REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Praktyczne zastosowanie e-learningu w biznesie

 Business Media Software Solutions
Firma zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania, komunikacji w biznesie i e-learningu.
Istnieje także możliwość sprawdzenia „na odległość”, czy adresaci kursów posiedli wiedzę zawartą w szkoleniach.
Istnieje także możliwość sprawdzenia „na odległość”, czy adresaci kursów posiedli wiedzę zawartą w szkoleniach.

REKLAMA

REKLAMA

Nowe zlecenia, zwiększona ilość zamówień do realizacji w krótkim czasie: problem, czy szansa na sukces? Dla wielu przedsiębiorstw wizja nagłego zatrudnienia grupy pracowników do konkretyzacji większej ilości zadań, ich zrekrutowanie, a przede wszystkim przeszkolenie jest niemożliwe do wykonania zwłaszcza mając ograniczenia czasowe.

REKLAMA

Utrata znaczącego zlecenia może wiązać się ze stratą znaczącej części zysku jaki byłby możliwy do osiągnięcia. E-learning otwiera przed firmami nowe możliwości, dzięki którym podjęcie wyzwań w postaci zatrudnienia licznej grupy nowych pracowników nie jest już problemem. Szkolenia przygotowane za pomocą technologii informatycznych okazują się być w tym jak i w innych przypadkach niezastąpione i niezwykle skuteczne.

REKLAMA

Metoda ta, daje szanse na przeszkolenie dowolnej liczby pracowników, z dowolnego tematu i w dowolnym czasie. Nowo przyjęte osoby mają możliwość uczestniczenia w przygotowanych szkoleniach e-learningowych w każdej chwili, gdy zajdzie taka konieczność, bez potrzeby gromadzenia się w jednym miejscu. Trenerzy, osoby z działów HR, pracownicy o wyższych kompetencjach nie muszą wówczas przeznaczać swojego czasu na przekazanie wiedzy swoim nowym kolegom, gdyż bez ich pomocy oni sami odbędą szkolenia multimedialne. Ta metoda samokształcenia pozwala na optymalizację czasu pracy osobom przeprowadzającym szkolenia tradycyjne.

Istnieje także możliwość sprawdzenia „na odległość”, czy adresaci kursów posiedli wiedzę zawartą w szkoleniach. Specjalistyczne testy oraz ankiety towarzyszące szkoleniom e-learningowym dają możliwość weryfikacji opanowanych materiałów. Przełożeni nowo zatrudnionych osób, mają także możliwość ciągłego śledzenia postępów w rozwoju: jaki procent szkoleń został już odtworzony, jakie są wyniki testów sprawdzających oraz wiele innych opcji dostępnych dzięki zastosowaniu nowoczesnych platform szkoleniowych.

Polecamy: Jak wybrać dobre szkolenie?

REKLAMA

Szkolenia e-learningowe są niezwykle efektywne, a przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie znacznej części kosztów, jakie trzeba było ponieść w przypadku przeprowadzania tradycyjnych szkoleń. Wynajęcie sali, opłacenie trenerów i cateringu, koszty delegacji są tylko niektórymi wydatkami jakie napotyka się przy organizacji szkoleń dla swoich pracowników. Za pomocą e-learningu wszystkie te zagadnienia są nieaktualne. Możliwość odbycia szkolenia siedząc w miejscu pracy bądź w domu i posiadając jedynie dostęp do sieci internetowej, eliminuje występowanie jakichkolwiek czynników pomniejszających budżety przedsiębiorstw.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto pamiętać, że jedno szkolenie może zostać odtworzone dowolną ilość razy, zatem za każdym razem kiedy zajdzie potrzeba zatrudnienia nowych pracowników i przeszkolenia ich w zakresie jaki obejmuje dany materiał, można to uczynić korzystając z utworzonego wcześniej szkolenia e-learningowego. Dobrze przygotowane i opracowane szkolenia są w stanie przekazać więcej wiedzy w krótszym czasie aniżeli szkolenia tradycyjne, gdzie informacje docierają do odbiorców w trakcie wielogodzinnych spotkań, zapobiegając tym samym ponoszenie kosztów i utratę czasu osób szkolących.

Polecamy: Nauczanie na odległość - nowa era w szkoleniach dla firm

Michał Kruszyński Project Manager Business Media Software Solutions

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wzrasta ryzyko prowadzenia biznesu. "Liczba wzmianek o geopolityce i ryzyku politycznym w dokumentach spółek wzrosła o 600%"

  Ryzyko prowadzenia biznesu w 2024 roku zwiększa rosnąca polaryzacja na światowej scenie politycznej. Istotna dla przedsiębiorców będzie minimalizacja potencjalnych niebezpieczeństw, m.in. poprzez zwiększenie odporności łańcuchów dostaw, odpowiednią politykę dostępu do zasobów i zaadresowanie kwestii ESG – wynika z raportu EY-Parthenon 2024 Geostrategic Outlook.

  Handel internetowy idzie w górę, stanowi 8,8% ogółu sprzedaży detalicznej

  Sprzedaż internetowa w ujęciu rocznym w styczniu wzrosła ogółem o 11%, co stanowił 8,8% ogółu sprzedaży detalicznej. Największy udział e-sprzedaży w całości sprzedaży detalicznej miały takie kategorie jak tekstylia, odzież, obuwie, prasa i książki. Tak wynika z danych przekazanych przez GUS.

  Nie zalegasz ze składkami ZUS? Weź udział w konkursie prewencji wypadkowej. Można dostać 300.000,00 zł dofinansowania. Rozpoczyna się nabór.

  ZUS realizuje program prewencji wypadkowej, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na poprawę warunków pracy poprzez zakup maszyn i urządzeń. Można liczyć nawet na 300.000,00 zł dofinansowania.

  Szkody rolnicze - stawki pomocy i wnioski w 2024 roku. 1000 zł, 500 zł lub 250 zł na 1 ha pomocy dla rolników poszkodowanych suszą, przymrozkami, powodzią i innymi zjawiskami pogodowymi

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało w komunikacie, że od 29 lutego 2024 r. do 15 marca 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2023 r. suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich wyniosły powyżej 30 % średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie rolnym, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy w  formie dotacji do powierzchni upraw rolnych, na których ww. niekorzystne zjawiska spowodowały utratę co najmniej 30% plonu. 

  REKLAMA

  Bezpieczeństwo w Internecie i rewolucja dla przedsiębiorców działających w sieci. Nowość: akt o usługach cyfrowych (DSA) już w mocy

  Bezpieczeństwo w Internecie to w dzisiejszych czasach podstawa. W Unii Europejskiej obowiązuje nowy akt o usługach cyfrowych (Digital Services Act, DSA). Również w Polsce będą obowiązywały nowe przepisy. To bardzo ważne, ponieważ wiele osób zastanawia się: jak zachowywać się bezpiecznie w Internecie? Jak chronić swoje bezpieczeństwo w sieci? Jakie są zagrożenia w Internecie? Jak chronić się przed zagrożeniami w Internecie? Przepisy będą dotyczyły przedsiębiorców jak i osób fizycznych. Nowe przepisy mają poprawić bezpieczeństwo użytkowników w sieci, wspierać walkę z nielegalnymi treściami w Internecie, uregulować zagadnienia dot. moderowania treści. Nie będzie już tak łatwo manipulować użytkownikami, "śledzić ich" działań w sieci, profilować, wysyłać tzw. ciasteczek (pliki cookie). Będzie większa ochrona przed pedofilią. To będzie prawdziwa rewolucja dla przedsiębiorców działających w Internecie. Akt o usługach cyfrowych stosuje się od dnia 17 lutego 2024 r.

  Podatnicy nie wiedzą, że mogą skorzystać z ulgi B+R, a to duże korzyści finansowe

  Z ulgi badawczo-rozwojowej mogą skorzystać firmy z różnych branż. Ulga B+R może przynieść korzyści finansowe sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Kto może zastosować tę ulgę? 

  Firmy wciąż bardziej obawiają się odejścia kontrahenta niż utraty płynności finansowej. Faktury z odroczoną płatnością to już standard

  Zwłaszcza w branży produkcyjnej i transporcie opcja płatności odroczonej od 7 do 30 dni stała się praktyką powszechnie stosowaną. Choć dla firm czekanie na należność wiąże się z ryzykiem i niedogodnościami – same muszą się w tym czasie kredytować – to w 2024 roku nie mają w planach odchodzenia od tej praktyki.

  BGK będzie mógł udzielać gwarancji spłaty kredytów mikrofirmom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom. Projektowane rozporządzenie ma wejść w życie 29 marca 2024 r.

  BGK będzie mógł gwarantować kredyty dla MŚP w ramach programu InvestEU. Jaka pomoc dla MŚP?

  REKLAMA

  Nie masz w tym miesiącu 1600,32 zł na składki dla ZUS? Nim zbankrutujesz czekając na rządowe wakacje od ZUS, zawieś działalność gospodarczą

  Obiecane przez rząd wakacje od ZUS będą nieprędko, a życie toczy się szybko. Od 5 lutego, z oficjalnego komunikatu ZUS wiadomo, ile trzeba będzie odprowadzić na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne za okres od stycznia do grudnia 2024 r. To już więcej niż przed waloryzacją wynosi minimalna emerytura. Co więc robić gdy kolejny miesiąc czeka się na zapłatę faktury, w kasie firmowej pusto, a ZUS upomina się o składki.
  Na pewno nie czekać na obiecane wakacje od ZUS, ale po prostu zawiesić działalność gospodarczą na ten czas.

  Opłata roczna BDO w 2024 r. W lutym upływa ważny termin

  Przedsiębiorcy wpisani do Bazy Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami (BDO) powinni pamiętać o uiszczeniu opłaty rocznej. Jaki jest termin na wniesienie opłaty w 2024 roku?

  REKLAMA