REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

E-learning a tradycyjne szkolenia

WebHat
WebHat to prężnie rozwijająca się firma tworząca interaktywny video e-learning.
Małgorzata Dębińska
Ważne jest również to, że modyfikacja szkoleń jest niedroga, dzięki temu jedno udoskonalane szkolenie może być wykorzystywane przez długi czas do różnych celów.
Ważne jest również to, że modyfikacja szkoleń jest niedroga, dzięki temu jedno udoskonalane szkolenie może być wykorzystywane przez długi czas do różnych celów.

REKLAMA

REKLAMA

Każda innowacja na początku nie budzi zaufania. Podobnie było z e-kursami. Mają one jednak tak wiele zalet, które stawiają je ponad tradycyjne nauczanie, że obecnie stają się coraz bardziej popularne zarówno w edukacji, jak i w biznesie.

Kiedy, tak jak w tradycyjnym szkoleniu, przekazuje się wiedzę grupie, nie ma możliwości na zwrócenie uwagi na każdego z osobna, w wyniku czego tradycyjne nauczanie jest przeważnie dostosowane poziomem do przeciętnego kursanta. W takich przypadkach tracą nie tylko osoby wolniej przyswajające nowe informacje i umiejętności, lecz także te, którym na przyswojenie danej wiedzy potrzeba by było mniej czasu.

REKLAMA

REKLAMA

Podczas e-szkolenia to kursant decyduje, ile czasu potrzebuje poświęcić na dany materiał, ile razy powtórzyć daną lekcję, ile zadań rozwiązać. Dodatkowo e-kursanci są całkowicie uniezależnieni od predyspozycji psychicznych i fizycznych osoby prowadzącej szkolenie.

Dla firmy niezwykle istotną zaletą e-szkoleń jest to, że e-learning znacznie obniża koszty szkoleń. Jeden kurs może być wykorzystywany przez setki pracowników i każdy z nich będzie miał jednakową szansę na przyswojenie danych umiejętności. Kursy multimedialne mogą być wykonywane w dowolnym miejscu i o każdej porze, dają też możliwość szybkiego przeszkolenia dużej liczby pracowników. 

Polecamy: E-learning a rotacja pracowników w firmie

Ważne jest również to, że modyfikacja szkoleń jest niedroga, dzięki temu jedno udoskonalane szkolenie może być wykorzystywane przez długi czas do różnych celów. Kolejne kursy można budować na bazie poprzednich, można je ze sobą dowolnie łączyć, z większych wydzielać poszczególne partie i na ich podstawie przeprowadzać szkolenia z węższego zakresu wiedzy. Oczywistością jest to, że przy e-szkoleniach odchodzą koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Osoby konstruujące e-kursy zdają sobie sprawę z tego, że większość osób nie jest w stanie wygospodarować w ciągu dnia dużego bloku czasu, który poświęcą na szkolenie, dlatego pojedyncze lekcje nie są czasochłonne. Kursant, któremu zależy na szybkim przejściu szkolenia, może dziennie wykonać dowolną liczbę lekcji.

Dla szczególnie zainteresowanych daną tematyką, twórcy kursów często zamieszczają dodatkowe materiały, które wykraczają poza zakres szkolenia, a które przeciętny kursant może zignorować bez szkody dla wyników kursu. Tradycyjne całodzienne szkolenia nie są efektywne, gdyż nikt nie jest w stanie utrzymać poziomu koncentracji na wysokim poziomie przez tak długi czas. 

Polecamy: Praktyczne zastosowanie e-learningu w biznesie

Twórcy kursów multimedialnych zdają sobie także sprawę z tego, że użytkownicy Internetu są w stanie poświęcić coraz mniej uwagi długiemu tekstowi naładowanemu fachowymi informacjami, dlatego e-kursy przekazują wiedzę w sposób atrakcyjny, poprzez interakcje, animacje czy wideo.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA