| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > E-learning > E-learning a rotacja pracowników w firmie

E-learning a rotacja pracowników w firmie

Sprawne funkcjonowanie współczesnego przedsiębiorstwa związane jest między innymi z właściwym przepływem informacji. Prawidłowe zarządzanie kapitałem intelektualnym organizacji powinno dotyczyć zarówno stałych pracowników, jak i nowoprzyjętych. W przypadku tych drugich zdobycie konkretnej wiedzy o firmie, jej usługach czy produktach jest kluczowym procesem do osiągnięcia niezbędnych kompetencji.

Od pewnego czasu obserwuje się zwiększoną mobilność polskich pracowników, którzy coraz częściej bardziej cenią sobie możliwość rozwoju i nabywania nowych kompetencji niż stabilność zatrudnienia. Polityka większości firm opiera się na przyznawaniu awansów dobrym pracownikom i stałemu zatrudnianiu nowych osób.

Zjawiska te przyczyniły się do ciągłej rotacji wśród pracowników, których wdrożenie na dane stanowisko wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Dzięki e-learningowi taka edukacja stała się nieporównywalnie bardziej skuteczna i tańsza, z dużą możliwością utrzymania nad nim kontroli. Metoda ta zupełnie likwiduje konieczność angażowania w szkolenie starszych pracowników, jak to najczęściej bywa w przypadku tradycyjnych rozwiązań, a kurs może być wykorzystywany wielokrotnie. 

Polecamy: Praktyczne zastosowanie e-learningu w businessie

E-szkolenie może nie tylko spełniać zadanie wprowadzania i adaptacji nowego pracownika, lecz także przyczyniać się do podwyższania poziomu zarządzania personelem w polskich organizacjach.

Kryzys gospodarczy wymaga nowego spojrzenia na zadania i oczekiwania, które stoją przed działami HR oraz szybkiego reagowania na zmieniającą się rzeczywistość. Metoda e-learningu ulepsza system zarządzania wiedzą pracowników, wspierając wszelkie procesy transformacji w firmach, a także podnoszenia kompetencji pracowników.

Można tu wymienić chociażby szkolenia mające na celu uświadomienie pracownikom charakteru restrukturyzacji czy zmian w strategii firmy, rozwój wiedzy w zakresie procedur, produktów, obsługi aplikacji i programów komputerowych.

Polecamy: Zalety e-nauki

Należy zwrócić uwagę także na efekty zmian w kapitale klienckim związanym z zastosowaniem e-learningu, do których należy lepsza dostępność pracowników do wiedzy o produkcie czy usłudze pozwalająca na sprawniejsze wdrażania, a także na podniesienie jakości obsługi klientów.

Czytaj także

Eksperci:

WebHat

WebHat to prężnie rozwijająca się firma tworząca interaktywny video e-learning.

Sylwia Kozłowska

Dydaktyk medialny

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Metoda e-learningu ulepsza system zarządzania wiedzą pracowników, wspierając wszelkie procesy transformacji w firmach, a także podnoszenia kompetencji pracowników.
Metoda e-learningu ulepsza system zarządzania wiedzą pracowników, wspierając wszelkie procesy transformacji w firmach, a także podnoszenia kompetencji pracowników.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Pakosińska-Krawczyńska

Kancelaria Adw. Magdalena Pakosińska-Krawczyńska, chtsanwältin (RAK Berlin), Adwokat niemiecki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »