reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > E-learning > E-learning a tradycyjne szkolenia

E-learning a tradycyjne szkolenia

Każda innowacja na początku nie budzi zaufania. Podobnie było z e-kursami. Mają one jednak tak wiele zalet, które stawiają je ponad tradycyjne nauczanie, że obecnie stają się coraz bardziej popularne zarówno w edukacji, jak i w biznesie.

Kiedy, tak jak w tradycyjnym szkoleniu, przekazuje się wiedzę grupie, nie ma możliwości na zwrócenie uwagi na każdego z osobna, w wyniku czego tradycyjne nauczanie jest przeważnie dostosowane poziomem do przeciętnego kursanta. W takich przypadkach tracą nie tylko osoby wolniej przyswajające nowe informacje i umiejętności, lecz także te, którym na przyswojenie danej wiedzy potrzeba by było mniej czasu.

Podczas e-szkolenia to kursant decyduje, ile czasu potrzebuje poświęcić na dany materiał, ile razy powtórzyć daną lekcję, ile zadań rozwiązać. Dodatkowo e-kursanci są całkowicie uniezależnieni od predyspozycji psychicznych i fizycznych osoby prowadzącej szkolenie.

Dla firmy niezwykle istotną zaletą e-szkoleń jest to, że e-learning znacznie obniża koszty szkoleń. Jeden kurs może być wykorzystywany przez setki pracowników i każdy z nich będzie miał jednakową szansę na przyswojenie danych umiejętności. Kursy multimedialne mogą być wykonywane w dowolnym miejscu i o każdej porze, dają też możliwość szybkiego przeszkolenia dużej liczby pracowników. 

Polecamy: E-learning a rotacja pracowników w firmie

Ważne jest również to, że modyfikacja szkoleń jest niedroga, dzięki temu jedno udoskonalane szkolenie może być wykorzystywane przez długi czas do różnych celów. Kolejne kursy można budować na bazie poprzednich, można je ze sobą dowolnie łączyć, z większych wydzielać poszczególne partie i na ich podstawie przeprowadzać szkolenia z węższego zakresu wiedzy. Oczywistością jest to, że przy e-szkoleniach odchodzą koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem.

Osoby konstruujące e-kursy zdają sobie sprawę z tego, że większość osób nie jest w stanie wygospodarować w ciągu dnia dużego bloku czasu, który poświęcą na szkolenie, dlatego pojedyncze lekcje nie są czasochłonne. Kursant, któremu zależy na szybkim przejściu szkolenia, może dziennie wykonać dowolną liczbę lekcji.

Dla szczególnie zainteresowanych daną tematyką, twórcy kursów często zamieszczają dodatkowe materiały, które wykraczają poza zakres szkolenia, a które przeciętny kursant może zignorować bez szkody dla wyników kursu. Tradycyjne całodzienne szkolenia nie są efektywne, gdyż nikt nie jest w stanie utrzymać poziomu koncentracji na wysokim poziomie przez tak długi czas. 

Polecamy: Praktyczne zastosowanie e-learningu w biznesie

Twórcy kursów multimedialnych zdają sobie także sprawę z tego, że użytkownicy Internetu są w stanie poświęcić coraz mniej uwagi długiemu tekstowi naładowanemu fachowymi informacjami, dlatego e-kursy przekazują wiedzę w sposób atrakcyjny, poprzez interakcje, animacje czy wideo.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

WebHat

WebHat to prężnie rozwijająca się firma tworząca interaktywny video e-learning.

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ważne jest również to, że modyfikacja szkoleń jest niedroga, dzięki temu jedno udoskonalane szkolenie może być wykorzystywane przez długi czas do różnych celów.
Ważne jest również to, że modyfikacja szkoleń jest niedroga, dzięki temu jedno udoskonalane szkolenie może być wykorzystywane przez długi czas do różnych celów.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MonsterPolska.pl

lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama