reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie fundusze na Mazowszu w 2011 roku?

Jakie fundusze na Mazowszu w 2011 roku?

Według zapowiedzi władz województwa mazowieckiego to ma być dobry rok dla beneficjentów unijnej pomocy. Kwota unijnych dotacji, które władze Mazowsza zamierzają rozdysponować wśród regionalnych beneficjentów wynosi prawie 1,5 mld zł. To również szansa dla mazowieckich przedsiębiorców, którzy zamierzają realizować inwestycje przy udziale środków unijnych.

Na lata 2007-2013 władze Mazowsza otrzymały fundusze unijne w wysokości 1,8 mld euro. Część tej kwoty została przeznaczona na realizację projektów infrastrukturalnych, część na inwestycje w edukację czy ochronę zdrowia a jeszcze inna na wsparcie przedsiębiorczości. Pomimo niemrawych początków wdrażania Programu, tempo wydawania środków unijnych wreszcie przyspieszyło. Do końca 2010 roku zawarto umowy z beneficjentami projektów unijnych na kwotę ponad 1 mld euro, co stanowi 57,8 proc. całości środków przyznanych Mazowszu na lata 2007-2013.

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Również w tym roku władze Mazowsza zapowiadają utrzymanie wartkiego tempa wydawania środków unijnych. Czy zapowiedzi władz samorządowych nie są na wyrost dowiemy się najpewniej za rok. O ile dodatkowym motywem w wydawaniu środków unijnych w latach poprzednich była możliwość otrzymania ekstra środków w postaci krajowej rezerwy wykonania, o tyle w tym roku takiego bodźca będzie brakować. Tak czy inaczej będziemy trzymać kciuki i niezwłocznie informować Państwa o kolejnych szansach pozyskania unijnych dotacji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. 

Krajowa rezerwa wykonania jest instrumentem motywującym regiony do szybkiego i efektywnego wydawania środków wspólnotowych. Regiony, które najlepiej radziły sobie w wydawaniu unijnych pieniędzy miały szansę na otrzymanie dodatkowych środków. Łączna kwota środków pochodzących z krajowej rezerwy wykonania wynosiła 1,33 mld euro, z czego dla województwa mazowieckiego przeznaczono 18,7 mln euro. Decyzją władz Mazowsza pieniądze te zostaną przeznaczone na przedsiębiorczość, ochronę środowiska, energetykę lub infrastrukturę drogową.

Przeczytaj również: Dotacje również dla firm budowlanych!

Jakie fundusze dla przedsiębiorców w 2011 roku?

W 2011 r. beneficjenci projektów unijnych będą mogli ubiegać się o kwotę w wysokości 37,5 mln euro w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. Planuje się ogłoszenie w sumie 6 konkursów, z czego część będzie przeznaczona dla przedsiębiorców. Aktualny harmonogram ogłaszania konkursów dla przedsiębiorców znajduje się pod adresem internetowym Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych: http://www.mazowia.eu

Spośród dostępnej na ten roku puli środków, 6 mln euro przeznaczono na wsparcie przedsiębiorców w realizacji inwestycji ograniczających negatywny wpływ na środowisko naturalne. Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 1.8, które wspiera tego typu przedsięwzięcia, ma ruszyć już w czerwcu br. O wsparcie w ramach tego działania będą mogły starać się mikro i małe przedsiębiorstwa, które wdrożą m.in. technologie służące eliminowaniu szkodliwych oddziaływań i uciążliwości poprzez zapobieganie i ograniczanie emisji do środowiska czy też ograniczające zapotrzebowanie na wodę czy energię elektryczną.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Mali, średni oraz mikroprzedsiębiorcy będą mogli w tym roku powalczyć także o pieniądze na rozwój w swoich firmach technologii informacyjnych i komunikacyjnych.
Mali, średni oraz mikroprzedsiębiorcy będą mogli w tym roku powalczyć także o pieniądze na rozwój w swoich firmach technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary249.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Pietrusiński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama