REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

E-learning wciąż jest nowością

WebHat
WebHat to prężnie rozwijająca się firma tworząca interaktywny video e-learning.
Rząd planuje udostępnić mechanizmy zdalnego nauczania dla ludzi po 45. roku życia, którzy stracili pracę, a do podjęcia nowej formy zarobkowej potrzebują większych kwalifikacji.
Rząd planuje udostępnić mechanizmy zdalnego nauczania dla ludzi po 45. roku życia, którzy stracili pracę, a do podjęcia nowej formy zarobkowej potrzebują większych kwalifikacji.

REKLAMA

REKLAMA

Polska musiała pokonać bardzo długi i szeroko zakrojony cykl przemian technicznych i merytorycznych, aby móc zrównać się poziomem z technologicznie zaawansowanym Zachodem. Dlatego nauczanie na odległość jest nowością na rynku usług edukacyjnych.

W chwili obecnej można powiedzieć, że jesteśmy tak naprawdę na starcie i dopiero w tym momencie warto zaczynać zgłębiać tematykę e-learningu, a oprócz tego nadal kontynuować projekty prowadzące do informatyzacji Polski i poprawy świadomości informatycznej. Dlaczego?

REKLAMA

REKLAMA

Komputery i dostęp do Internetu są tanie i ogólnodostępne. Niestety, badania przeprowadzone przez CBOS w lipcu 2009 roku pokazują, że jedynie 65 proc. Polaków ma komputer, a 56 proc. Internet. Zauważalne są różnice między miastem a wsią. Na wsi dostęp do sieci ma 46 proc. badanych, natomiast w miastach, niezależnie od ich wielkości - 62 proc.

Oznacza to dalszą potrzebę tworzenia programów pomocy, których celem będzie udostępnienie odpowiedniego sprzętu każdemu, kto mimo braku płynności i możliwości finansowej posiada chęć włączenia się do życia w społeczeństwie informacyjnym. Warto jednak odnotować, że na przestrzeni lat odsetek ludzi korzystających z komputerów systematycznie wzrasta.

Polecamy: Nauczanie na odległość - nowa era w szkoleniach dla firm

Te same badania pokazują, że wśród społeczeństwa wzrósł poziom świadomości i wiedzy informatycznej. Dotyczy to jednak głównie ludzi młodych i w średnim wieku do 45 roku życia. Tymczasem należy edukować i zachęcać ludzi, którzy przekroczyli ten wiek, aby zyskiwali nowe doświadczenie w zakresie korzystania z Internetu i komputera, ponieważ zwiększy to ich szanse na rynku pracy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Oprócz tego informatyzacja wsi i biedniejszych regionów kraju umożliwi zdalne nauczanie osób, które nie mają możliwości dotarcia do szkoły. Częstym czynnikiem warunkującym ten stan rzeczy jest rozproszenie placówek oświatowych w miastach, które często są odległe o kilka kilometrów od ludzi chcących się edukować.

Rząd planuje udostępnić mechanizmy zdalnego nauczania dla ludzi po 45. roku życia, którzy stracili pracę, a do podjęcia nowej formy zarobkowej potrzebują większych kwalifikacji. Czy obecnie jest na to dobry moment? Sądzę, że potrzebujemy jeszcze kilku zabiegów umożliwiających sprawne przeprowadzenie tego procesu – z bardzo prostego powodu.

Jeśli przekonamy starsze pokolenie do korzystania z Internetu, rozpoczniemy powolne wprowadzenie do tematyki nauczania na odległość, to zyska na tym nie tylko ono (ponieważ będą wiedzieli w jaki sposób mogą nauczyć się np. języka angielskiego za darmo lub za bardzo małe pieniądze), lecz także rząd, który nie będzie musiał wydawać kolejnych milionów złotych na programy doszkalające dla ludzi bezrobotnych po 45 roku życia.

Polecamy: Webcasting we współczenym nauczaniu

Bardzo pozytywnym aspektem programu rozwoju gospodarczego ePolska była informatyzacja placówek publicznych takich jak szkoły i biblioteki. Wiele osób, których nie było stać na własne komputery i łącza, zyskało darmowy dostęp do globalnej sieci. W tym miejscu warto jednak zadać pytanie odnośnie tego, ile takich osób skorzystało z tej możliwości?

Jak widać, jesteśmy na dobrej drodze do informatyzacji obejmującej coraz większy zasięg Polski, rząd nadal powinien dążyć i wspierać dalsze działania mające na celu rozpowszechnianie nowych technologii.

Artykuł jest fragmentem raportu „Nauczanie na odległość 2010” WebHat

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA