REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

E-learning a tradycyjne szkolenia

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
WebHat
WebHat to prężnie rozwijająca się firma tworząca interaktywny video e-learning.
Małgorzata Dębińska
Ważne jest również to, że modyfikacja szkoleń jest niedroga, dzięki temu jedno udoskonalane szkolenie może być wykorzystywane przez długi czas do różnych celów.
Ważne jest również to, że modyfikacja szkoleń jest niedroga, dzięki temu jedno udoskonalane szkolenie może być wykorzystywane przez długi czas do różnych celów.

REKLAMA

REKLAMA

Każda innowacja na początku nie budzi zaufania. Podobnie było z e-kursami. Mają one jednak tak wiele zalet, które stawiają je ponad tradycyjne nauczanie, że obecnie stają się coraz bardziej popularne zarówno w edukacji, jak i w biznesie.

Kiedy, tak jak w tradycyjnym szkoleniu, przekazuje się wiedzę grupie, nie ma możliwości na zwrócenie uwagi na każdego z osobna, w wyniku czego tradycyjne nauczanie jest przeważnie dostosowane poziomem do przeciętnego kursanta. W takich przypadkach tracą nie tylko osoby wolniej przyswajające nowe informacje i umiejętności, lecz także te, którym na przyswojenie danej wiedzy potrzeba by było mniej czasu.

REKLAMA

REKLAMA

Podczas e-szkolenia to kursant decyduje, ile czasu potrzebuje poświęcić na dany materiał, ile razy powtórzyć daną lekcję, ile zadań rozwiązać. Dodatkowo e-kursanci są całkowicie uniezależnieni od predyspozycji psychicznych i fizycznych osoby prowadzącej szkolenie.

Dla firmy niezwykle istotną zaletą e-szkoleń jest to, że e-learning znacznie obniża koszty szkoleń. Jeden kurs może być wykorzystywany przez setki pracowników i każdy z nich będzie miał jednakową szansę na przyswojenie danych umiejętności. Kursy multimedialne mogą być wykonywane w dowolnym miejscu i o każdej porze, dają też możliwość szybkiego przeszkolenia dużej liczby pracowników. 

Polecamy: E-learning a rotacja pracowników w firmie

Ważne jest również to, że modyfikacja szkoleń jest niedroga, dzięki temu jedno udoskonalane szkolenie może być wykorzystywane przez długi czas do różnych celów. Kolejne kursy można budować na bazie poprzednich, można je ze sobą dowolnie łączyć, z większych wydzielać poszczególne partie i na ich podstawie przeprowadzać szkolenia z węższego zakresu wiedzy. Oczywistością jest to, że przy e-szkoleniach odchodzą koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Osoby konstruujące e-kursy zdają sobie sprawę z tego, że większość osób nie jest w stanie wygospodarować w ciągu dnia dużego bloku czasu, który poświęcą na szkolenie, dlatego pojedyncze lekcje nie są czasochłonne. Kursant, któremu zależy na szybkim przejściu szkolenia, może dziennie wykonać dowolną liczbę lekcji.

Dla szczególnie zainteresowanych daną tematyką, twórcy kursów często zamieszczają dodatkowe materiały, które wykraczają poza zakres szkolenia, a które przeciętny kursant może zignorować bez szkody dla wyników kursu. Tradycyjne całodzienne szkolenia nie są efektywne, gdyż nikt nie jest w stanie utrzymać poziomu koncentracji na wysokim poziomie przez tak długi czas. 

Polecamy: Praktyczne zastosowanie e-learningu w biznesie

Twórcy kursów multimedialnych zdają sobie także sprawę z tego, że użytkownicy Internetu są w stanie poświęcić coraz mniej uwagi długiemu tekstowi naładowanemu fachowymi informacjami, dlatego e-kursy przekazują wiedzę w sposób atrakcyjny, poprzez interakcje, animacje czy wideo.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tego zawodu nie zastąpi AI. A które czeka zagłada? Ekspert: Programiści są pierwsi w kolejce

Sztuczna inteligencja na rynku pracy to temat, który budzi coraz większe emocje. W dobie dynamicznego rozwoju technologii jedno jest pewne – wiele profesji czeka poważna transformacja, a niektóre wręcz znikną. Ale są też takie zawody, których AI nie zastąpi – i to raczej nigdy. Jakie branże są najbardziej zagrożone? A gdzie ludzka praca pozostanie niezastąpiona? O tym mówi Jan Oleszczuk - Zygmuntowski z Polskiej Sieci Ekonomii.

Branża handlowa traci coraz więcej na kradzieżach w sklepach. Jak handlowcy rozwiązują ten problem

Zmorą branży handlowej wciąż są kradzieże sklepowe. Nasiliły się one w okresie wysokiej inflacji, ale teraz nie słabną w oczekiwanym tempie. Kradzieży z powodów ekonomicznych jest mniej, natomiast rozzuchwalili się złodzieje kradnący dla zysku.

Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

REKLAMA

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

REKLAMA

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

REKLAMA