REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Praktyczne zastosowanie e-learningu w biznesie

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 Business Media Software Solutions
Firma zajmuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii w procesie nauczania, komunikacji w biznesie i e-learningu.
Istnieje także możliwość sprawdzenia „na odległość”, czy adresaci kursów posiedli wiedzę zawartą w szkoleniach.
Istnieje także możliwość sprawdzenia „na odległość”, czy adresaci kursów posiedli wiedzę zawartą w szkoleniach.

REKLAMA

REKLAMA

Nowe zlecenia, zwiększona ilość zamówień do realizacji w krótkim czasie: problem, czy szansa na sukces? Dla wielu przedsiębiorstw wizja nagłego zatrudnienia grupy pracowników do konkretyzacji większej ilości zadań, ich zrekrutowanie, a przede wszystkim przeszkolenie jest niemożliwe do wykonania zwłaszcza mając ograniczenia czasowe.

REKLAMA

Utrata znaczącego zlecenia może wiązać się ze stratą znaczącej części zysku jaki byłby możliwy do osiągnięcia. E-learning otwiera przed firmami nowe możliwości, dzięki którym podjęcie wyzwań w postaci zatrudnienia licznej grupy nowych pracowników nie jest już problemem. Szkolenia przygotowane za pomocą technologii informatycznych okazują się być w tym jak i w innych przypadkach niezastąpione i niezwykle skuteczne.

REKLAMA

Metoda ta, daje szanse na przeszkolenie dowolnej liczby pracowników, z dowolnego tematu i w dowolnym czasie. Nowo przyjęte osoby mają możliwość uczestniczenia w przygotowanych szkoleniach e-learningowych w każdej chwili, gdy zajdzie taka konieczność, bez potrzeby gromadzenia się w jednym miejscu. Trenerzy, osoby z działów HR, pracownicy o wyższych kompetencjach nie muszą wówczas przeznaczać swojego czasu na przekazanie wiedzy swoim nowym kolegom, gdyż bez ich pomocy oni sami odbędą szkolenia multimedialne. Ta metoda samokształcenia pozwala na optymalizację czasu pracy osobom przeprowadzającym szkolenia tradycyjne.

Istnieje także możliwość sprawdzenia „na odległość”, czy adresaci kursów posiedli wiedzę zawartą w szkoleniach. Specjalistyczne testy oraz ankiety towarzyszące szkoleniom e-learningowym dają możliwość weryfikacji opanowanych materiałów. Przełożeni nowo zatrudnionych osób, mają także możliwość ciągłego śledzenia postępów w rozwoju: jaki procent szkoleń został już odtworzony, jakie są wyniki testów sprawdzających oraz wiele innych opcji dostępnych dzięki zastosowaniu nowoczesnych platform szkoleniowych.

Polecamy: Jak wybrać dobre szkolenie?

REKLAMA

Szkolenia e-learningowe są niezwykle efektywne, a przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie znacznej części kosztów, jakie trzeba było ponieść w przypadku przeprowadzania tradycyjnych szkoleń. Wynajęcie sali, opłacenie trenerów i cateringu, koszty delegacji są tylko niektórymi wydatkami jakie napotyka się przy organizacji szkoleń dla swoich pracowników. Za pomocą e-learningu wszystkie te zagadnienia są nieaktualne. Możliwość odbycia szkolenia siedząc w miejscu pracy bądź w domu i posiadając jedynie dostęp do sieci internetowej, eliminuje występowanie jakichkolwiek czynników pomniejszających budżety przedsiębiorstw.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto pamiętać, że jedno szkolenie może zostać odtworzone dowolną ilość razy, zatem za każdym razem kiedy zajdzie potrzeba zatrudnienia nowych pracowników i przeszkolenia ich w zakresie jaki obejmuje dany materiał, można to uczynić korzystając z utworzonego wcześniej szkolenia e-learningowego. Dobrze przygotowane i opracowane szkolenia są w stanie przekazać więcej wiedzy w krótszym czasie aniżeli szkolenia tradycyjne, gdzie informacje docierają do odbiorców w trakcie wielogodzinnych spotkań, zapobiegając tym samym ponoszenie kosztów i utratę czasu osób szkolących.

Polecamy: Nauczanie na odległość - nowa era w szkoleniach dla firm

Michał Kruszyński Project Manager Business Media Software Solutions

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

REKLAMA

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA