REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-marketing, Działalność gospodarcza

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kyocera Echo – Android 2.2 i dwa ekrany

Jeden z głównych operatorów sieci komórkowych w Stanach Zjednoczonych zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty nowego smartfona z systemem Google Android 2.2. Po specyfikacji technicznej, co prawda nie spodziewajmy się rewolucji, ale jest to kolejny model telefonu, który zaskakuje czymś ciekawym - dwoma wyświetlaczami.

Nieodpłatne przekazywanie usług a VAT - porada

W projekcie ustawy o zmianie ustawy o VAT i ustawy prawo o miarach, którego wejście w życie po raz kolejny odroczono o miesiąc (tym razem dniem wejścia w życie jest 1 kwietnia 2011 r.), zawarto wiele rozwiązań, które mogą stanowić istotną różnicę w stosunku do dotychczasowej praktyki. Jakie nowe rozwiązania czekają na podatników? Przeczytaj poradę eksperta.

Reklama w mobilnych aplikacjach internetowych

Wspominaliśmy już o reklamie w mobilnych aplikacjach internetowych. Posiada ona wiele zalet zarówno dla reklamodawcy, jak i odbiorcy. Reklamodawca może dotrzeć do określonej grupy odbiorców, którzy są potencjalnie zainteresowani reklamowanym produktem lub usługą. Odbiorcy reklamy zaś unikają typowej nudy, gdyż reklamy zmieniają się dynamicznie. Co jeszcze oferuje reklama w mobilnych aplikacjach i jak to wygląda w praktyce?

Mobilny Internet – poznajmy go bliżej

Ostatnio temat mobilnego Internetu przewija się niemal wszędzie – w radiu, telewizji i oczywiście Internecie tradycyjnym. Dla wielu osób jednak pojęcie to nadal jest dość obce. Co więc kryje się pod pojęciem „Mobilny Internet? Poznajmy najważniejsze tajniki techniczne i użytkowe mobilnego Internetu.

REKLAMA

Jakie są korzyści z posiadania akredytacji ICANN?

Przedsiębiorstwa, które decydują się na zakup firmowych domen często zastanawiają się jakie przyjąć kryteria wybierając rejestratora usług. Ze względu na nieznajomość struktury rynku domen mogą pominąć bardzo ważną kwestię jaką jest to, czy rejestrator posiada akredytację ICANN, czy korzysta z usług pośrednika w rejestracji domen globalnych. Często też dowiadując się o posiadaniu akredytacji przez danego rejestratora, przedsiębiorstwa nie wiedzą z czym się to wiąże, ani jakie wymierne korzyści przyniesie to dla nich.

Wewnętrzny System Windykacji Należności – podstawy budowy systemu w firmie

Zacznę od stwierdzenia, że każda firma, bez wyjątku, ma swój Wewnętrzny System Windykacji Należności (WSWN). Decydujemy o przyznawaniu odroczonego terminu płatności, o długości tego terminu, wysyłaniu upomnień, kierowaniu spraw do sądu o niezapłacone kwoty itp. Problem więc nie w tym czy taki system jest, ale w tym, czy jest zbudowany poprawnie i czy działa dostatecznie sprawnie.

Vishing – nowa forma kradzieży poufnych danych

Nie jest już tajemnicą, że dzisiejszy Internet to miejsce niemal tak samo niebezpieczne i narażone na oszustwa, jak świat realny. Niemal z dnia na dzień pojawiają się nowe sposoby na oszustwa i kradzieże. Jednym z najnowszych sposobów na kradzież poufnych danych jest Vishing. Czym charakteryzuje się ta forma kradzieży?

Mobilny Internet – jak zaplanować kampanie reklamową?

Mobilny Internet to zupełnie inne medium, w porównaniu do Internetu stacjonarnego. Mobilny Internet jest wypełniony najróżniejszymi aplikacjami, miejscami do pobierania muzyki, dzwonków, tapet, poprzez aplikacje nawigacyjne, treningowe, liczące kalorie czy ilość wypitego alkoholu po gry i zabawy. Zaznaczmy, że wszystko jest zaprojektowane i przygotowane pod kątem urządzeń mobilnych. Zabierając się do planowania kampanii reklamowej w Internecie mobilnym trzeba również pamiętać o doskonałym dopasowaniu do tego nowego miejsca, gdyż wszelkie błędy mogą mieć nieciekawe skutki.

REKLAMA

Reklama w mobilnym Internecie – jak to działa?

Wiemy już, że w tym roku mobilny Internet będzie jednym z głównych mediów, w których wszyscy będą starali się umieszczać swoje reklamy. Mobilny Internet przeżywa dynamiczny rozwój, i nie wiadomo, czy już po koniec tego roku większość wirtualnych stron nie przeniesie się z komputerów na komórki i tablety. Poznajmy więc zasadę działania oraz największe zalety reklamy w mobilnym Internecie.

Dotacje również dla firm budowlanych!

W tym roku o rolne dotacje będą mogli także powalczyć mikroprzedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie prac budowlano-drogowych, pozyskania drewna lub wytwarzania energii elektrycznej. Jak pozyskać taką dotacje - przeczytaj poradę eksperta.

Kiedy powstawanie spółki powodujące koncentrację kapitału nie wiąże się z koniecznością zgłoszenia do UOKIK?

Prowadzenie działalności gospodarczej opiera się na zasadzie swobody. Przedsiębiorcy mogą więc łączyć się między innymi w formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wspomniana swoboda nie oznacza to jednak, że nie jest ona niczym nieograniczona. Każda forma aktywności gospodarczej podlega określonym zasadom i ograniczeniom, które maja na celu bezpieczeństwo obrotu. Jednym z takich ograniczeń jest konieczność uzyskania aprobaty Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w przypadku, gdy powstanie spółki może powodować ograniczenie konkurencji i powstawanie monopolu.

Kiedy koncesje są ograniczone?

Istotą działalności koncesjonowanej jest jej ograniczony charakter. Oznacza to, że nie każdy przedsiębiorca może swobodnie prowadzić działalność, która wymaga udzielenia koncesji. Oprócz jednak samej istoty koncesji, już w ramach działalności koncesjonowanej możliwe są ograniczenia co do udzielania, odmowy udzielania, zmiany i cofnięcia koncesji lub ograniczenia jej zakresu. Kwestie te należą do uprawnień ministra właściwego ze względu na przedmiot działalności gospodarczej wymagającej uzyskania koncesji.

Na co uważać przy zawieraniu umowy faktoringowej?

Konieczność zawarcia umowy faktoringu może przyprawić przedsiębiorcę o zawrót głowy. Obrót gospodarczy wymusił powstanie wielu typów tego rodzaju kontraktów, jednak najczęściej stosowanymi w Polsce jest faktoring pełny (bez regresu) oraz faktoring niepełny (z regresem). Ekspert radzi na co zwracać szczególną uwagę zawierając tego typu umowę.

Jakie informacje musi podawać firma w oświadczeniach pisemnych?

Wraz z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego przedsiębiorca obciążany jest obowiązkiem podawania w obrocie danych określonych w ustawie o KRS. Jakie informacje powinien zawrzeć przedsiębiorca w kontaktach pisemnych z innymi podmiotami? Dowiesz się czytając poradę eksperta.

Czy taksówkarz może przewozić samochodem innym niż wskazany w licencji?

Przewożenie przez taksówkarza osób z wykorzystaniem innego niż wskazany w licencji samochodu jest niezgodne z prawem i stanowi podstawę do nałożenia na wykonującego transport drogowy taksówką kary pieniężnej. Na jakiej podstawie nakładana jest grzywna i jak się przed nią uchronić? Przeczytaj poradę eksperta. 

Savoir vivre – jak się zachować podczas rozmowy konferencyjnej?

Firmowe rozmowy konferencyjne to w wielu firmach norma i codzienność. Jeśli są one przeprowadzane często, z pewnością nie raz zdarzyła nam się dziwna sytuacja. Wtedy utwierdzamy się w przekonaniu, że dobre zachowanie i maniery powinny być obecne zawsze, również podczas rozmowy konferencyjnej.

Jakie dotacje dla przedsiębiorczej młodzieży?

Jeśli uważasz, że na rynku pracy nie ma dla Ciebie miejsca, weź sprawy w swoje ręce i otwórz własny biznes. Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej może być skutecznym sposobem na wyjście z bezrobocia. Dzisiaj przed taką szansą stoją młodzi z województwa pomorskiego, a ich marzenia o własnej firmie finansuje Unia Europejska za pośrednictwem Programu Kapitał Ludzki. Aby jednak otrzymać finansowe wsparcie z Unii Europejskiej trzeba spełnić kilka warunków. Jakich? O tym poniżej.

Czy nakłady nie na swój grunt można odzyskać?

Zmieniające się stosunki gospodarcze i prawne mogą doprowadzić do sytuacji korzystania z rzeczy, do której w rzeczywistości nie mamy tytułu prawnego. Nie możemy zapomnieć, że w przypadku pojawienia się właściciela należy liczyć się zarówno z koniecznością wynagrodzenia mu bezumownego korzystania, jak też zakresem praw nam przysługujących. Jednym z nich jest dochodzenie roszczeń od właściciela za nakłady, które z własnej kieszeni poczyniliśmy na rzecz.

Mobilny Internet – nowe miejsce na reklamę dla firmy?

Wiemy już, analizując ubiegły rok, jak szybko rozwija się mobilny Internet. W 2010 roku pojawiło się mnóstwo projektów wykorzystujących mobilny Internet w dotarciu do konsumentów, takie jak strony internetowe firm, dostosowane do urządzeń mobilnych, firmowe aplikacje mobilne, czy też kampanie reklamowe prowadzone w mobilnym Internecie. Ciężko sobie wyobrazić, jakoby to nowe medium miało ponieść klęskę. Jak wygląda rynek reklamy w mobilnym Internecie?

Wideo- i telekonferencja – poznajmy tajniki obu rozwiązań

Prowadzenie profesjonalnej firmy o zasięgu ogólnokrajowym lub międzynarodowym wiąże się z wieloma podróżami służbowymi. Niekiedy tego typu wyjazdy nakładają się na siebie stwarzając sytuacje bez wyjścia. Nie można być przecież w dwóch miejscach na raz, prawda? Otóż okazuje się, że jest to technicznie możliwe. Poznajmy tajniki wideo- i telekonferencji.

Kto może złożyć wniosek o zwrot PCC?

Dokonując czynności cywilnoprawnej, co do zasady, należy uiścić od niej podatek. Jednak w sytuacjach określonych w ustawie można domagać się zwrotu tego podatku. Kiedy jest to możliwe i kto może o to wystąpić?

O czym pamiętać otwierając e-sklep - 7 kroków

Ostatnio opisywałem najpopularniejsze warianty wykorzystywane podczas uruchamiania e-sklepu. Dzisiaj postaram się zaprezentować kilka prostych, aczkolwiek pomocnych wskazówek dotyczących procesu uruchamiania naszego sklepu w sieci.

Mobilne aplikacje – czy to się opłaca?

Mobilny Internet to bardzo ważna pozycja w nadchodzącym roku. Być może ta odmiana Internetu zakróluje i wszystkie firmy obecne dotychczas w Internecie „stacjonarnym” przeniosą się do mobilnego odpowiednika. Czy mobilne aplikacje firmowe to sposób na zarobek?

Internet AD 2011 – jakie prognozy?

Każdy rok przynosi nam nowe wydarzenia i co oczywiste – zmiany. Zmiany te są szczególnie zauważalne tam, gdzie panuje największy rozwój. Nie da się ukryć, że w ostatnich latach największy postęp i rozwój można było zauważyć w branży IT, szczególnie w świecie wirtualnym, czyli w Internecie. Co przyniesie nam nowy rok? Czego możemy się spodziewać?

Jak kara grozi firmie za nielegalne zatrudnianie?

Czym jest punkt kontaktowy i jakie ma znaczenie dla przedsiębiorcy?

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą musi pamiętać o wielu kwestiach jej dotyczących. W celu jak najlepszego informowania minister właściwy do spraw gospodarki prowadzi punkt kontaktowy. Jakie jest jego zadanie oraz w jaki sposób załatwiane są sprawy w punktach kontaktowych? Szukaj odpowiedzi w dalszej części porady.

Co zrobić gdy zamawiający zatrzyma wadium? - opinia UZP

Jak uzyskać informację o wynikach postępowania w kontekście trybu zapytania o cenę?

Zapytanie o cenę jest jednym z nieprzetargowych trybów udzielania zamówień publicznych. W jaki sposób można w jego ramach uzyskać informację dotyczącą wyników postępowania? Przeczytaj poradę eksperta.

Clickjacking – czym jest i jak się przed tym uchronić?

Odpowiedzialne osoby doskonale wiedzą, że dzisiejszy Internet nie jest miejscem bezpiecznym i anonimowym. Jeszcze do niedawna stosowanie się do takich prostych reguł jak unikanie podejrzanych stron, aktualizacja ochrony antywirusowej i nieotwieranie linków w wiadomościach od nieznajomych gwarantowało dość wysoki poziom bezpieczeństwa w sieci. Niestety w niedługim czasie może się to zmienić, gdyż cyberprzestępcy odkryli nową broń, która może być niebezpieczna nawet dla ostrożnych użytkowników. Popularność serwisów internetowych sprawiła, że pojawiło się w nich nowe zagrożenie – porywanie kliknięć. Zobaczmy jak działa clickjacking i jak nie dać się nabrać.

Czym jest zamówienie dodatkowe i uzupełniające w robotach budowlanych?

Udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki uzależnione jest od zaistnienia okoliczności ściśle określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych. Jakie wymogi stawia ustawodawca?

Czy upadłość likwidacyjna jest korzystniejsza dla firm?

Celem postępowania upadłościowego jest zaspokojenie wierzycieli dłużnika w jak największym stopniu, a jeśli jest to możliwe zachowanie jego przedsiębiorstwa. Sąd powinien więc ogłosić najodpowiedniejszą formę upadłości konkretnego dłużnika rozważając całokształt sytuacji jego przedsiębiorstwa. Jakie postępowanie upadłościowe będzie najkorzystniejsze dla firmy?

Ochrona własności intelektualnej przez firmę - porada

Wszelkie kroki podjęte przez przedsiębiorcę w kierunku ochrony własności intelektualnej to idealna inwestycja mająca za cel chronić innowacje. Dlaczego jednak firmy tak rzadko korzystają z takiej ochrony? Czyżby przerastały je wysokie koszty, a przepisy prawne działały odstraszająco?

W jaki sposób złożyć korektę deklaracji INTRASTAT?

Wypełnienie deklaracji INTRASTAT może spowodować konieczność złożenia jego korekty. Na czym ona polega? Co podlega wyłączeniu spod obowiązku jej przekazania? Przeczytaj.

Jakie są szczególne przypadki postępowania w deklaracji INTRASTAT?

Przygotowywanie deklaracji INTRASTAT wymaga wypełnienia określonego przez regulacje prawne formularza. Oprócz wprowadzania standardowych danych, może jednak zaistnieć sytuacja niejasna. Oto niektóre z takich przypadków, które określane są mianem szczególnych. Jak sobie z nimi poradzić?

Jaki są wyłączenia i terminy obowiązku sprawozdawczego INTRASTAT?

Data sprawozdawcza dla deklaracji INTRASTAT wiąże się z momentem fizycznego opuszczenia terytorium państwa przez przedmiotowe towary. Poza związaniem terminem, sprawozdania podlegają dodatkowo wyłączeniom przedmiotowym i podmiotowy. Na czym one polegają?

Jakie uproszczenia zawiera system INTRASTAT?

Procedura składania deklaracji INTRASTAT nie należy do prostych. Jakie uproszczenia przewidział ustawodawca dla przedsiębiorców?

Poradnik: Jak wypełnić deklarację INTRASTAT?

Składanie zgłoszeń INTRASTAT od 1 lutego 2011 r. następuje w formie elektronicznej, a wyjątkowo przedsiębiorcy mogą je złożyć pisemnie. Jak wypełnić deklarację? Przeczytaj, co należy zrobić krok po kroku.

W jaki sposób ustalić obowiązek sprawozdawczy INTRASTAT?

Obowiązek składania deklaracji INTRASTAT podlega od 1 lutego 2011 istotnym zmianom. Przeczytaj, w jaki sposób ustalane jest istnienie obowiązku sprawozdawczego.

Jakie są dopuszczalne formy zgłoszeń INTRASTAT?


Od 1 lutego 2011
przedsiębiorcy są zobowiązani do składania zgłoszeń INTRASTAT w formie elektronicznej, przy jednoczesnym zachowaniu pisemności deklaracji w uzasadnionych przypadkach (po poinformowaniu organu celnego). Przeczytaj jak złożyć deklarację w dopuszczalnej przepisami formie.

Jaki obrót handlowy podlega zgłoszeniu INTRASTAT w 2011 roku?

Deklaracje INTRASTAT, czyli raporty statystyczne informujące o przemieszczeniach towarów między krajami Unii Europejskiej, musi składać każdy przedsiębiorca, który w wymianie towarowej z innymi krajami Wspólnoty Europejskiej przekracza progi wskazywane przez GUS. Co podlega zgłoszeniu INTRASTAT w 2011 roku?

Jak działają karty paliwowe dla flot firmowych?

Karty paliwowe to instrumenty, które umożliwiają bezgotówkowe rozliczanie się w przypadku zakupu usług lub towarów na stacjach benzynowych. Czy mogą przydać się w Twojej firmie? To zależy od charakteru floty samochodowej, którą posiadasz. Przeczytaj, kiedy zastosowanie kart może przynieść oszczędności.

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON według nowych zasad?

Od 14 stycznia przedsiębiorca, zatrudniający pracowników niepełnosprawnych, nie musi składać sprawozdań finansowych z działalności przy staraniu się o dofinansowanie z PFRON. Nowelizacja rozporządzenia w tej sprawie znosi obowiązek przedstawiania do Funduszu informacji o sytuacji ekonomicznej dla mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorstw.  Jak uzyskać dofinansowanie? Przeczytaj, co radzi ekspert.

Czy przedsiębiorcza matka może ubiegać się o umorzenie składek do ZUS?

Kobiety, które prowadziły działalność gospodarczą lub współpracowały przy jej prowadzeniu, oraz przebywały w trakcie jej prowadzenia (w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r.) na urlopie wychowawczym będą mogły starać się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o umorzenie składek na Fundusz Pracy za okres przebywania na tym urlopie.

Czy właściciel portalu powinien rozliczyć dobrowolne wpłaty od użytkowników?

Obecnie właściciele portali internetowych robią wszystko, aby jak najwięcej internautów stało się ich stałymi użytkownikami. Oferują porady, niezbędne informacje i poruszają wiele przydatnych kwestii, a użytkownicy dokonują dobrowolnych wpłat. Jednak jak przedsiębiorca powinien je traktować? Czy jako darowiznę, czy może jako przychód z działalności gospodarczej?

Ile kosztuje założenie firmowej strony internetowej?

W dobie nowoczesnych technologii na czele z Internetem posiadanie przez firmę własnej strony internetowej stało się już nie tyle dodatkiem, co raczej koniecznością. Ile kosztuje jej założenie? Przeczytaj poradę eksperta.

Jak wygląda internetowy szantaż?

Dla wielu osób Internet to wciąż swego rodzaju „zabawka”. Nie mają oni pojęcia, że tak naprawdę Internet to nie tylko narzędzie wiedzy i zabawy. Obecnie sieci internetowe tworzą swego rodzaju drugi wirtualny świat, w którym również toczą się wojny i konflikty. Niestety nie jest to tekst zapożyczony prosto z filmu „Matrix”, to już codzienność, a przykładów takiej teorii jest coraz więcej.

Microsoft Office 2010 – jak się odnaleźć po przesiadce z Office 2003?

Jeżeli niedawno dokonaliśmy przesiadki ze starego już pakietu Office 2003 na nową wersję 2010 z pewnością pierwsze wrażenie jest dość zaskakujące. Być może jesteśmy w lekkim szoku, a już na pewno nie jest nam łatwo zorientować się, gdzie znajdują się polecenia, do których do tej pory trafialiśmy odruchowo. Nic dziwnego, gdyż nowa wersja pakietu znacząco różni się od poprzednich. Jak sobie poradzić w stosunkowo nowym świecie pakietu biurowego Office 2010?

Hasła SMS – czy nadal są bezpieczne?

Obecnie jedną z najpopularniejszych form autoryzacji operacji bankowych jest hasło wysyłane do klienta za pomocą wiadomości SMS. Tego typu autoryzacje są również popularne podczas logowania się na stronę internetową konta u operatora telefonii komórkowej etc. Jak dotychczas taka forma autoryzacji wydawała się w pełni bezpieczna. Czy tak jest nadal?

Co jest największym wrogiem komputerów?

Wiele osób zastanawia się, co, oprócz groźnych wirusów i złośliwych programów, jest największym wrogiem komputerów. Może to być bardzo silny mróz lub upał – skrajne temperatury, szczególnie te wysokie, nie wpływają pozytywnie na podzespoły komputera, choć sprzęt najwyższej jakości poradzi sobie z takimi temperaturowymi anomaliami. Największym powodem do zmartwień jest jednak wilgoć i powtarzające się, nagłe wyłączanie komputerów. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Po ilu miesiącach samozatrudnienia można dostać kredyt hipoteczny?

Banki traktują osoby samozatrudnione na podobnych zasadach co te, które mają podpisaną umowę o pracę. W niektórych przypadkach prywatni przedsiębiorcy mogą dostać kredyt na mieszkanie już po trzech miesiącach prowadzenia własnej działalności gospodarczej. W trzech instytucjach ich zdolność kredytowa przewyższa maksymalną wysokość kredytu, przysługującą pracownikom o tych samych dochodach.

REKLAMA