| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > E-learning > E-learning a rotacja pracowników w firmie

E-learning a rotacja pracowników w firmie

Sprawne funkcjonowanie współczesnego przedsiębiorstwa związane jest między innymi z właściwym przepływem informacji. Prawidłowe zarządzanie kapitałem intelektualnym organizacji powinno dotyczyć zarówno stałych pracowników, jak i nowoprzyjętych. W przypadku tych drugich zdobycie konkretnej wiedzy o firmie, jej usługach czy produktach jest kluczowym procesem do osiągnięcia niezbędnych kompetencji.

Od pewnego czasu obserwuje się zwiększoną mobilność polskich pracowników, którzy coraz częściej bardziej cenią sobie możliwość rozwoju i nabywania nowych kompetencji niż stabilność zatrudnienia. Polityka większości firm opiera się na przyznawaniu awansów dobrym pracownikom i stałemu zatrudnianiu nowych osób.

Zjawiska te przyczyniły się do ciągłej rotacji wśród pracowników, których wdrożenie na dane stanowisko wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Dzięki e-learningowi taka edukacja stała się nieporównywalnie bardziej skuteczna i tańsza, z dużą możliwością utrzymania nad nim kontroli. Metoda ta zupełnie likwiduje konieczność angażowania w szkolenie starszych pracowników, jak to najczęściej bywa w przypadku tradycyjnych rozwiązań, a kurs może być wykorzystywany wielokrotnie. 

Polecamy: Praktyczne zastosowanie e-learningu w businessie

E-szkolenie może nie tylko spełniać zadanie wprowadzania i adaptacji nowego pracownika, lecz także przyczyniać się do podwyższania poziomu zarządzania personelem w polskich organizacjach.

Kryzys gospodarczy wymaga nowego spojrzenia na zadania i oczekiwania, które stoją przed działami HR oraz szybkiego reagowania na zmieniającą się rzeczywistość. Metoda e-learningu ulepsza system zarządzania wiedzą pracowników, wspierając wszelkie procesy transformacji w firmach, a także podnoszenia kompetencji pracowników.

Można tu wymienić chociażby szkolenia mające na celu uświadomienie pracownikom charakteru restrukturyzacji czy zmian w strategii firmy, rozwój wiedzy w zakresie procedur, produktów, obsługi aplikacji i programów komputerowych.

Polecamy: Zalety e-nauki

Należy zwrócić uwagę także na efekty zmian w kapitale klienckim związanym z zastosowaniem e-learningu, do których należy lepsza dostępność pracowników do wiedzy o produkcie czy usłudze pozwalająca na sprawniejsze wdrażania, a także na podniesienie jakości obsługi klientów.

Czytaj także

Eksperci:

WebHat

WebHat to prężnie rozwijająca się firma tworząca interaktywny video e-learning.

Sylwia Kozłowska

Dydaktyk medialny

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Metoda e-learningu ulepsza system zarządzania wiedzą pracowników, wspierając wszelkie procesy transformacji w firmach, a także podnoszenia kompetencji pracowników.
Metoda e-learningu ulepsza system zarządzania wiedzą pracowników, wspierając wszelkie procesy transformacji w firmach, a także podnoszenia kompetencji pracowników.

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Dawid Samek

radca prawny, ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »