotowane przez wysokiej klasy specjalistów - praktyków, zajmujących się bezpieczeństwem danych osobowych na co dzień, jak również prowadzących szkolenia w formie tradycyjnej, a przygotowany materiał dotyczy najbardziej newralgicznych momentów, z którymi spotykają się osoby pracujące z danymi osobowymi oraz daje rzeczowe odpowiedzi, jak zachować się w konkretnych sytuacjach.

Tak jak w tradycyjnej formie szkoleń i przy szkoleniach e-learningowych uczestnicy na potwierdzenie zdobytych umiejętności otrzymują imienny certyfikat ukończenia szkolenia.

Polecamy serwis Manager

Autor: Tomasz Osiej z firmy Omni Modo Sp. z o.o.

Najnowsze szkolenia: Ochrona danych osobowych w firmie. Kurs dla zarządzających systemem ochrony danych osobowych.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Najbardziej cenione szkolenia e-learningowe to te przygotowane przez wysokiej klasy specjalistów - praktyków, zajmujących się bezpieczeństwem danych osobowych na co dzień.
Najbardziej cenione szkolenia e-learningowe to te przygotowane przez wysokiej klasy specjalistów - praktyków, zajmujących się bezpieczeństwem danych osobowych na co dzień.

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Tchórzewski

Kierownik działu audytów SmartConsulting

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »