reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Coaching > Coaching drogą do celu

Coaching drogą do celu

Moc coachingu polega na skutecznym osiąganiu celów. Dział personalny wdrażając kulturę coachingową, powinien odnosić się do celów strategicznych firmy, powiązać kolejne etapy działań coachingowych z wypływającymi z nich celami działów, kadry zarządzającej, menedżerów liniowych.

Wdrażanie coachingu powinno być kompatybilne z innymi metodami, narzędziami i procesami w firmie np. zarządzaniem kompetencjami, systemem ocen pracowniczych, działaniami rozwojowymi, promowaniem przywództwa inspiracyjnego. Szczególnie pomocne jest postrzeganie organizacji i zachodzących w niej procesów jako informacji zwrotnych.

Coaching przynosi również nowe spojrzenie na dotychczasowe błędy czy niepowodzenia, i to zarówno na poziomie komunikacyjnym jak i mentalnym - zamienia je na doświadczenie. Zmiana optyki powoduje przejście od oskarżania do inspirowania, aby nauka płynąca z negatywnego doświadczenia przyczyniała się do lepszego osiągania celów.

Dla wielu firm i kadry zarządzającej takie podejście jest przełomowe. Szybko jednak przynosi wymierne zyski, w postaci motywującego środowiska pracy, wzrostu innowacyjności, wyników finansowych.

Coaching kadry menedżerskiej

Wdrażanie kultury coachingowej powinno obejmować wszystkie poziomy zarządzania w firmie. Tylko wtedy możliwe jest powiązanie celów organizacji z indywidualnym celami menedżerów, oraz trwałe przenikanie kultury coachingowej w codzienną praktykę zarządzania pracownikami.

Polecamy: Konsekwencja główna zaleta menedżera

Odpowiednie przygotowanie menedżerów obejmuje zarówno szkolenia z zakresu teorii i umiejętności zarządzania poprzez coaching oraz, co kluczowe dla powodzenia całości procesu, indywidualny executive coaching.

Zdaniem Adama Stolarzewicza executive coacha z wieloletnim doświadczeniem menedżerskim największymi trzema korzyściami z tego procesu jest po pierwsze możliwość samodzielnego doświadczenia, odczucia na sobie i sprawdzenia tego czym jest proces coachingu wdrażany w danej organizacji.

Po drugie - jest to jedna z najskuteczniejszych form dalszego rozwoju dla doświadczonych i kompetentnych managerów. Często bywa tak, że osoby z dziesięcio-, piętnasto-, czy dwudziestoletnim stażem managerskim z trudem odnajdują w programach szkoleniowych wielu firm inspirację, motywację czy też wewnętrzną potrzebę dokonania swojej życiowej zmiany. W takich przypadkach to właśnie coaching jest doskonałym rozwiązaniem.

I po trzecie, co najważniejsze, wskazuje Adam Stolarzewicz, proces executive coachingu umożliwia nabycie umiejętności samodoskonalenia się w przyszłości, jest niejako nabyciem umiejętności samodzielnej pracy z własną świadomością, kompetencjami oraz sposobami realizacją celów biznesowych.

Polecamy: Budowanie zaufania

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wdrażanie kultury coachingowej powinno obejmować wszystkie poziomy zarządzania w firmie.
Wdrażanie kultury coachingowej powinno obejmować wszystkie poziomy zarządzania w firmie.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Szpak

trenerka i założycielka organizacji szkoleniowej Laboratorium Współpracy: www.laboratoriumwspolpracy.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama