REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

E-learning wciąż jest nowością

WebHat
WebHat to prężnie rozwijająca się firma tworząca interaktywny video e-learning.
Rząd planuje udostępnić mechanizmy zdalnego nauczania dla ludzi po 45. roku życia, którzy stracili pracę, a do podjęcia nowej formy zarobkowej potrzebują większych kwalifikacji.
Rząd planuje udostępnić mechanizmy zdalnego nauczania dla ludzi po 45. roku życia, którzy stracili pracę, a do podjęcia nowej formy zarobkowej potrzebują większych kwalifikacji.

REKLAMA

REKLAMA

Polska musiała pokonać bardzo długi i szeroko zakrojony cykl przemian technicznych i merytorycznych, aby móc zrównać się poziomem z technologicznie zaawansowanym Zachodem. Dlatego nauczanie na odległość jest nowością na rynku usług edukacyjnych.

W chwili obecnej można powiedzieć, że jesteśmy tak naprawdę na starcie i dopiero w tym momencie warto zaczynać zgłębiać tematykę e-learningu, a oprócz tego nadal kontynuować projekty prowadzące do informatyzacji Polski i poprawy świadomości informatycznej. Dlaczego?

REKLAMA

REKLAMA

Komputery i dostęp do Internetu są tanie i ogólnodostępne. Niestety, badania przeprowadzone przez CBOS w lipcu 2009 roku pokazują, że jedynie 65 proc. Polaków ma komputer, a 56 proc. Internet. Zauważalne są różnice między miastem a wsią. Na wsi dostęp do sieci ma 46 proc. badanych, natomiast w miastach, niezależnie od ich wielkości - 62 proc.

Oznacza to dalszą potrzebę tworzenia programów pomocy, których celem będzie udostępnienie odpowiedniego sprzętu każdemu, kto mimo braku płynności i możliwości finansowej posiada chęć włączenia się do życia w społeczeństwie informacyjnym. Warto jednak odnotować, że na przestrzeni lat odsetek ludzi korzystających z komputerów systematycznie wzrasta.

Polecamy: Nauczanie na odległość - nowa era w szkoleniach dla firm

Te same badania pokazują, że wśród społeczeństwa wzrósł poziom świadomości i wiedzy informatycznej. Dotyczy to jednak głównie ludzi młodych i w średnim wieku do 45 roku życia. Tymczasem należy edukować i zachęcać ludzi, którzy przekroczyli ten wiek, aby zyskiwali nowe doświadczenie w zakresie korzystania z Internetu i komputera, ponieważ zwiększy to ich szanse na rynku pracy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Oprócz tego informatyzacja wsi i biedniejszych regionów kraju umożliwi zdalne nauczanie osób, które nie mają możliwości dotarcia do szkoły. Częstym czynnikiem warunkującym ten stan rzeczy jest rozproszenie placówek oświatowych w miastach, które często są odległe o kilka kilometrów od ludzi chcących się edukować.

Rząd planuje udostępnić mechanizmy zdalnego nauczania dla ludzi po 45. roku życia, którzy stracili pracę, a do podjęcia nowej formy zarobkowej potrzebują większych kwalifikacji. Czy obecnie jest na to dobry moment? Sądzę, że potrzebujemy jeszcze kilku zabiegów umożliwiających sprawne przeprowadzenie tego procesu – z bardzo prostego powodu.

Jeśli przekonamy starsze pokolenie do korzystania z Internetu, rozpoczniemy powolne wprowadzenie do tematyki nauczania na odległość, to zyska na tym nie tylko ono (ponieważ będą wiedzieli w jaki sposób mogą nauczyć się np. języka angielskiego za darmo lub za bardzo małe pieniądze), lecz także rząd, który nie będzie musiał wydawać kolejnych milionów złotych na programy doszkalające dla ludzi bezrobotnych po 45 roku życia.

Polecamy: Webcasting we współczenym nauczaniu

Bardzo pozytywnym aspektem programu rozwoju gospodarczego ePolska była informatyzacja placówek publicznych takich jak szkoły i biblioteki. Wiele osób, których nie było stać na własne komputery i łącza, zyskało darmowy dostęp do globalnej sieci. W tym miejscu warto jednak zadać pytanie odnośnie tego, ile takich osób skorzystało z tej możliwości?

Jak widać, jesteśmy na dobrej drodze do informatyzacji obejmującej coraz większy zasięg Polski, rząd nadal powinien dążyć i wspierać dalsze działania mające na celu rozpowszechnianie nowych technologii.

Artykuł jest fragmentem raportu „Nauczanie na odległość 2010” WebHat

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

REKLAMA

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

Cyfryzacja dwóch prędkości. Jak się digitalizują polskie firmy?

Analizy rynkowe wskazują na istnienie wśród polskich przedsiębiorstw zjawiska „cyfryzacji dwóch prędkości”. Implementacja elementarnych cyfrowych narzędzi, jak podpis elektroniczny czy cyfrowa pieczęć, może stać się pierwszym krokiem w kierunku zniwelowania różnic względem liderów.

REKLAMA