REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy przedsiębiorca może być inwestorem giełdowym?

epieniadz.blox.pl
Czy przedsiębiorcy powinni myśleć o inwestowaniu na giełdzie?
Czy przedsiębiorcy powinni myśleć o inwestowaniu na giełdzie?

REKLAMA

REKLAMA

Właściciele firm wielokrotnie cierpią na deficyt wolnego czasu. Czy wobec tego, przedsiębiorcy w ogóle powinni myśleć o inwestowaniu na giełdzie?

Początek XX wieku niosący kilkuletnią fazę wzrostów na międzynarodowych rynkach giełdowych zaowocował ogromną rzeszą ludzi, którzy widząc perspektywę ponadprzeciętnych zysków, postanowili na poważnie zagłębić się w tematykę giełdową i stać się aktywnymi uczestnikami obrotu giełdowego.

REKLAMA

REKLAMA

Niektóry, zaabsorbowani do tego stopnia, że rzucili dotychczasową pracę, by móc w pełni poświęcić się grze, inni działając jedynie z doskoku głównie z braku czasu. Niestety, nie ma się co oszukiwać, nie ważne jak dużą kwotą dysponujemy, jak obszerną wiedzę posiadamy chcąc brać aktywny udział na rynku giełdowym musimy dysponować odpowiednią ilością wolnego czasu, by we właściwym momencie móc zareagować na zmiany na rynku i zabezpieczyć się przed stratami.

Pytanie, co w takim razie mają zrobić ludzie, który wielokrotnie cierpią na deficyt wolnego czasu np. właściciele firm? Czy tacy ludzie w ogóle powinni myśleć o inwestowaniu na giełdzie?

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, zależy bowiem od kilku czynników, a mianowicie od tego jakie są oczekiwania przedsiębiorcy w stosunku do jego inwestycji, jaką wiedzę posiada na temat rynku giełdowego oraz jaką sumę jest w stanie przeznaczyć na inwestowanie. Udzielenie odpowiedzi na powyższe pytania jest o tyle ważne, że dzięki temu będziemy w stanie możliwie w jak największym stopniu uniknąć poważnych błędów już na samym początku inwestowania.

Polecamy: Czy firma w domu się opłaca?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Każdy, kto miał jakikolwiek kontakt z giełdą z pewnością wie, że wyróżnia się trzy podstawowe metody inwestowania ze względu na horyzont czasowy. W tym momencie należy uzmysłowić sobie jaką ilość czasu jesteśmy poświęcić rynkowi i jaką wiedzą dysponujemy.

Jeżeli jesteśmy bardzo zapracowani i nie jesteśmy specami, ani od analizy technicznej, ani fundamentalnej, to w tym przypadku jesteśmy wręcz skazani na inwestowanie długoterminowe, czyli w kilkuletnim horyzoncie czasowym.

Tego typu gra ma tą zaletę, że w długim okresie prawie zawsze można zarobić, bez względu na sytuację rynkową, chyba że kupimy akcje w połowie hossy i sprzedamy w połowie bessy, ale to są jedynie skrajne przypadki bezmyślności.

To, co również decyduje, o tym jak będziemy inwestować i czy w ogóle będziemy, to ilość dostępnych środków. Jeśli mamy zamiar przeznaczyć kwotę rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, to jedynym wyjściem jest kierowanie się wskazówkami z poprzedniego akapitu.

Jeśli natomiast dysponujemy kwotą kilkuset tysięcy, to nasze perspektywy są znacznie szersze. Możemy nie tylko próbować samodzielnie pomnażać nasz kapitał, ale także skorzystać z usług instytucji finansowych. Mam tu namyśli usługę zarządzania portfelem.

Tego typu oferty są skierowane do osób dysponujących kwotą nie mniejszą niż sto tysięcy złotych. Niewątpliwą zaletą tego typu inwestycji jest, to że powierzając nasze pieniądze profesjonalistom nie musimy mieć najmniejszego pojęcia o giełdzie, a pomimo tego możemy na niej zarabiać. Warto pamiętać, że w każdym momencie inwestycji mamy pełen wgląd do tego, co dzieje się z naszym pieniędzmi i to my ostatecznie decydujemy jak będzie się kształtował zakres inwestycji.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Jak widać, wbrew powszechnej opinii pomimo braku wolnego czasu każdy z nas może w jakimś stopniu stać się pełnoprawnym uczestnikiem rynku giełdowego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA