reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > E-learning > E-learning - nowy wymiar edukacji?

E-learning - nowy wymiar edukacji?

E-learning to wspomaganie procesów edukacyjnych wszelkiego typu urządzeniami elektronicznymi oraz technologiami informatycznymi i komunikacyjnymi. Jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi technologii informacyjnej.

W przypadku e-nauczania nie można mówić o chwilowej modzie, lecz o silnym ruchu obecnym w coraz większej liczbie przedsiębiorstw, organizacji rządowych i ośrodków edukacyjnych na całym świecie.

Popularność e-learningu wiąże się między innymi z tym, że jest on dostosowany nie do nauczającego, ale do uczącego się. E-kursanci nie są uzależnieni od psychicznych i fizycznych predyspozycji osoby prowadzącej szkolenie, wszyscy, którzy przejdą dany kurs, będą mieli dokładnie takie same szanse na przyswojenie wiedzy.

Osoba ucząca się ma bardzo dużą kontrolę nad procesem nauczania. Skonstruowanie materiału dydaktycznego oraz sposób jego przekazu pozwalają na wykonywanie przez kursantów dowolnych ćwiczeń, powtarzanie materiału, przerwanie i powrót do kursu w odpowiednim dla szkolącego się momencie. Te zalety kursu multimedialnego pozwalają dopasować go do indywidualnych potrzeb i umożliwiają efektywne nauczanie. Zaletą e-learningu jest także to, że wykorzystuje się w nim najnowsze sposoby przekazywania wiedzy.

Polecamy: Jak wybrać dobre szkolenie?

Obecnie twórcy kursów multimedialnych, zdając sobie sprawę z tego, że użytkownicy Internetu są w stanie poświęcić coraz mniej uwagi długiemu tekstowi naładowanemu fachowymi informacjami, często decydują się na video e-learning. Jest to szybszy i wygodniejszy sposób na przekazanie informacji niż tekst i statyczna grafika. Szkolenia video minimalizują liczbę informacji pobocznych i kierują uwagę użytkownika na materiał szkoleniowy, co znacznie podnosi zaangażowanie.

E-learning korzystny dla firm

Wdrożenie e-learningu jest opłacalne również dla firm. Przy korzystaniu ze szkoleń multimedialnych wyeliminowane zostają wydatki na zakwaterowanie i wyżywienie kursantów. Poza tym jedno szkolenie może być wykorzystane przez nieograniczoną liczbę osób. Szkolenia multimedialne dają możliwość szybkiego przeszkolenia dużej liczby pracowników. 

Polecamy: Wybór firmy szkoleniowej

Pracodawca może cały czas monitorować postępy kursantów poprzez wykonywanie testów sprawdzających stan przyswojonej wiedzy. Szkolenia multimedialne mogą być stale aktualizowane i rozbudowywane, tak aby przekazywane w nich treści odpowiadały aktualnym zapotrzebowaniom firmy.

Wdrożenie e-nauczania niewątpliwie wymaga zapewnienia odpowiedniej infrastruktury informatycznej w firmie, jednak korzyści jakie daje e-learning pozwalają przewidywać, że rynek szkoleń multimedialnych będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Małgorzata Dębińska, dydaktyk medialny WebHat

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

WebHat

WebHat to prężnie rozwijająca się firma tworząca interaktywny video e-learning.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Szkolenia video minimalizują liczbę informacji pobocznych i kierują uwagę użytkownika na materiał szkoleniowy, co znacznie podnosi zaangażowanie.
Szkolenia video minimalizują liczbę informacji pobocznych i kierują uwagę użytkownika na materiał szkoleniowy, co znacznie podnosi zaangażowanie.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Serwatka

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama