REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

O czym pamiętać otwierając e-sklep - 7 kroków

epieniadz.blox.pl
Wybór oprogramowania e-sklepu jest jedną z najpoważniejszych decyzji przed rozpoczęciem biznesu.
Wybór oprogramowania e-sklepu jest jedną z najpoważniejszych decyzji przed rozpoczęciem biznesu.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnio opisywałem najpopularniejsze warianty wykorzystywane podczas uruchamiania e-sklepu. Dzisiaj postaram się zaprezentować kilka prostych, aczkolwiek pomocnych wskazówek dotyczących procesu uruchamiania naszego sklepu w sieci.

1. Nisza

Jeżeli chcemy, aby nasz biznes wypalił musimy znaleźć taki segment rynku, na którym nie ma jeszcze wygórowanej konkurencji. Jednym z największych błędów jest otwieranie sklepu z najpopularniejszymi artykułami na rynku.

REKLAMA

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - nisza rynkowa

2. Biznesplan

Niezbędnym elementem każdego biznesu jest biznesplan. Skrupulatnie sporządzony może pomóc nam w uniknięciu wielu błędów jeszcze przed startem.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - biznesplan

3. Źródła finansowania

Nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć, że aby otworzyć sklep należy dysponować odpowiednią sumą pieniędzy. Nie oznacza to, że wszystkie środki muszą pochodzić z naszej kieszeni. Obecnie dostępnych jest kilka dodatkowych źródeł finansowania w postaci dotacji unijnych, czy dofinansowań z urzędu pracy. Pamiętajmy, im więcej pieniędzy na start, tym lepiej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - kapitał na start

4. Oprogramowanie sklepu

Wybór oprogramowania sklepu jest jedną z najpoważniejszych decyzji przed rozpoczęciem biznesu. Pamiętajmy, że wybierając darmowe oprogramowanie jesteśmy zmuszeni do jego samodzielnej konfiguracji. Wymaga to nie tylko dużej ilości czasu, ale także odpowiedniej wiedzy.

Z drugiej strony zlecenie napisania całego sklepu, pomimo tego że gwarantuje nam całkowite dostosowanie go do naszych potrzeb równoznaczne jest ze sporymi kosztami.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - wybór platformy sklepu

5. Marża

Chcąc zabezpieczyć swój sklep na trudne czasy należy ustalić ją kilkanaście, a najlepiej na kilkadziesiąt procent. Choć w rzeczywistości często bywa to nierealne, to naprawdę pomaga. Stąd mowa o znalezieniu niszy rynkowej.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? -marża

6. Klient

Nieważne, czy to Twój pierwszy dzień w tym biznesie, czy kolejny rok pamiętaj, że największym skarbem jest klient. W końcu to od niego zależy Twoja przyszłość.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? - klient

7. Rezygnacja

Największą umiejętnością jest przyznanie się do błędu. Jeżeli po roku działalności okaże się, że sklep w dalszym ciągu jest nierentowny, to nie ma co się wysilać.

Porażka w tym biznesie nie jest wstydem. Lepiej szybciej zamknąć, by zminimalizować straty i dokonać kolejnej analizy rynku na podstawie której można będzie zająć się innym asortymentem.

Polecamy: Jak założyć e-sklep? -likwidacja

Polecamy: Czy sanepid może kontrolować e-sklepy?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa ważne terminy dla przedsiębiorców. Z czym księgowi muszą zdążyć przed końcem stycznia

Najbliższe tygodnie nie dadzą księgowym wytchnienia - terminy. Maraton obowiązków rozliczeniowych za 2024 rok rozpoczyna wystawienie formularzy PIT-11. Są sporym wyzwaniem zarówno dla księgowych, jak i płatników – zawierają szereg danych dochodowych istotnych dla prawidłowego rozliczenia podatników, a jednocześnie czas na ich wystawienie jest bardzo krótki.

Pozytywne oceny na Facebooku oraz opinie influencerów znacząco zwiększają sprzedaż

Social media odgrywają coraz większą rolę w skutecznym marketingu. Choć niemal trzy czwarte Polaków nie kupuje bezpośrednio na tych platformach, to polecenia znajomych, influencerów i testerów odgrywają coraz większą rolę przy decyzjach zakupowych.

Najmniejsze firmy coraz gorzej oceniają koniunkturę gospodarczą. Obawiają się spadku sprzedaży swoich produktów i redukują plany inwestycyjne

Jaka koniunktura? Dynamika polskiego wzrostu gospodarczego od dekad opiera się na najmniejszych firmach, które najłatwiej dostosowują się do zmieniającej się rzeczywistości.

By uciec przed komornikiem, płacą pod stołem. Ale czy tylko dlatego. Gdzie najczęściej pracuje się na czarno, czym to grozi

Wypłacanie wynagrodzenia pod stołem,  w celu ukrycia dochodów pracownika i uniemożliwienia egzekucji komorniczej wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla firmy. Jednak praktyka ta wciąż jest stosowana. Takie działania naruszają przepisy prawa pracy, podatkowego i karnego, a także zagrażają reputacji i stabilności firmy. Jakie są skutki prawne i biznesowe, potencjalne zagrożenia tego typu działań.

REKLAMA

Skutki zawarcia układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym

Przyjęcie i zatwierdzenie układu zmienia sytuację prawną wierzycieli. Odtąd mogą oni realizować swoje uprawnienia jedynie zgodnie z treścią układu. Powoduje to umorzenie pierwotnych postępowań zabezpieczających i egzekucyjnych. Układ powinien objąć wszystkich wierzycieli, których roszczenia podlegają restrukturyzacji.

"Umowa z Mercosurem korzystna dla Polski" Jest jeden warunek [WYWIAD]

Jak Polska może stać się liderem wzrostu gospodarczego w Europie? Czy płaca minimalna zabija klasę średnią? Czy umowa z Mercosurem jest zagrożeniem, a może szansą dla Polski? Czy Polska zyska na prezydenturze Trumpa i niestabilnym świecie? Gość Infor.pl - prof. Marcin Piątkowski.

Architekci nowej ery pracy. Zmiana paradygmatu roli działu HR w organizacji

Sztuczna inteligencja wkrótce zmieni to, jak żyjemy, spędzamy wolny czas, a już na pewno to, jak pracujemy. Warto zadać sobie pytanie, kto w erze AI będzie kierował organizacjami i zapewni, że funkcjonowanie pracowników stanie się lepsze niż dotychczas? Odpowiedzią są działy HR. W erze, gdy pracownicy oczekują od firm większego zaangażowania w kwestie społeczne, dział HR powinien wrócić do swoich korzeni i położyć większy nacisk na słowo human, stając się tym samym strażnikiem ludzkości poprzez działania koncentrujące się w równym stopniu na człowieku, jak i na biznesie. Jednak te poczynania należy zacząć od siebie.

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców

Zbliża się obowiązek stosowania przez firmy Europejskiego Aktu o Dostępności: co to oznacza w praktyce. Kto skorzysta, jakie nowe obowiązki dla firm i przedsiębiorców. Wielkimi krokami nadchodzi Europejski Akt o Dostępności (European Accessibility Act – EAA), który zacznie obowiązywać już od czerwca 2025 roku. Dyrektywa drastycznie zmieni sposób funkcjonowania produktów w przestrzeni cyfrowej.

REKLAMA

ZUS: 1,4 mln przedsiębiorców z ulgami w ramach wakacji składkowych

Ponad 1,6 mln przedsiębiorców złożyło wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacenia składek za wskazany miesiąc. Chodzi o wakacje składkowe. ZUS poinformował, że do tej pory przyznano już 1,4 mln ulg. Informacje o tym widnieją na profilach płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Jakie benefity dla pracowników oferują najczęściej małe i średnie firmy?

Ubezpieczenie na życie, spotkania integracyjne i prywatna opieka medyczna to trzy najczęstsze benefity oferowane pracownikom w sektorze MŚP. Choć ponad 90% firm w tej kategorii zapewnia świadczenia pozapłacowe, ich zakres wciąż odbiega od tego, co oferują duże przedsiębiorstwa. Jakie benefity są dostępne dla zatrudnionych w małych i średnich firmach?

REKLAMA